Systemy operacyjne

Windows Server 2012: data premiery systemu operacyjnego z interfejsem Metro - ceny

przeczytasz w 2 min.

Faza RTM osiągnięta

Firma Microsoft oficjalnie potwierdziła, że prace nad systemem operacyjnym Windows Server 2012 zostały ukończone. Premiera już za miesiąc.

Nie tylko użytkownicy indywidualni otrzymają w tym roku nowy system operacyjny od Microsoftu – przypomnijmy, Windows 8 zadebiutuje na rynku dokładnie 26 października. Na 2012 rok przypada także premiera najnowszej odsłony serwerowego OS’a – Windows Server 2012. 

Windows Server 2012 system live migration

W trakcie swojej ostatniej konferencji Microsoft potwierdził, że Windows Server 2012 osiągnął status RTM (Release To Manufacturing). Oznacza to, że prace nad kodem źródłowym zostały oficjalnie zakończone i rozpoczął się proces przygotowań do ostatecznej premiery rynkowej. Zgodnie z zapowiedziami nowy serwerowy system ujrzy światło dzienne już 4 września.

Windows Server 2012 system premiera

System Windows Server 2012, zgodnie z zapowiedziami Microsoftu, wnieść ma sporo nowości. Wśród nich są nowy system plików, udoskonalone narzędzia zabezpieczające oraz wiele nowych opcji w kwestii zarządzania maszynami.

Zgodnie z tym, do czego przyzwyczaił nas już gigant z Redmond, w nowym systemie nie może także zabraknąć… interfejsu Metro. Całość nastawiona będzie natomiast na pracę w chmurze.

Windows Server 2012 system interfejs metro kafelki

Windows Server 2008 R2, a więc bezpośredni poprzednik najnowszej odsłony, pozwalał użytkownikom wybierać spośród aż 12 licencji. Aby ułatwić wybór Microsoft zdecydował się ograniczyć tę liczbę w przypadku edycji 2012 do 4. Są to Datacenter i Standard (dla większych organizacji) oraz Essentails i Foundation (dla tych mniejszych).

Wersja Foundation dostępna będzie wyłącznie w OEM, natomiast ceny pozostałych trzech to odpowiednio 425 (Essentials), 882 (Standard) i 4809 dolarów (Datacenter).


Więcej o Microsoft:

Źródło: NeoWin, VR-Zone, Microsoft, TechDesk, Wired

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  QraJr
  20
  Metro do Servera ? HAHAHAH
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Metro metrem fajne na smartfonach ewentualnie tabletach, jest wygodne i działa szybko. Jednak po co pchać na siłę to wszędzie gdzie się da... Do stacjonarek, serwerów... Jedno wielkie nieporozumienie.
   • avatar
    Spojler
    5
    GUI w serwerach... Microsoft przegiął pałę! Powiem tak coś mi tu śmierdzi (na pewno to nie moje skarpetki). Powiem tak: Miałem sposobność przetestować 2003 i 2008 przy terminalach zdalnych i stwierdzam iż większego badziewia od 2008 nigdy nie widziałem. Jak zaznaczałem w managerze usł. terminalowych użytkowników w 2003 to szło od razu a w 2008 przez to GUI czeka się wieki aż jeden użytkownik się zaznaczy (bo Windows musi odświeżyć zbędny boczny pasek w oknie...) Dlatego jestem zdania iż podrasowanie GUI w serwerach jest zbyteczne! A najśmieszniejsze jest to że Microsoft jest stwierdzenia że z 2008 nie ma żadnych problemów i jest bezawaryjny :/ ta jasne przerabiałem to nieraz (ciekawskich zachęcam przeczytać sobie na necie jaki jest problem ze spoolerem w 2008 - więcej problemów niż innowacji). Mam pod opieką kilka serwerów na 2003 i na 2008, jestem stwierdzenia że 2008 pracuje jak Vista :/
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     kolejny niewypał ze strony M$
     • avatar
      MsStrychu
      1
      Kosztowny zwłaszcza dla firm
      • avatar
       akodo_ryu
       0
       Metro (czy w ogóle jakikolwiek zaawansowany UI) w OSie serwerowym - to dopiero strata zasobów.
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        M$ przynajmniej jest konsekwentny :)
        • avatar
         Konto usunięte
         -1
         Serwer z Metro. LOL, juz dziwe popularnosc tego potworka.
         • avatar
          Spojler
          -3
          Jakby nie patrzeć to GUI z Metra jest podobne do nowego GNOME co jest standardowo w UBUNTU... A później Microsoft założy sprawę o plagiat :D i wykradzenie patentu.
          Chodź mogę się mylić.
          • avatar
           bonio89
           -6
           A wg mnie to dobre posunięcie. Ułatwi administratorami zarządzanie serwerem poprzez dotykowe terminale. W końcu nie trzeba będzie wyciągać z szafy terminal czy tachać ze sobą laptopa. Wystarczy zwykły androidowy tablet z klientem RDP:)
           Pomijając ten fakt pracownicy mobilni mogą także pracować na tabletach podłączając się do serwera terminali z mniej energochłonnego urządzenia.
           Należą się także brawa dla M$ za to że system serwerowy wychodzi wcześniej niż desktop i będzie czas na wdrożenie.
           • avatar
            aleks128
            0
            Poczekamy zobaczymy sam nie jestem zwolennikiem nowego interfejsu od M$, ale trzeba dać szanse temu systemowi a nie od razu go skreślać.