Laptopy

ASUS ponownie liderem rynku laptopów dla graczy

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze badania wskazują na bardzo dobre wyniki marki ASUS ROG, ale producent planuje jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję.

Grupa GfK, niezależna firma zajmująca się analizą rynku, opublikowała najnowsze statystyki dotyczące rynku laptopów dla graczy. Liderem ponownie okazała się firma ASUS, która umocniła swoją pozycję wśród producentów tego typu konstrukcji.

Dane opublikowane przez Grupę GfK dotyczą segmentu laptopów z kartami graficznymi Nvidia GeForce GTX i obejmują okres sprzedażowy od stycznia do czerwca 2016 roku. Według nich, w skali globalnej, ASUS osiągnął udział w rynku na poziomie 40% - jest to identyczny wynik, jaki firma uzyskała w analogicznym czasie w ubiegłym roku. Co więcej, wartość ta jest wyższa niż łączny udział (36%) trzech największych konkurentów tajwańskiego producenta – firm Lenovo, AcerMSI.

Udział laptopów na rynku - ASUS ROG

Najnowsze badania przeprowadzone przez Newzoo, renomowaną agencję badawczą specjalizującą się w branży gier, pokazały, że ASUS jest najpopularniejszą marką wśród graczy PC w Stanach Zjednoczonych - jego komputery stacjonarne i laptopy są najczęściej wybierane przez graczy w tym kraju. Agencja Newzoo uzyskała powyższe wyniki na podstawie danych z Overwolf – platformy dla graczy PC z bazą 12 milionów użytkowników, która działa w ramach obecnego w ponad 40 krajach serwisu PC Gaming Hardware Tracker.

ASUS ROG GX800 laptop
Firma ASUS już planuje kolejne laptopy dla graczy - jednym z nowych modeli ma być model ROG GX800

Firma ASUS nie ma jednak zamiaru spoczywać na laurach i jej celem na drugą połowę roku jest osiągnięcie już 50% udziałów. Pomóc ma w tym kolejna generacja laptopów, której premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku - jednym z nich będzie model ROG GX800, który zostanie wyposażony w najnowsze karty graficzne Nvidii połączone w technologii SLI oraz procesor Intel z serii K (z odblokowanym mnożnikiem). Model ten podobno nie ustępuje wydajnością komputerom stacjonarnym i jest wyposażony w stację dokującą z chłodzeniem cieczą, która umożliwia ekstremalne podkręcanie procesora, karty graficznej oraz pamięci RAM.

Źródło: ASUS, ASUS ROG

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  1
  Nie ma co się dziwić, Asus ma laptopa dla graczy w każdym przedziale cenowym od 700 do 4000€ wiec jest w czym wybierać. Sam na miałem kilka RoG' ow od Asus'a i nigdy nie narzekałem a mojego obecnego GL502 bardzo sobie cenie.
  • avatar
   rlistek
   -1
   Strasznie dziwi mnie popularność "laptopów do grania" biorąc pod uwagę, jak bardzo bardzo stacjonarki nadają się do tego lepiej :|.