Telefony

Uwolnić komórki - internetowa akcja uderza w simlocki

przeczytasz w 1 min.

23 stycznia br. operator komórkowy Era ogłosił, że sprzedawane przez niego telefony komórkowe będą wolne od blokady, zwanej popularnie „simlockiem”. Wywołało to spore niezadowolenie wśród wielu właścicieli komisów, utrzymujących się głownie z płatnego ściągania simlocków.

Pomysłodawcy akcji Uwalniamy Komórki chcą pokazać Polakom, a także operatorom sieci komórkowych, że otrzymanie "uwolnionej" komórki wyjdzie na korzyść jednym, i drugim, a także serwisom GSM.

Petycja skierowana między innymi do Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów i Urzędu Komunikacji Elektronicznej napisana jest w formie listu otwartego. Każdy kto chce wesprzeć akcję może zajrzeć na stronę uwalniamykomorki.pl i podpisać petycję.

Fot. Nick Rodrigues

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  zeby tak jeszcze polacy sie bili o wyzsze pensje
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   I bardzo dobrze Era zrobiła:) Nie będzie zdzierania w komisach. Ja, żeby uniknąć spotkania z komisem w przyszłości kupiłem goły telefon od producenta.

   Podam przykład, że mi kiedyś chcieli wcisnąć telefon rebrandowany, z UK jako nówkę od Nokii. Nie udało się cwaniaczki:) Nie są uczciwi...wystarczy poczytać niektóre aukcje na alledrogo.
   • avatar
    DANDUS
    0
    Tonący brzytwy się chwyta :)
    Musieli coś wymyślić, skoro ludzie zaczęli uciekać do PLAY :P
    Po 8 latach w Erze przedstawili mi taką śmieszną ofertę biznesową, że poprostu żal.RU, nawet propozycja abonamentu za 280zł 50% taniej przez 2 lata mnie tam nie zatrzymała..phi
    Teraz to często można samemu zdjąc simlocka omijając CID, zachowując gwarancję..a czy ta akcja ściągnie nowych klientów? Pewnie ktoś tam zechce zaoszczędzic 40 zł na komisie
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Komorki bez simlocka? Az sie lezka w oku zakrecila:'-)