Gry na konsole

Ubisoft nie zrezygnuje z gier na Xbox 360 i PlayStation 3

przeczytasz w 1 min.

Właściciele konsol poprzedniej generacji mogą się cieszyć.

Ubisoft nie zrezygnuje z Xbox 360 i PlayStation 3

Osoby decydujące się na zakup PlayStation 4 lub Xbox One chciałyby, aby producenci gier jak najszybciej zapomnieli o konsolach poprzedniej generacji i skupili się na produkcjach mających trafić na nowe platformy. Tak jednak najprawdopodobniej nie będzie.

Naturalnie każdy z producentów może mieć w tej kwestii odmienne zdanie, ale wydaje się, że zdecydowana większość jeszcze przez pewien czas nie zaprzestanie przygotowywania gier na Xbox 360 i PlayStation 3. Z pewnością nie zrobi tego Ubisoft, który chce dbać o graczy korzystających ze starszych konsol jeszcze przez kilka lat.

"Będziemy mieć gry na PS3 i Xbox 360 w tym roku, a prawdopodobnie także w latach kolejnych. Chcemy być w stanie dostarczyć gry dla ludzi, którzy cały czas bawią się na tych konsolach [...]. 3 generacja jest niesamowita. Ma ogromną publiczność i wciąż wiele możliwości, dlatego będziemy nadal publikować gry na nią, tak długo, jak długo będzie miała ona swoich odbiorców." -  Lionel Raynaud ze studia Ubisoft

Nie oznacza to jednak, że każda gra Ubisoftu pojawiać będzie się na wszystkich platformach. W przypadku serii Assassin's Creed spodziewać możemy się debiutu dwóch tytułów, z których jeden trafi na PC oraz PlayStation 4 i Xbox One, a drugi na Xbox 360 i PlayStation 3.

Trudno stwierdzić, czy będzie to wyjątek, czy też reguła tego producenta. Najważniejsze jednak, z punktu widzenia właścicieli starszych konsol, że będą oni mieli w co grać jeszcze przez dłuższy czas.

Źródło: polygon

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  6
  Dobra wiadomość, ale to po prostu kalkulacja co sie opłaca producentom gier - konsol poprzedniej generacji jest pełno, wielu ludzi (tak jak ja) nie wyrzuci xboxa360 i nie kupi nowego bo pojawił się następca - ja kupie nową konsolę dopiero jak moja się zepsuje lub cena spadnie do poziomu ok. 1000.
  Poza tym olbrzymia biblioteka gier robi swoje na nowe konsole jest na razie biednie - gdyby pomyśleli o wstecznej kompatybilności to pwenie bym kupił nową dużo prędzej mimo wysokiej ceny.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Czyli nie ma co ixa i ps3 sprzedawać :D
   • avatar
    Varso
    1
    Po jakości ostatnich trailerów z Watchdogs dało się zauważyć, że prędko nie zrezygnują ze starych konsol. Oby na next genach nie wyglądało to tak samo :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zabawne, konsolowcy stali się ofiarami własnej polityki... teraz przez najbliższe 2 lata będą dalej młócić na x1 i ps4 starocie z ery UE3
     • avatar
      Konto usunięte
      -3
      szkoda...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Po samej sprzedaży GTAV można wyciągnąć tylko jeden wniosek, kasa, kasa, kasa, to byłby strzał w głowę gdyby przestali tworzyć gry na ps3/x360, a ta gadanina że nie porzucą starej generacji to pr-owy bull*hit.
       Dopóki kasa będzie się zgadzać, gry będą wychodziły.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        80 milionów sprzedanych PS3 i podobna ilość X360. Żaden wydawca nie porzuci takiego rynku, do czasu zwiększenia się bazy użytkowników nextgenów.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Haha ale się nie uśmiałem... 1 kwietnia to jednak żałosne święto..