Systemy operacyjne

Windows 10 - aktualizacje będą mniejsze o 35 proc.

przeczytasz w 1 min.

Wszystko dzięki wprowadzeniu testowanej już od kilku miesięcy Unified Update Platform. To kolejna dobra wiadomość dla użytkowników Windows 10.

Microsoft zdecydowanie stara się ostatnio wkupić w łaski użytkowników. Próbuje sprawić, by aktualizacje systemu Windows 10 były dla nich jak najmniej uciążliwe. Wiemy już, że wraz z nadejściem Creators Update będą mogli wstrzymać restart komputera nawet na trzy dni, ale to nie wszystko.

Unified Update Platform – „Insiderom” jest ona znana już od kilku miesięcy, a wiosną tego roku poznają ją również ci, którzy w testowanie nowych funkcji „dziesiątki” się nie bawią. Jedną z największych korzyści jest wyraźne zmniejszenie wielkości paczek aktualizacyjnych. Wyraźne, to znaczy średnio o 35 proc.

Aktualizacje przyrostowe lub aktualizacje delta – to techniczne terminy dla sytuacji, w której pobierane są tylko te pliki, których potrzebuje konkretny użytkownik. Innymi słowy, jeśli w paczce aktualizacyjnej znajdują się pliki, które znajdują się już na naszym komputerze, nie będą one po raz kolejny pobierane (jak ma to miejsce obecnie).

Ogromne aktualizacje, takie jak nadchodząca Creators Update, będą musiały być pobierane w całości, ale kolejne, mniejsze paczki, będą …jeszcze mniejsze. „Insiderzy” mogą zauważyć jeszcze bardziej poważną redukcję wielkości aktualizacji, ale ci otrzymują je częściej.

Źródło: Engadget, Windows Blog

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  carbo888
  1
  "będą mogli wstrzymać restart komputera nawet na trzy dni, " xD

  "jeśli w paczce aktualizacyjnej znajdują się pliki, które znajdują się już na naszym komputerze, nie będą one po raz kolejny pobierane " już widzę jak słabsze komputery będą się smażyć, a o dyskach już nie wspomnę,
  • avatar
   Alcedo1
   1
   Jak gimbaza nauczy się prawidłowo korzystać z komputera to nie będzie problemów. Ja korzystam od wielu miesięcy z win 10 i jest ok.
   • avatar
    sabaru
    0
    Ten system to jakaś porażka. Czy oni nie mogą zrozumieć że automatyczne aktualizacje nie każdemu służą.
    • avatar
     mutissj
     0
     - Nie mam Windowsa 10
     - Nie mam żadnych problemów
     • avatar
      Dragonik
      -1
      Ostatnio zainstalowałem Moda win 10 i niestety to była tragedia, mod sam w sobie ok ale sam system porażka. Na razie zostaję przy win 7
      • avatar
       baca130
       -2
       Na brak aktualizacji ludzie narzekają jak w przypadku androida, na aktualizację też narzekają. Weź tu zadowól ludzi.
       • avatar
        Alcedo1
        0
        Człowieku zluzuj majtki. O ci biega, a to że gimbaza nie ma pojęcia o wielu rzeczach to akurat prawda (poziom nauczania spada). Właśnie Ty jesteś takim trollem, który czepia się każdego słowa. Ja nikogo nie zmuszam do korzystania do win 10 otrząśnij się. Tylko wkurza mnie powtarzane mantry w stylu win 10 do bani, procki amd nie nadają się do gier, karty amd to syf itp. Każdy powinien mieć Swój rozum i korzystać z niego. Napisałem prawdę - nie mam żadnych problemów na win 10, na win 7 pracowało mi się super też było bezproblemowo. A to że wielu użytkowników nie potrafi prawidłowo korzystać z komputera TO JEST PRAWDA i nie zmienisz tego. To że Tobie się 10 nie podoba, masz do tego prawo - tylko atakowanie kogoś kto powiedział że nie ma problemów z Win 10 wskazuje na Twój poziom (sorry ale to prawda). Jak masz wojenkę z 10 to Twoja prywatna sprawa, która mnie nie obchodzi. Zresztą wiele Twoich wpisów świadczy o tym.
        Wiesz powiedzenie gimbaza nie dotyczy tylko wieku ale również podejścia do życia i rozumowania. Na tym Swoją wypowiedź kończę - koniec z karmieniem Trolla.
        • avatar
         popo601
         0
         Przydałaby się opcja aby Windows po pobraniu aktualizacji i jej poprawnym zainstalowaniu sam czyścił pobrane pliki a nie zapychał dysk a czyścić trzeba sobie samemu.
         • avatar
          stalkerpl
          0
          po ich tych uaktualnieniach za kazdym razem co włacze kompa, zapora sieciowa wyłaczona i ich badziwny antywirus nachalnie chce zastąpić mi kasperskiego, w końcu wyłaczyłem to powiadomienie ale na jak długo?