Smartfony

To już pewne - LG G8 ThinQ z głośnikiem w wyświetlaczu OLED

przeczytasz w 1 min.

Grono osób czekających na premierę LG G8 ThinQ może się teraz powiększyć. Producent zapowiedział, iż będzie to smartfon z mocno rozbudowaną warstwą audio.

Nie dalej jak wczoraj prezentowaliśmy render prasowy LG G8 ThinQ. Wygląd smartfona nie stanowi już zagadki, co do specyfikacji pozostaje natomiast całkiem sporo niewiadomych. Część z nich producent postanowił właśnie rozwiać, puszczając jednocześnie oczko w stronę sympatyków dobrego brzmienia.

Dla wielu osób pierwszą dobrą informacją będzie fakt, iż LG G8 ThinQ zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED, który do tej pory wydawał się zarezerwowany dla modeli z serii LG V. Przypomnijmy, że jeszcze w LG G7 ThinQ zastosowano wyświetlacz IPS LCD.

LG G8 ThinQ głośnik w wyświetlaczu

To jednak nie wszystko. Jeszcze bardziej interesujące są zapowiedzi, iż koreański producent zastosuje tutaj innowacyjną technologię Crystal Sound OLED, dzięki której matryca OLED będzie w stanie przejąć funkcję głośnika. Cała powierzchnia matrycy pełnić ma rolę membrany głośnika i wibrując odtwarzać dźwięk. Wedle zapewnień jest to rozwiązanie poprawiające czystość brzmienia, uwydatniając nie tylko ludzki głos, ale i subtelne dźwięki.

W przypadku trybu głośnomówiącego dźwięk o silnych basach będzie odtwarzany przez dolny głośnik, natomiast 2-kanałowa konfiguracja wykorzystująca dolny głośnik oraz górną część wyświetlacza pozwoli na uzyskanie zrównoważonego dźwięku stereo.

LG G8 ThinQ technologie audio

LG w kontekście kolejnego już smartfona zamierza mocno akcentować warstwę audio. Opisana technologia nie będzie jedynym rozwiązaniem wartym uwagi. LG G8 ThinQ zostanie wyposażony również w głośnik Boombox wykorzystujący wnętrze smartfona jako pudło rezonansowe, przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad, technologię MQA (Master Quality Authenticated) oraz system dźwięku przestrzennego DTS:X.

LG G8 ThinQ kiedy premiera

Z LG G8 ThinQ można będzie zapoznać się już na zbliżających się targach MWC 2019. W dniach 25-28 lutego zwiedzający imprezę znajdą smartfona na stosikach producenta. Poprzedzi to oficjalna premiera, na której poznamy wszystkie informacje na temat smartfona, a o których przeczytacie oczywiście na naszych łamach.

Źródło: LG

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Hmm super coś nowego :)
  • avatar
   xxx.514
   2
   "wnętrze smartfona jako pudło rezonansowe" - to środek tego telebimu jest pusty? Jakie niesamowite technologie są ukryte w tych słowach...
   • avatar
    indianad
    1
    Nie wiem czy inni też tak to odczuwają ale ja mam wrażenie, że producenci smartfonów zaniedbali ostatnio dość mocno sferę audio.
    • avatar
     Silver
     -2
     Teraz szyby/digitizery będą pękać nie tylko od niewłaściwego użytkowania (np upadek) ale po prostu od zbyt dużej dawki muzyki. Nie jestem przekonany do wytrzymałości takiego rozwiązania.