• benchmark.pl
 • Aktualizacja Service Pack 1 dla Windows 7 od dziś będzie automatycznie instalowana

Aktualizacja Service Pack 1 dla Windows 7 od dziś będzie automatycznie instalowana

przeczytasz w 2 min.

Microsoft uruchomił proces automatycznej aktualizacji Windows 7. Dodatek Service Pack 1 będzie instalowany w tle bez powiadamiania użytkownika.

microsoft windows 7 aktualizacja service pack sp1

Od dzisiaj jak poinformowała firma Microsoft, rozpoczyna się proces automatycznego instalowania dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows 7. Zbiorczy pakiet aktualizacji będzie instalowany przez usługę Windows Update.

Do tej pory pakiet aktualizacji Service Pack 1 każdy użytkownik mógł pobrać manualnie za pomocą aktualizacji systemu Windows, teraz jednak ma się to zmienić. Microsoft zapowiedział, że od 19 marca usługa Windows Update w pełni automatycznie pobierze i zainstaluje zbiorczy pakiet aktualizacji SP1 dla systemu Windows 7 – oczywiście, jeżeli użytkownik wcześniej tego sam nie zrobił.

Proces będzie przebiegał bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika, system nie będzie wyświetlał monitów dotyczących aktualizacji, ani też nie będzie pytać o zgodę na jej przeprowadzenie. Tak będzie, jeżeli w systemie usługa Windows Update będzie aktywna, w przypadku kiedy została ona wyłączona, pakiet SP1 nie zostanie zainstalowany. Aby tego dokonać, należy wówczas aktywować usługę aktualizacji.

windows 7 aktualizacja sp1 service pack

Należy pamiętać, że proces aktualizacji Service Pack 1 będzie trwał zdecydowanie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych aktualizacji. Warto sprawdzić czy na lokalnym dysku systemowym znajduje się wystarczająca ilość wolnego miejsca. SP1 instalowany za pośrednictwem Windows Update w systemie Windows 7 X86 wymaga minimum 750 MB, natomiast w przypadku Windows 7 X64 będzie to już około 1050 MB wolnej przestrzeni na dysku.

Proces aktualizacji przebiegnie w tle, jak zapewnia Microsoft nawet w przypadku jego przerwania np. poprzez niespodziewany zanik zasilania, będzie on bezproblemowo i automatycznie kontynuowany po ponownym uruchomieniu.

Aktualizacja będzie systematycznie instalowana na kolejnych komputerach przez kilka najbliższych tygodni. Nie będzie ona dotyczyła jednak komputerów z systemem Windows 7 zarządzanych poprzez Systems Center Configuration Manager (SCCM) lub WSUS Server. W ich przypadku za aktualizację mają odpowiadać administratorzy tych systemów.

Na koniec warto dodać, że proces automatycznego wdrażania aktualizacji ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz usunięcie wykrytych błędów.

Źródło: H-Online, Blog windows, intowindows (foto), lifehacker (foto)

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Faflucy
  16
  Mogli by SP2 wydać, bo już sporo jest tych poprawek.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Nieco ponad 140-150 jest, czasami to denerwuje ze przy ponownej instalacji systemu trza instalowac je wrzystkie z czego 1h nie twoja.
   • avatar
    rossi90
    7
    Dobre info. Sam zamierzam powrócić do poczciwej siódemki. Żaden system mnie tak nie irytował jak Windows 8, nawet Vista.
    P.S. Poprawcie to "poformowała" na samym początku, strasznie rzuca się w oczy.
    • avatar
     Szymon331
     0
     Ja mam aktualizację automatyczną wyłączoną. Nigdy niczego nie mam włączonego automatycznie. Cztery razy do roku sam przeprowadzę aktualizację i spokój.
     • avatar
      nsanee
      -3
      Właśnie czegoś takiego nie rozumiem. Miałem kiedyś włączone aktualizacje automatyczne, z pytaniem o zgodę na instalacje. Wszystko było ok, do czasu kiedy któregoś razu Windows 7 postanowił nie pytać o zgodę na:

      1) Zainstalowanie jakiejś łatki
      2) Zrestartowanie komputera

      Instalacji nawet nie zauważyłem, bo akurat grałem i bam, nagle gra się wyłącza a system restartuje. Dziękuje za ten syf.
      • avatar
       maslo32
       0
       pamietacie zeby podczas instalacji wyłaczyc antywirusa w przypadku nortona internet security service pack 1 nie zainstaluje sie sam tak miałem o czym dowiedziałem sie po instalacji z strony pomocy microsoftu
       • avatar
        Mariusz21_21
        0
        Wybór zawsze jest, jednak czasem system uważa się za inteligentniejszego i sam zmienia z "poinformuj, ale pozwól mi wybrać..." na automatyczne instalowanie wszystkiego. Wiele razy tak miałem. A SP1 ściągnięty instaluje się przeszło godzinę [tu pewnie zależność od komputera] a wcześniej trzeba kilka innych aktualizacji zainstalować żeby coś w ogóle ruszyło...