Systemy operacyjne

Towelroot daje szybki dostęp do root na Androidzie

Posługujący się pseudonimem geohot jegomość przygotował aplikację Towelroot, która daje pełną kontrolę nad systemem Google.

Towelroot root na Androidzie

Systemy operacyjne nie są idealne i dotyczy to nie tylko tych, z jakich korzystamy na komputerach, ale również platform znanych z urządzeń mobilnych. Tutaj za najbardziej "dziurawego" uchodzi Google Android i systematycznie jest nam to udowadniane.

Tym razem nie będziemy jednak mówić o kolejnym szkodliwym programie, chociaż aplikacja, o której za chwilę wspomnimy powstała dzięki luce w platformie Google. Posługujący się pseudonimem geohot jegomość przygotował aplikację Towelroot, która daje szybki dostęp do konta root na Androidzie i tym samym pełną kontrolę nad systemem.

Wedle informacji ujawnionych przez twórcę Towelroot, aplikacja działa na następujących urządzeniach: Sony Xperia Z1 Compact, Samsung Galaxy Note 3, Google Nexus 5, Google Nexus 7 (2013) oraz LG G2. Lista nie jest jednak zamknięta, ponieważ pojawiają się komentarze, iż zadziałała również na innych smartfonach z Androidem 4.4 KitKat. Zapomnieć o niej powinni jednak właściciele m.in. HTC One M8, Moto E, Moto G oraz HTC One Mini.


Towelroot pobierzecie w formie pliku APK ze specjalnie przygotowanej do tego celu strony. Pamiętajcie jednak, że wszelkie działania powinniście dobrze przemyśleć i wykonywać będziecie je na własną odpowiedzialność

Źródło: lifehacker, youtube

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rossi90
  8
  Co za stronniczość autora tego newsa. Przecież można było napisać o bardzo sprytnym developerze (autorze programu),a zamiast tego czytamy o błędach nowego systemu od Google. Cytując za autorem:
  "Tutaj za najbardziej "dziurawego" uchodzi Google Android i systematycznie jest nam to udowadniane" - Ciekawe co by było gdyby konkurencyjny iOS czy WindowsPhone również posiadały otwarte źródła i ogólnie dostępny kod. Ilość aplikacji tego typu i złośliwego oprogramowania wynika właśnie po części z tego faktu. Android jest aktualizowanym najczęściej systemem mobilnym, o czym świadczą m.in. ostatnie aktualizacje związane z luką bibliotek OpenSLL i heartbleed. Szkodliwe aplikacje nie będą szkodliwe dopóki użytkownik kieruje się zdrowym rozsądkiem instalując je.
  • avatar
   Konto usunięte
   -6
   Każdy kto potrzebuje dostępu do roota ma go i bez tej aplikacji. News typowo by wbić wyświetlenia reklam.

   PS. Jak ostrzegacie że na własną odpowiedzialność to wypadałoby wspomnieć że traci się gwarancję o ile się go nie usunie.
   • avatar
    WampirCS
    0
    Niektóre telefony są bardzo odporne na roota ( XPERIA T na 4.3)
    Apka ta zrobiła to co wiele osób uważało za niemożliwe, choć to nad wyraz.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Działa na LG G2 mini rewelacja, 103 kb w pamięci pełen root a jak na gwarancję po prostu odinstalowujesz jak aplikację dla mnie rewelacja