Chłodzenie

Thermalright Ultra 140 prawie jak Archon

przeczytasz w 1 min.

Thermalright wprowadził do swojej oferty cooler Ultra 140, który jest większą wersją popularnego modelu Ultra 120.

Nie da się ukryć, że jednymi z najbardziej udanych coolerów są wąskie modele wieżowe. Zapewniają one stosunkowo dużą wydajność, a ich gabaryty są na tyle małe, że nie kolidują z wyższymi modułami pamięci. Jednym z takich modeli jest Thermalright Ultra 120, który jest już obecny na rynku od 2007 roku (w między czasie wyszło jego kilka modyfikacji) i nadal cieszy się dużą popularnością. Thermalright postanowił jednak po raz kolejny odświeżyć tą konstrukcję i zaproponował nabywcom większy model Ultra 140.

cooler Thermalright Ultra 140

Thermalright Ultra 140 zalicza się do wyższych chłodzeń i przypomina recenzowany przez nas model Archon tego samego producenta. Konstrukcja wykorzystuje masywny radiator, który wykonano z licznych aluminiowych finów oraz sześciu miedzianych ciepłowodów o grubości 6 mm. Miedziana stopa chłodzenia została wykonana z miedzi C1100, a jej niklowano powierzchnię starannie oszlifowano. Całość owiewa 140 mm wentylator TY-140, którego prędkość obrotową można regulować w zakresie 900 – 1300 RPM. Model ten generuje hałas na poziomie 19 – 21 dBA, natomiast jego wydajność wynosi 95 – 124 metry sześcienne przedmuchanego powietrza na godzinę.

cooler Thermalright Ultra 140

Wymiary 140-tki to 155 x 53 x 170 mm, a jej waga wynosi 800 gramów (z wentylatorem 940 gramów). Również gabarytowo więc przypomina model Archon. Chłodzenie kompatybilne jest z podstawkami LGA 775, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, AM2(+) i AM3.

cooler Thermalright Ultra 140

Na razie nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za cooler Thermalright Ultra 140. Można jednak przypuszczać, że jego cena będzie podobna do modelu Archon, za którego trzeba zapłacić około 250 zł.
 

Więcej o chłodzeniach dla procesorów:

Źródło: GND-Tech.com, Thermalright

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Normalnie jak deja vu. Gdzieś już coś takiego było. Chyba nawet w tej samej cenie.
  • avatar
   wildthink
   0
   A co tu jeszcze wymyślić nowego - to prawie jakbyś chciał unowocześnić koło. Konstrukcje są sprawdzone, trzeba tylko co kilka lat wprowadzać kolejny model (albo przynajmniej rewizję) z kosmetycznymi zmianami żeby klient nie miał wrażenia, że firma padła i nic nowego nie wymyśla
   • avatar
    choleryk65
    0
    Ja zamontowałem ten wentylator na Ultrze 120 Extreme, wychodzi taniej, można się zmieścić do 180 zł, a jest nieznacznie mniej wydajne od Archona. Wentylator jest bardzo cichy.
    • avatar
     xangel
     0
     ...a jej niklowano powierzchnię starannie oszlifowano.

     Myślę, że chodziło o niklowaną. :)
     • avatar
      vteccorp
      0
      A ja myślę, że niklowanych powierzchni się nie szlifuje...
      ...co najwyżej, szlifowaną się później nikluje - a to zasadnicza różnica jednak!