Internet

Twitch wprowadza reklamy, których nie da się zablokować

przeczytasz w 1 min.

Pytanie brzmi: czy ta metoda ma prawo okazać się skuteczna?

Użytkownicy walczą z reklamami, więc strony internetowe walczą z adblockerami. Kolejnym serwisem, który zdecydował się na poważny krok, jest Twitch. Na platformie z transmisjami wideo pojawiły się reklamy, które znacznie trudniej jest obejść – teoretycznie żaden z adblockerów nie powinien sobie z nimi poradzić.

Twitch zastosował dokładnie tę samą sztuczkę, co Facebook. Upodobnił reklamy – przynajmniej od strony kodu – do regularnych treści na stronie. Dla adblockera więc reklama wideo wygląda zupełnie tak samo jak zwykła transmisja.

Są przynajmniej dwa powody, dla których Twitch zdecydował się na tę zmianę. Po pierwsze, zamierza teraz sam być operatorem reklamowym (to tutaj drzemią w końcu największe pieniądze). Po drugie, jego pozycja na rynku słabnie – w sieci istnieje coraz więcej usług oferujących strumieniowanie wideo na żywo, włączając w to największego rywala: YouTube’a, który uruchomił nawet bezpośrednią konkurencję w postaci YouTube Gaming.

Pozostaje tylko pytanie, czy uniemożliwienie blokowania reklam faktycznie przyniesie ostatecznie zysk. Z jednej strony wydaje się, że tak. Z drugiej jednak niewykluczone, że nienawidzący reklam użytkownicy odejdą do konkurencji. Jak myślicie?

Źródło: The Verge

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  9
  Myślałem, że mi się monitor przekrzywił.
  • avatar
   Himoto
   4
   Zablokować się da każdą reklamę starym sposobem :D Ktoś zobaczy pierwszy raz to dodaje do listy z dokładnym podadresem, twitch wydaje następną, żaden problem bo po 10-20m ktoś wrzuca update do listy na serwerze ublocka i tak w kółko, więc jeśli nawet natkniesz się na świeżą reklamę to prędzej czy później będzie jej block :) Przerabiali to z reklamami na youtube, był realnie przez pewien czas spokój ale google znowu zaczęło braknąć kasy i znowu poszli w złą stronę:)
   • avatar
    mutissj
    3
    Adblock Premium juz nie dlugo za money xd
    • avatar
     HelmuD
     2
     "Na YouTube również nie da się zablokować reklam ..." - zainstaluj Ublocka.
     • avatar
      mooop12
      2
      Nie rozumiem, na Facebook reklamy, na Twitch reklamy. Czy tylko u mnie się one nie wyświetlają?
      • avatar
       sabaru
       1
       Właśnie zastawiałem się ostatnio czy to ktoś na Facebku napisał posta czy to reklam jest.-
       • avatar
        Konto usunięte
        -3
        Ludzie mają rozrywkę za darmo to co im szkodzi obejrzenie krótkiej reklamy ;v
        • avatar
         gormar
         -16
         Na YouTube również nie da się zablokować reklam i jakoś daje się z tym żyć. Trzeba to traktować jako forma opłaty za dostęp do treści, czy też usługi.
         • avatar
          spamator12
          0
          youtube - sciaga sie filmik i oglada z kompa bez zadnych reklam.

          jezeli moj muncher nie poradzi sobie z twitchem to bede tak leniwy i zamiast dodac kod do blokowania od raazu z niego zrezygnuje. tak wiec bye bye twitch jezeli mi wyskoczy jakas wasza reklama.