Pamięć flash

Karty pamięci Toshiba Exceria PRO UHS II do nagrywania wideo w 4K

przeczytasz w 1 min.

Karty pamięci Toshiba Exceria PRO UHS II typu SDHC zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach profesjonalnych, nagrywających wideo w 4K.

Toshiba Exceria PRO UHS II karty pamięci SDHC

Wilk Elektronik wprowadziła na nasz rynek karty pamięci Exceria PRO UHS II od firmy Toshiba, które zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach, wykonujących seryjne zdjęcia oraz nagrywających wideo w jakości 4K.

Według najnowszych prognoz, już wkrótce spodziewany jest dynamiczny rozwój rynku urządzeń obsługujących rozdzielczość 4K, a co za tym idzie wzrost zapotrzebowanie na szybkie i wydajne nośniki pamięci. Znaczny wzrost wydajności w stosunku do starszych technologicznie rozwiązań, pozwala użytkownikowi na wykorzystanie zalet najnowszych aparatów i kamer oraz zaawansowanych urządzeń mobilnych.

Karty Toshiba Exceria PRO UHS II dostępne są w wersjach o pojemności 16 GB i 32 GB, a dzięki zastosowaniu nowego kontrolera, zgodnego ze standardem UHS II, modele te osiągają szybkość odczytu do 260 MB/s i zapisu do 240 MB/s.

Specyfikacja kart pamięci Toshiba Exceria PRO UHS II:

 • pojemność: 16 GB, 32 GB
 • standard: SDHC - UHS-II
 • klasa szybkości: UHS class 1
 • odczyt: 260 MB/s
 • zapis: 240 MB/s

Karty zostały wycenione na odpowiednio 325 złotych (16 GB) i 577 złotych (32 GB), a przysługująca na nie gwarancja trwa 5 lat. Niebawem oferta producenta powinna poszerzyć się o kolejne karty pamięci zgodne z interfejsem UHS II i wyższym.

Źródło: Wilk Elektronik

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  simon96
  4
  Na ile minut filmu wystarcza model 16GB?
  • avatar
   ElFi_
   0
   Znów marketing nie dogadał się z rzeczywistością. A w rzeczywistości jest tak, że trudno znaleźć kamerę która w 4k ma bitrate większy niż 100Mbit/sec, co oznacza, że wystarczająca jest karta z zapisem 15MB/sec, czyli większość kart lepszych niż "Class10". Znów z drugiej strony gdyby mieć kamerę która pcha materiał z szybkością godną tej nowej karty czyli powiedzmy 200MB/sec to 16GB karta zapełniłaby się po ..... 80 sekundach, czyli wymiana karty co półtorej minuty.
   Gdzie tu logika?