Gry planszowe

Wiedźmin: Gra Przygodowa - jak grać w planszówkę CDP RED

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Twórcy opublikowali niespełna czternastominutowy materiał prezetnujący zabawę w Wiedźmin: Gra Przygodowa.

Wiedźmin: Gra przygodowa

Podczas gdy miliony graczy na całym świecie wyczekują lutowej premiery trzeciego Wiedźmina, studio CD Projekt RED pracuje przy okazji nad grą planszową Wiedźmin: Gra Przygodowa.  Twórcy postanowili podzielić się szczegółami na temat szykującej się zabawy.

Wiedźmin: Gra Przygodowa to planszówka pozwalająca wcielić się nie tylko w Geralta, ale też w Jaskra, Triss oraz Yarpena. Zadaniem gracza jest polowanie na potwory i rozwiązywanie zagadek – wszystko przy wykorzystaniu sprytu oraz szczęścia (jako że misje realizowane są za pomocą talii kart przygód). Wszystko to oczywiście osadzone zostało w niezwykłym, wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego wiedźmińskim uniwersum. 

Według opublikowanych już informacji, w jednej sesji udział może wziąć od dwóch do czterech graczy, a długość zabawy to jakieś dwie godziny. 

Poza papierową dostępna będzie też cyfrowa wersja planszówki Wiedźmin: Gra Przygodowa. Ta ma zostać utrzymana w bardzo klasycznej oprawie wizualnej – całość odtwarzać ma wygląd autentycznej planszy, kostek itd. Dodatkowo jednak możemy liczyć na graficzne urozmaicenia, takie jak animacje.

Studio CD Projekt RED opublikowało film instruktażowy, z którego dowiadujemy się na czym Wiedźmin: Gra Przygodowa polega i jak się w to gra. Niespełna 14-minutowy materiał dostępny jest obecnie wyłącznie w języku angielskim (gdy pojawi się wersja polska – damy znać). Tymczasem zachęcamy do oglądania:

Planszówka Wiedźmin: Gra Przygodowa pojawić ma się na rynku już w przyszłym roku. Dokładna data premiery pozostaje jednak nieznana.

Źródło: CDP

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darek79r19
  Tak się zastanawiam, dlaczego Jaskra przetłumaczono na angielski nie jako Jaskra, ale jako mlecz.... Chyba, że chodziło o "dmuchawca", ze względu na pociąg do płci przeciwnej... ;)
  2
 • avatar
  Marucins
  To raczej produkt dla dojrzałych graczy.
 • avatar
  Konto usunięte
  Polskiej wersji jeszcze nie ma..., A gra jak gra ciężko kogoś spotkać do pomocy.
 • avatar
  wyrmlord
  @ darek79r19
  Pewnie dlatego, że brzmi to jak "Dandy Lion" :) Czym jak czym, ale dandysem i lwem salonowym to Jaskier jest wręcz podręcznikowym.
  "Buttercup" kojarzy się z wróżkami-podfruwajkami w stylu Dzwoneczka z Piotrusia Pana, a z kolei "Ranunculus" brzmi ohydnie i kojarzy się z homunkulusem.
  Z dwojga złego Dandelion chyba jednak jest lepszy...