Systemy operacyjne

Windows Phone 8.1 trafił już na 25% smartfonów z mobilnymi okienkami

przeczytasz w 1 min.

Jak zatem oceniać tempo aktualizacji do nowej wersji systemu?

Windows Phone 8.1 system

Od zapowiedzi systemu Windows Phone 8.1 minęło już sporo czasu, ale proces udostępniania aktualizacji ruszył na dobre tak naprawdę dopiero w drugiej połowie lipca. W jakim tempie przebiega?

Pojawiły się właśnie statystyki dotyczące rynkowych udziałów poszczególnych wersji mobilnych okienek. Najbardziej interesujące dane związane są naturalnie z wspomnianym Windows Phone 8.1, który, jak się okazuje, trafił już na niemal 25% smartfonów z systemem Microsoftu.

Największą popularnością cały czas może pochwalić się rzecz jasna Windows Phone 8, który kontroluje obecnie pracę ponad 56% smartfonów z mobilnymi okienkami. Co ciekawe, wciąż sporo do powiedzenia ma starsza odsłona systemu - Windows Phone 7.x ma jeszcze nieco ponad 19% udziałów.

Jak zatem oceniać tempo aktualizacji do Windows Phone 8.1? Biorąc pod uwagę sytuację Androida z pewnością dobrze. Należy jednak pamiętać, iż rynek smartfonów z mobilnymi okienkami to głównie urządzenia z logo Nokii, które teraz są przecież w rękach Microsoftu i z tego względu aktualizacje mogłyby postępować chyba jeszcze szybciej.

Windows Phone system statystyki

Źródło: phonearena

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ciekawe kiedy ja dostanę na htc 8s. Przecież M$ tak zapewniał że wszystkie tel z wp8 dostanie up
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ja mam Ativa i też czekam na aktualizację, ale zaczynam wątpić czy ona będzie. Pewnie skończy się tak, że tylko Nokie dostaną a inne telefony Microsoft oleje.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Powinni zrobić aktualizacje na wp8.1 z lagdroida dla wszystkich telefonów a nie tylko dla nokii to wtedy człowiek miałby jakiś wybór.