Karty graficzne

W grudniu aż 70% z GTX-ów pojawi się w wersji 55 nm!

przeczytasz w 1 min.

Okazuje się, że tylko 30% procesorów do kart GTX 200 będzie produkowanych w technologii 65nm. W przeciwieństwie do zapowiedzi, nVidia sprzeda do końca grudnia większość kart GeForce GTX 200 w technologii 55nm. Jest to niemałe zaskoczenie, gdyż zapowiadana była zupełnie odwrotna sytuacja.

Mniejsza technologia produkcji to większy potencją to przetaktowania. nVidia pragnie zaskoczyć potencjalnych klientów, którzy zakupią karty pod koniec grudnia. Zamiast spodziewanych 65nm chipów, mają sporą szansę na otrzymanie układów wytwarzanych w technologii 55 nm. Nowe chipy graficzne są mniejsze a co za tym idzie chłodniejsze od swoich poprzedników.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  AMD/ATI używa technologii 55nm już jakiś czas. Zaczekam jednak na GPU w technologii 45nm. Ciekawe czy pojawią się jeszcze w 2009 czy dopiero w 2010 roku.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "nVidia pragnie zaskoczyć potencjalnych klientów, którzy zakupią karty pod koniec grudnia. Zamiast spodziewanych 65nm chipów, mają sporą szansę na otrzymanie układów wytwarzanych w technologii 55 nm."

   Pewno w praktyce ludzie będą zaskoczeni ,że zamiast 55mm ,wylosowali 65mm i będą wściekli :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Szymon a czy GPU nie mają być produkowane w 40nm ?? Wydaje mi się że GPU nigdy nie było produkowane w takim wymiarze jak procki - przykładem jest 55nm
    • avatar
     erte0
     0
     nVidia kontratakuje:p

     @Botanix
     "Mniejsza technologia produkcji to większy potencją to przetaktowania."
     O co chodzi z tą "potencją"? Nie trafiasz w klawisze, czy nie masz słownika;) ?
     • avatar
      Botanix
      0
      @erte0

      Słuszna uwaga... :))
      Mam bezprzewodówkę, to jedna z jej wad. Czasem klawisze, źle "wskakują". Przy korekcie, mimo starań, trudno jest zauważyć każdy błąd :).