Systemy operacyjne

Nadciąga Ubuntu Web. Chromebooki zyskają konkurencję?

przeczytasz w 1 min.

Ubuntu Web jako alternatywa dla Chrome OS? Wygląda na to, że dokładnie tak. W erze coraz popularniejszych usług chmurowych możemy otrzymać nowy system operacyjny tego typu.

Ubuntu Web – nadciąga alternatywa dla Chrome OS

Ubuntu Web to nowy, chmurowy system operacyjny, bazujący na – nie zgadniecie! – Ubuntu. Ma stać się interesującą alternatywą dla Chrome OS-a od Google. Bazą takiego systemu jest naturalnie przeglądarka internetowa, a w tym przypadku będzie to nie Chrome, lecz Firefox

Ubuntu Web będzie więc systemem operacyjnym opartym na jądrze Linuksa i przeglądarce Firefox oraz wykorzystującym wygląd i rozwiązania znane z dystrybucji rozwijanej przez firmę Canonical. Niestety na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat tego projektu, poza tym, że istnieje.

Chromebooki będą miały z kim walczyć? A może wcale nie

W Polsce niekoniecznie, ale na świecie (bazujące na Chrome OS) Chromebooki zyskały sporą popularność. Łatwość obsługi i nieduża cena to ich cechy charakterystyczne, które przyciągają uczniów i studentów, ale nie tylko. Czyżbyśmy się mieli w przyszłości doczekać także Ubuntubooków? Poza nazwą brzmi to całkiem nieźle!

Jest też taka możliwość, że Ubuntu Web będzie próbą wypełnienia luki niezagospodarowanej przez Chrome OS. Chodzi mianowicie o chmurowy system operacyjny na laptopy bez konieczności przechodzenia przez producentów przez proces certyfikacji. Innymi słowy: o przeglądarkowy system dla każdego. Co o tym myślicie?

Źródło: Fossbytes, Liliputing

Czytaj dalej o Ubuntu: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zakius
  -2
  z quantumfoksem to będzie tak bezużyteczne jak chromium os, netbook bez przeglądarki... pomysł tak absurdalny, że muszą go kopiować...
  ale jak kopiują interfejs maka to w sumie można było się spodziewać
  • avatar
   neomagnet
   -3
   To żadna konkurencja. Ubuntu już próbowało z usługami sieciowymi i okazały się wielką porażką. Jeżeli to ma bazować na beznadziejnym firefoxie to już na starcie przekreśla jakiekolwiek szanse na sukces.