Oprogramowanie

Windows 8 przeniesie ustawienia do chmury

przeczytasz w 1 min.

W systemie Windows 8 rozwiązania Cloud Computing odegrają dużą rolę. Z  informacji od testerów beta wiemy, że pojawią się ustawienia o nazwie "Roaming Options" w aplecie "Konta użytkowników" w Panelu sterowania.

Ustawienia polegają na tym, że będziesz mógł przesłać swoje preferencje do chmury, a następnie odczytać je na innym komputerze z  Windows 8. W ten sposób będziesz mógł pracować na cudzym komputerze tak, jak na swoim, bez wcześniejszej konfiguracji poszczególnych opcji.



Co więcej, własne ustawienia będzie można przenosić nie tylko pomiędzy komputerami. Dowiedzieliśmy się, że obsługiwane będą również inne "urządzenia". Choć nie podaje się, o jakie konkretnie sprzęty chodzi, można się domyślić, że na pewno Windows 8 będzie współpracował ze smartfonami z Windows Phone.

Windows 8 ma przenosić do chmury takie dane jak ustawienia aplikacji czy preferowany język, a także przeróżne dodatki (np. tapety, motywy kolorystyczne).

Jeśli pracujesz na różnych komputerach i urządzeniach, funkcje dot. Cloud Computingu zawarte w Windows 8 powinny przypaść ci do gustu.

Źródło: Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A to jest dobre... do pracy wręcz idealne. Robię coś w domu, potem przychodzę do pracy, łączę się z chmurą i mam to samo co w domu :)

  Jeszcze jakby tak część małych aplikacji dało się zainstalować na chmurowym dysku Windowsa, albo np savy z gier :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Od kiedy zwykla synchronizacja to chmura?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Kolejna firma wciska na siłę rozwiązania w chmurze... Czy tylko ja mam tak wyostrzone poczucie własności i bezpieczeństwa, że poza fizycznym dyskiem innego rozwiązania nie widzę?
    Oj, za parę lat, to dopiero będzie szpiegowanie...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     podobają mi się te pomysły na 8, może po latach stagnacji dostaniemy nowe możliwości
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Super pomysł. Niech tylko "chmurka" się sypnie (celowy atak bądź awaria) i w najlepszym przypadku będziemy odcięci od usług a w najgorszym wyciekną nasze dane... Super pomysł...
      • avatar
       Hakuren
       0
       Chmury, powiazanie z serwisami [anty]spolecznosciowymi, akwizycja danych dla niby jakichs waznych badan statystycznych, wyglada na to, ze W7 to ostatni w miare normalny system od M$.

       Wielki Brat patrzy (i to nie tlko M$). A wielu z Was mlodych myslalo, ze czasy SB i realnego socjalizmu to byly czasy Wielkiego Brata. Bedzie jeszcze gorzej niz bylo i czesto kompletnie bezwiednie ludzie beda tracic wszystko.

       @Pit1337
       Nie tylko Ty, nie tylko Ty...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Tylko po co przeciętnemu użytkownikowi takie coś? Ile ma komputerów? 2? 3? Co innego synchronizacja całego komputera, że niezależnie od sprzętu mamy ten sam OS, ustawienia i zawartość... tylko, że to z kolei 0 bezpieczeństwa danych.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Wielki Brat to pikuś. Rzecznik konsumentów zawsze pomoże. Pozwem zbiorowym też można molocha postraszyć. Co będzie jak jakiś hacker dostanie się do takiej chmury jak do PSN-u, albo źle zrobiony patch ją zablokuje, jak w Gmailu? A zostaniecie w d*pie jak taki M$ stwierdzi że świat jest na tyle rozwinięty że każdy ma szybkiego neta i wymusi iż niektóre usługi są od niego zależne, a wam net padnie po burzy. Chmurę wprowadzają na siłę, żeby więcej zarobić, a nie potrafią zagwarantować wam że to będzie gładko chodzić...
         • avatar
          piotrek8x
          0
          Wiadomo mniej więcej jakie wymagania będzie miał ten system? Wkońcu od ładnych paru dni codziennie jest o nim news.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ciekawe czy to kolejny podrobiony screen czy prawdziwa informacja?
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Nie wiem co wy chcecie przenosić między komputerami w ramach samego windows? Wygląd okien, avatar dla usera, tapetę?
            To są bzdury - różne komputery to zazwyczaj różne komponenty i możliwości sprzętu. Dam sobie rękę uciąć, że w pracy i w domu macie w zasadzie całkiem inne maszyny.
            MS zazdrości Google, że ta ma wiele internetowych aplikacji i przechowuje dane. Założę się, że właśnie do tego zmierzają - Outlook, Moje dokumenty itp. Problem w tym, że w swoim niepojętym narcyźmie nie widzą, że mało kto zgodnie z ich przymusem trzyma wszystko w ww miejscach na dysku c: (tym bardziej po wprowadzeniu Bibliotek w W7).
            Chcą nauczyć swoich klientów tak jak Google nauczyło swoich.
            Wg mnie im się nie uda - za późno.
            Cloud powinien przechowywać np. bazę wszystkich sterowników, ustawienia dysków i partycji, punkty przywracania systemu (do odtworzenia po formacie). I tyle.