Procesory

Triple-core to przyszłość? AMD twierdzi że tak

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma AMD zmienia swoją strategię dotyczącą sprzedaży procesorów triple-core. Miały one być przejściowy rozwiązaniem, które wkrótce zniknie z rynku, a teraz koncern chce uczynić z nich bicz na dual-core Intela.

Strategia sprzedaży tych procesorów jest prosta - zaoferuj klientowi dwa jądra, trzecie dołącz niemal za darmo i zostaw perspektywę odblokowania czwartego. Wraz z technologią obsługi wielu wątków to wszystko pozwala procesorom triple-core na bardzo skuteczne konkurowanie z CPU dual-core Intela.

Dodatkowym plusem dla X3 jest fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji umożliwiających wykorzystanie wielu wątków - w nich mogą one uzyskać znaczną przewagę nad "niebieskimi" rywalami. Podobną strategię AMD zaczyna prowadzić w stosunku do procesorów Phenom II X2, pozwalając na zwiększenie liczby jąder procesora dwukrotnie.

O skuteczności strategii świadczy fakt, że procesor Phenom II X3 720, który miał być jeszcze do niedawna wycofywany z rynku, stał się jednym z najchętniej kupowanych produktów AMD. Czyżby czekał nas zalew procesorów tego typu?

Źródło: Fudzilla

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NomadDemon
  szkoda ze to nie sa procesory risc..
 • avatar
  suntzu
  Nie bardzo rozumiem o czym jest news?
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak dla mnie to AMD zrobiło na prawdę dobry ruch wprowadzając jednostki trójrdzeniowe. Ceny podobne jak dwórdzeniowców Intela. Trzy rdzenie to jednak nie cztery więc i grzanie się mniejse - stąd możliwe wyższe częstotliwości. Sam myślę nad zakupem Phenoma II X3 720.
 • avatar
  Terrorek
  TO dobrze bo to moj przyszły zakup ;d
 • avatar
  Konto usunięte
  ja Phenoma II X3 720 dzisiaj kupiłem :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Też uważam że to świetny ruch AMD 2 rdzenie w sumie teraz wystarczają kupupjąc 3 ma się zapas mocy na jakiś czas dłużej a 4 jak narazie nie są specjalnie potrzebne może za 2 albo 3 lata będą w pełni wykorzystywane 4 rdzenie a wtedy dobry moment na zmianę kompa
 • avatar
  yotr.one
  I słusznie. Jakbym kupował komputer w najbliższym czasie zdecydowanie wybrałbym Phenoma II X3.
 • avatar
  Konto usunięte
  Phenom II x2 , Phenom II x3 , Phenom II x3, Athlon II x2 , Athlon II x4 ... nie za dużo tego (?)
 • avatar
  suntzu
  Zamiast pisać marne newsy z fudzilli i obniżać poziom serwisu lepiej było wspomnieć o tym
  http://www.digitimes.com/news/a20090522PD203.html