SSD

WD Blue SN570 NVMe SSD – nowe SSD dla profesjonalistów. Można liczyć na darmowy bonus!

przeczytasz w 2 min.

Przyzwyczailiśmy się do dysków SSD dla graczy (które właściwie stały się już marketingowym sloganem). Co jednak powiedzielibyście na konstrukcje dla twórców treści? Właśnie takie modele wprowadziła do oferty firma Western Digital.

Modele WD Blue SN570 NVMe SSD, bo właśnie o nich mowa, zostały zaprojektowane z myślą o twórcach treści – to modele M.2 NVMe, które są adresowane do grafików, twórców wideo, projektantów UI/UX, artystów, ilustratorów, architektów, inżynierów, ale też studentów i przedsiębiorców. Nośniki nie będą ograniczać ich kreatywności i pozwolą pracować bez obaw o bezpieczeństwo danych czy szybkość zapisu… a przynajmniej tak twierdzi producent.

Premiera dysków WD Blue SN570 NVMe SSD

Nowe dyski występują w trzech wersjach pojemnościowych: 250 GB, 500 GB i 1 TB. Rzecz jasna mamy do czynienia z konstrukcjami typu M.2 2280 pod PCIe 3.0 x4 – takie modele sprawdzą się zarówno w komputerze stacjonarnym, jak i laptopie.

Producent chwali się, że nośniki WD Blue SN570 NVMe SSD oferują wydajność do 3500 MB/s przy odczycie i 3000 MB/s przy zapisie, co ma przekładać się nawet na 5-krotnie lepsze osiągi względem najszybszych dysków SSD pod SATA.

Warto dodać, że nośniki współpracują z autorskim oprogramowaniem Western Digital SSD Dashboard – narządzie pozwala na monitorowanie kondycji, temperatury czy dostępnej przestrzeni. Producent jeszcze nie ujawnił szczegółów na temat wytrzymałości dysków (wiemy tylko tyle, że udziela na nie 5-letniej gwarancji).

WD Blue SN570 NVMe SSD

WD Blue SN570 NVMe SSD z darmowym dostępem do Adobe Creative Cloud

Modele WD Blue SN570 NVMe SSD są dostępne w oficjalnym sklepie producenta - ich ceny wynoszą odpowiednio 202,99 zł (250 GB), 270,99 zł (500 GB) i 463,99 zł (1 TB). W zwykłych sklepach powinny one pojawić się jeszcze w tym kwartale.

W zestawie z dyskami dodawany jest miesięczny dostęp do usługi Adobe Creative Cloud (czyli m.in Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom, Premiere Pro i InDesign). Taki dodatek na pewno pozwoli zainspirować twórców (a przy okazji może być ciekawym wyróżnikiem na tle innych, zwykłych SSD).

Źródło: Western Digital

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  7
  Miesięczny dostęp to raczej próbka marketingowa, niż usługa faktycznie zwiększająca wartość produktu...
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Miesięczny dostęp - to raczej nie bonus tylko wersja demo, do wypróbowania. Komuś pomyliły się sformułowania, bonus jest wtedy gdy dają coś czego nie można później odebrać.
   • avatar
    piterk2006
    1
    Ceny podejrzanie niskie bo 500GB SN550 kosztuje 400zł.
    Samo sn550 bardzo dobre, realny zapis po przepełnieniu bufora ~800MB/s, polecam wszystkim jak leci. Co do SN570 - poczekajcie na testy np. na tomshardware i dopiero wtedy recenzujcie. Niestety nie spotkałem się żeby jakikolwiek polski portal pokazywał realne szybkości zapisu po przepełnieniu bufora.
    • avatar
     baertus11
     0
     "Nośniki nie będą ograniczać ich kreatywności i pozwolą pracować bez obaw o bezpieczeństwo danych" - bezpieczeństwo danych przy ssd to liczenie, iż w cudowny sposób zapobiegnie się sytuacji porannego włączenia komputera z komunikatem "no disk" lub "no system disk". Liczenie iż pojedynczy dysk ssd bez wykonywanego prawidłowo backupu zapewni bezpieczeństwo danych jest równoważne z liczeniem iż niedługo karty graficzne do gier poważnie stanieją ;-) a z bonusów lepiej by było jakiś program(firmowy) monitorujący parametry ssd lub do backupu a nie 1-miesięczną "zajawkę", która i tak do rejestracji będzie pewnie wymagać podania danych płatniczych.....