Systemy operacyjne

Towelroot daje szybki dostęp do root na Androidzie

przeczytasz w 1 min.

Posługujący się pseudonimem geohot jegomość przygotował aplikację Towelroot, która daje pełną kontrolę nad systemem Google.

Towelroot root na Androidzie

Systemy operacyjne nie są idealne i dotyczy to nie tylko tych, z jakich korzystamy na komputerach, ale również platform znanych z urządzeń mobilnych. Tutaj za najbardziej "dziurawego" uchodzi Google Android i systematycznie jest nam to udowadniane.

Tym razem nie będziemy jednak mówić o kolejnym szkodliwym programie, chociaż aplikacja, o której za chwilę wspomnimy powstała dzięki luce w platformie Google. Posługujący się pseudonimem geohot jegomość przygotował aplikację Towelroot, która daje szybki dostęp do konta root na Androidzie i tym samym pełną kontrolę nad systemem.

Wedle informacji ujawnionych przez twórcę Towelroot, aplikacja działa na następujących urządzeniach: Sony Xperia Z1 Compact, Samsung Galaxy Note 3, Google Nexus 5, Google Nexus 7 (2013) oraz LG G2. Lista nie jest jednak zamknięta, ponieważ pojawiają się komentarze, iż zadziałała również na innych smartfonach z Androidem 4.4 KitKat. Zapomnieć o niej powinni jednak właściciele m.in. HTC One M8, Moto E, Moto G oraz HTC One Mini.


Towelroot pobierzecie w formie pliku APK ze specjalnie przygotowanej do tego celu strony. Pamiętajcie jednak, że wszelkie działania powinniście dobrze przemyśleć i wykonywać będziecie je na własną odpowiedzialność

Źródło: lifehacker, youtube

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rossi90
  8
  Co za stronniczość autora tego newsa. Przecież można było napisać o bardzo sprytnym developerze (autorze programu),a zamiast tego czytamy o błędach nowego systemu od Google. Cytując za autorem:
  "Tutaj za najbardziej "dziurawego" uchodzi Google Android i systematycznie jest nam to udowadniane" - Ciekawe co by było gdyby konkurencyjny iOS czy WindowsPhone również posiadały otwarte źródła i ogólnie dostępny kod. Ilość aplikacji tego typu i złośliwego oprogramowania wynika właśnie po części z tego faktu. Android jest aktualizowanym najczęściej systemem mobilnym, o czym świadczą m.in. ostatnie aktualizacje związane z luką bibliotek OpenSLL i heartbleed. Szkodliwe aplikacje nie będą szkodliwe dopóki użytkownik kieruje się zdrowym rozsądkiem instalując je.
  • avatar
   Konto usunięte
   -6
   Każdy kto potrzebuje dostępu do roota ma go i bez tej aplikacji. News typowo by wbić wyświetlenia reklam.

   PS. Jak ostrzegacie że na własną odpowiedzialność to wypadałoby wspomnieć że traci się gwarancję o ile się go nie usunie.
   • avatar
    WampirCS
    0
    Niektóre telefony są bardzo odporne na roota ( XPERIA T na 4.3)
    Apka ta zrobiła to co wiele osób uważało za niemożliwe, choć to nad wyraz.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Działa na LG G2 mini rewelacja, 103 kb w pamięci pełen root a jak na gwarancję po prostu odinstalowujesz jak aplikację dla mnie rewelacja