• benchmark.pl
 • newsy
 • Polska gra Urban Troops z pierwszą nagrodą w Augmented Planet Readers Choice Awards 2012

Polska gra Urban Troops z pierwszą nagrodą w Augmented Planet Readers Choice Awards 2012

przeczytasz w 1 min.

Świat rzeczywisty połączony z wirtualnym

Urban Troops gra najlepsza aplikacja AR Augmented Planet Readers Choice Awards

Augmented Planet Readers Choice Awards to plebiscyt, w którym internauci oddają głosy na swoje ulubione aplikacje przygotowane w technologii rozszerzonej rzeczywistości. W tym roku odbył się on już po raz czwarty i mieliśmy w nim polski akcent.

W kategorii najlepsza aplikacja AR (augmented reality) zwyciężyła gra Urban Troops. To debiutancka produkcja krakowskiego studia Future Reality Games, która łączy w sobie model rozgrywki takich gier jak Counter Strike czy Call of Duty z ASG (AirSoftGun) i paintballem.

Urban Troops wykorzystuje elementy wspomnianej rozszerzonej rzeczywistości, a więc łączący świat rzeczywisty z wirtualnym. Wykorzystano tutaj m.in. możliwość nakładania na obraz rejestrowany przez kamerę smartfona obiektów generowanych przez grę, a także czujniki położenia i ruchu.

Gra oferuje praktycznie nieskończoną liczbę aren, ponieważ korzysta z Google Maps. O zwycięstwie gracza decydują tutaj niemal wyłącznie fizyczne możliwości takie zwinność, szybkość biegu czy refleks.


"To nasze pierwsze, tak duże wyróżnienie z którego bardzo się cieszymy, ponieważ udowadnia, że gry w rozszerzonej rzeczywistości nie muszą być tylko technologicznymi ciekawostkami, a pełnoprawnymi produkcjami, cieszącymi się dużą popularnością na rynku gier mobilnych." – Dariusz Żołna, prezes Future Reality Games, pomysłodawca Urban Troops

Gra (zanana również pod nazwą The ShootAR) wykorzystuje model Free 2 Play i dostępna jest w Google Play na system operacyjny Android w wersji 2.2 lub nowszej.

Urban Troops gra pobierz
Pobierz grę Urban Troops na Androida

Źródło: theshootar, play.google, inf. prasowa

Strefa Windows 8

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Maciej Lewczuk
  7
  Pomysł ciekawy i wykonanie niezgorsze, ale ciekaw jestem, kto pomykając przez miasto lub po lesie wpatrzony w telefon wygrzmoci się na krawężniku, korzeniu, czy innej dziurze i w najlepszym wypadku nieco się tylko posiniaczy. To chyba jednak ryzyko wkalkulowane w zabawę ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Pewnie nie1 co sprubuje jej za domem bedzie mial glebe gwarantowana ^_^
   • avatar
    Damian_jo
    3
    Ahh ta reklama Samsunga ;)
    Nawet nawet fajna zabawka/gierka - ale za mało osób (z mojego otoczenia) posiada smartphone'y i ma takie "jazdy" żeby latać po mieście i wirtualnie strzelać do siebie...
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Ach to logo gry ...... Unitra Telpod ?! Swoja drogą znając krajanów niejeden będzie chciał się przebiec po Kazimierzu z P90 w ręcę :-)
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Na dworcowej poczekalni jak znalazł :-)
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Jeszcze jakieś okularki vr patyk do łapy za bron i jazda na miasto na to tylko czekam :D
       • avatar
        maroo
        0
        No niby fajne ale dosyć nieprzyjemne może być, szczególnie w mieście gdzie bieganie z telefonem przed twarzą może zakończyć się konkretną hospitalizacją. Bardziej a AR pasowała by mi gra w jakiś szpiegów, odnajdywanie skarbów (z użyciem GPS), jakieś przygody. Do strzelania lepszy jest ASG - repliki wyglądają konkretnie, GBB strzelają z kickiem i dźwiękiem robiącym wrażenie, można poczuć trafienia (czasem zaboli) a kontuzyjność że się wyrażę kolokwialnie - będzie zdecydowanie mniejsza. Nie chodzi mi o ilość bo w ASG goni się na maxa ale o typy kontuzji. Lecąc z repliką zawsze ma się 2 ręce, zawsze ma się solidniejsze ubranie, czasem ochraniacz na kolanie. Latając z telefonem przed twarzą i tshircie po mieście - można stracić rzepkę i na zawsze o kulach. A frajda nieporównywalnie mniejsza.
        • avatar
         Sakret
         0
         wyglada Source
         • avatar
          aquadigger
          0
          szkoda że nie wszędzie jest wi-fi, bo z tego co wiem to gra go wymaga
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           gra jest na androida a demo zrobione na iphonie :(