Aplikacje mobilne

Tłumacz Google 4.0: oglądaj świat po polsku

przeczytasz w 1 min.

Nowa wersja mobilnego Tłumacza to przede wszystkim funkcja natychmiastowego tłumaczenia słów widocznych na obrazkach.

Google Tłumacz

Jeśli jeszcze nie korzystacie z aplikacji Tłumacz Google na waszych smartfonach z Androidem lub iOS, to właśnie pojawił się powód, dla którego warto zacząć. Jeśli zaś korzystacie, to czym prędzej aktualizujcie. Na platformach Google Play i App Store pojawiła się bowiem nowa wersja aplikacji, która daje Polakom możliwość bezpośredniego i natychmiastowego tłumaczenia słów widocznych na obrazkach.

Mowa o funkcji Word Lens, która do tej pory dostępna była w kilku językach, ale nie w polskim. Działa to następująco: wybieramy w aplikacji tryb aparatu, kierujemy smartfona na napis, który chcemy przetłumaczyć i… już. 

Tłumacz oznaczony numerem „4” potrafi dzięki temu w mgnieniu oka przetłumaczyć dowolny napis z języka angielskiego na polski. Co więcej, jest w stanie to zrobić nawet bez dostępu do sieci. Poniżej możecie obejrzeć filmik prezentujący funkcję Word Lens w akcji:

Aplikację Tłumacz Google możecie pobrać klikając w link poniżej. Uwaga! Jeśli funkcja nie jest jeszcze u ciebie aktywna poczekaj kilka dni – aktualizacja może pojawić się w każdym momencie.

Pobierz Tłumacz Google na Androida
Tłumacz Google na Androida
Pobierz Tłumacz Google na iOS
Tłumacz Google na iOS

Źródło: Google Polska

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lurien
  1
  Najzabawniejsze z google jest to, że iOS wróg zielonego robota dostaje ich aplikację i usługi, a WP z marnymi 3% rynku nic nie dostaje. Nasuwa się tylko 1 myśl, boją się panicznie MS. Windows 10 Mobile może sporo namieszać jak wejdą usługi google :)
  • avatar
   Hedrox
   1
   Hehe.. taka rewelacja i nowość, a Windows Phone potrafił to samo od... nie wiem jak dawna, ale bardzo dawna (na pewno co najmniej rok).

   WP jest lepszy od Androida czy iOS. Powtarzam i będę to powtarzał. Nie interesuje mnie popularność tylko jakość. To, że milion much woli kupę nie oznacza, że jest ona dla mnie dobra.
   • avatar
    sabaru
    0
    Na próbę dałem do przetłumaczenia ten tekst co na obrazku powyżej i przetłumaczało "Aktualr Przetłumacz & Enerything Everywhere".
    • avatar
     Snack3rS7X
     -4
     To będzie na zasadzie kali czytać książka czy tak jak w Sklepie Play, Nowość BMI aplikacja dobra :DDD hahahah
     • avatar
      Minimal
      0
      czekam aż będzie tłumaczyć chiński i wypieprzam stąd ;)