Internet

Twitch wprowadza reklamy, których nie da się zablokować

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Pytanie brzmi: czy ta metoda ma prawo okazać się skuteczna?

Użytkownicy walczą z reklamami, więc strony internetowe walczą z adblockerami. Kolejnym serwisem, który zdecydował się na poważny krok, jest Twitch. Na platformie z transmisjami wideo pojawiły się reklamy, które znacznie trudniej jest obejść – teoretycznie żaden z adblockerów nie powinien sobie z nimi poradzić.

Twitch zastosował dokładnie tę samą sztuczkę, co Facebook. Upodobnił reklamy – przynajmniej od strony kodu – do regularnych treści na stronie. Dla adblockera więc reklama wideo wygląda zupełnie tak samo jak zwykła transmisja.

Są przynajmniej dwa powody, dla których Twitch zdecydował się na tę zmianę. Po pierwsze, zamierza teraz sam być operatorem reklamowym (to tutaj drzemią w końcu największe pieniądze). Po drugie, jego pozycja na rynku słabnie – w sieci istnieje coraz więcej usług oferujących strumieniowanie wideo na żywo, włączając w to największego rywala: YouTube’a, który uruchomił nawet bezpośrednią konkurencję w postaci YouTube Gaming.

Pozostaje tylko pytanie, czy uniemożliwienie blokowania reklam faktycznie przyniesie ostatecznie zysk. Z jednej strony wydaje się, że tak. Z drugiej jednak niewykluczone, że nienawidzący reklam użytkownicy odejdą do konkurencji. Jak myślicie?

Źródło: The Verge

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  Myślałem, że mi się monitor przekrzywił.
  9
 • avatar
  Himoto
  Zablokować się da każdą reklamę starym sposobem :D Ktoś zobaczy pierwszy raz to dodaje do listy z dokładnym podadresem, twitch wydaje następną, żaden problem bo po 10-20m ktoś wrzuca update do listy na serwerze ublocka i tak w kółko, więc jeśli nawet natkniesz się na świeżą reklamę to prędzej czy później będzie jej block :) Przerabiali to z reklamami na youtube, był realnie przez pewien czas spokój ale google znowu zaczęło braknąć kasy i znowu poszli w złą stronę:)
  4
 • avatar
  mutissj
  Adblock Premium juz nie dlugo za money xd
  3
 • avatar
  HelmuD
  "Na YouTube również nie da się zablokować reklam ..." - zainstaluj Ublocka.
  2
 • avatar
  mooop12
  Nie rozumiem, na Facebook reklamy, na Twitch reklamy. Czy tylko u mnie się one nie wyświetlają?
  2
 • avatar
  sabaru
  Właśnie zastawiałem się ostatnio czy to ktoś na Facebku napisał posta czy to reklam jest.-
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Ludzie mają rozrywkę za darmo to co im szkodzi obejrzenie krótkiej reklamy ;v
  -3
 • avatar
  gormar
  Na YouTube również nie da się zablokować reklam i jakoś daje się z tym żyć. Trzeba to traktować jako forma opłaty za dostęp do treści, czy też usługi.
  -16
 • avatar
  spamator12
  youtube - sciaga sie filmik i oglada z kompa bez zadnych reklam.

  jezeli moj muncher nie poradzi sobie z twitchem to bede tak leniwy i zamiast dodac kod do blokowania od raazu z niego zrezygnuje. tak wiec bye bye twitch jezeli mi wyskoczy jakas wasza reklama.