Gry komputerowe

Steampunkowy dungeon crawler Vaporum zadebiutuje za miesiąc

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Vaporum zapowiada się naprawdę nieźle. To zaś, czy w rzeczywistości gra jest równie dobra, okaże się dokładnie za miesiąc.

Dokładnie za miesiąc na rynku zadebiutuje Vaporum – pierwszoosobowe RPG typu dungeon crawler w steampunkowym świecie. Jeśli lubicie takie klimaty, a pierwszy raz słyszycie o tym tytule, to mamy dla was kilka informacji na jego temat.

W Vaporum zadaniem gracza będzie przeczesywanie lochów, w których czekać będą na niego: walka z coraz silniejszymi przeciwnikami oraz rozwiązywanie coraz trudniejszych łamigłówek. Do osiągnięcia sukcesu niezbędne będą: zręczność, refleks, skupienie i umiejętność logicznego myślenia. Oczywiście nie mniej ważne będzie odpowiednie wykorzystanie licznych ataków bezpośrednich i obszarowych oraz ruchów defensywnych. 

Vaporum screen

Od strony fabularnej gra Vaporum (nad którą czuwa studio Fatbot Games) zapowiada się równie dobrze. Twórcy serwują taki oto wstęp: 

„Pierwszą rzeczą, którą widzisz po przebudzeniu się z dziwnego, strasznego snu, jest monstrualna wieża przesłaniająca niebo. Mimo, że budzi w Tobie niepokój, jednocześnie, z jakiegoś dziwnego powodu, czujesz, że coś Cię do niej przyciąga. Nie masz wyjścia – utknąłeś pośrodku niczego, pozbawiony wspomnień, i nie masz dokąd pójść. Ocean jest rozległy, a Ty jesteś sam. Wejście do wnętrza wieży wydaje się jedynym rozwiązaniem. Tylko czemu wygląda tak znajomo?”.

Gracz będzie więc próbował poznać tę tajemniczą konstrukcję i odzyskać wspomnienia. Będzie musiał czytać wszystkie dokumenty, które odnajdzie, uważnie słuchać każdej wypowiedzi i eksplorować każdy zakątek wieży. Będzie także wzmacniał swój egzoszkielet, który pomoże przetrwać bohaterowi w tym niezbyt przyjaznym świecie.

Tak to wygląda:

Dodajmy, że Vaporum zmierza wyłącznie na pecety. Premiera: 28 września.

Źródło: Outreach, Vaporum

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Motyw z kopniakiem mocny. Mam nadzieję, że będzie co najmniej na poziomie konkurencji w rodzaju Legend of Grimrock, szczególnie drugą odsłoną, która mocno podniosła poprzeczkę.
  Mój kandydat do zakupu :).
 • avatar
  Vaclav
  1
  Trochę jak Bomberman-Indie-Fajna_Grafika3D
  Mechanika gry nie dla nie dla mnie, ale z pewnością znajdzie sporo chętnych.
 • avatar
  Konsole Rzondzom
  -7
  Boże, ta gra wygląda jakby ją jacyś studenci w garażu robili, a grafika jak w grach sprzed 10 lat coś na miarę pierwszego Bioshocka.
 • avatar
  gormar
  0
  Poruszanie się skokami jak po szachownicy najbardziej razi. Sama grafika nie jest najgorsza.