Systemy operacyjne

W Q3 2016 Android zdeklasował konkurencję

przeczytasz w 1 min.

W trzecim kwartale tego roku kupowaliśmy głównie smartfony z systemem Google Android.

Nawet osoby średnio zainteresowane rynkiem mobilnym nie mają problemu z wskazaniem najpopularniejszego systemu operacyjnego. W zależności od statystyk przewaga Google Android nad konkurencją kształtuje się na różnym poziomie, zazwyczaj bywa jednak duża, a niekiedy ogromna. Z tym ostatnim przypadkiem mamy do czynienia także teraz.

Strategy Analytics opublikowało dane mówiące nam o sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale tego roku (Q3 2016). Dowiadujemy się dzięki temu, iż nabywców znalazło we wspomnianym okresie 328,6 miliona modeli z Google Android, 45,5 miliona modeli z Apple iOS i tylko 1,3 miliona modeli z pozostałymi systemami.

Oznacza to, iż w Q3 2016 ponad 87% sprzedanych smartfonów stanowiły propozycje z Google Android, co uznać można śmiało za zdeklasowanie konkurencji.

W Q3 2016 Android zdeklasował konkurencję

Jak pokazują powyższe dane, względem analogicznego okresu poprzedniego roku Google Android znacznie zyskał. Dramatyczny spadek pozycji mówiącej o systemach spoza wielkiej dwójki w największym stopniu dotyczy oczywiście mobilnego Windows. BlackBerry już od dłuższego czasu flirtuje z platformą Google i być może wkrótce podobne statystyki zawierać będą jedynie dwie pozycja - Google Android oraz Apple iOS.

Źródło: softpedia, Strategy Analytics

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  exposiure
  2
  A jak wygląda kwestia aktualizacji systemu w "starszych" telefonach? To nie wina ludzi od andka, ale kilkuletni iphone dostaje najnowszy soft, a kilkuletni flagowiec jedzie na andku 4.0.

  Nie oszukujmy się, sprzęt rozwinął się na tyle, że przeciętny użytkownik nie zauważy/nie jest mu potrzebna różnica między fonem za 1k a 3k zł. Kluczowy jest soft.
  • avatar
   patol1984
   1
   Szkoda trochę windowsa, zapowiadał się nieźle, ale microsoft zaprzepaścił szansę przez opieszałość z łatkami i zbyt szybka chęć dużego zarobku na telefonach.
   • avatar
    xchaotic
    -1
    Te statystyki nie pokazuja ze Apple ma wiecej kasy z 12% rynku niz Google z reszty.
    Apple zgarnia najbardziej lukratywne rynki a Google tylko sie martwi co zrobic z masa telefonow z Androidem 4.x a nawet 2.x
    • avatar
     Franz
     0
     Jak piszę, że nie ma zapotrzebowania na smartfony z Windows to od razu jestem minusowany - a te statystyki przytoczone powyżej jasno pokazują, że prawie nikt nie chce telefonu z Windowsem na pokładzie.

     Ja nie oceniam czy Windows Mobile to zły, czy dobry system - piszę jedynie, ze widać kompletny brak zainteresowania nim ze strony klientów.
     I nie mówcie, że to wina braku smartfonów w sklepach, bo można było bez problemu je dostać, a zmniejszenie oferty to jedynie wynik mizernego zainteresowania ze strony klientów.