Systemy operacyjne

Windows 10 ukaże się wcześniej niż przewidywaliśmy?

przeczytasz w 1 min.

Microsoft rozważa wprowadzenie Windows 10 na rynek dwa miesiące wcześniej.

Wedle informacji udzielonych przez Microsoft już kilka miesięcy temu Windows 10 miał mieć premierę jesienią tego roku. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że gigant z Redmond zmieni (lub już zmienił) swoje plany wydawnicze i wyda nowy system dwa miesiące wcześniej.

Microsoft przyzwyczaił nas już, że kolejne OS-y otrzymywały status RTM (gotowy produkt) pod koniec sierpnia, a premiera odbywała się dwa miesiące później, na jesień. Okazuje się jednak, że producent poważnie zastanawia się nad tym, czy nie pospieszyć się i cofnąć proces o około dwa miesiące.

Wedle tej coraz bardziej prawdopodobnej teorii Windows 10 byłby gotowy już w czerwcu. Do konsumentów trafiłby zaś w okolicach końca sierpnia. Wśród wielu głosów tłumaczących zmianę decyzji Microsoft najczęściej powtarza się informacja, że producent chce zdążyć na... gorączkę zakupów przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Nie jest bowiem niespodzianką, że Windows to podstawa nie tylko dla wielu przedsiębiorstw, ale również uczniów. Rodzice wraz z ich potomstwem już za standard uznają OS-a z Redmond i dołączony do niego pakiet Office. Zwłaszcza jeśli mówimy o rynku europejskim, w którym PC ma znaczną przewagę nad komputerami Apple.

Warto jednak pamiętać o tym, że teoria ta dotyczy jedynie wersji Windows 10 na PC i tablety. Wielce prawdopodobne, że konsole Xbox i smartfony otrzymają system we wcześniej ustalonym terminie.

Wpływ na szybsze uporanie się z problemami niegotowego Windows 10 ma bez wątpienia program Windows Insider. Dzięki niemu producent otrzymał ponad 2 mln darmowych testerów, a sam mógł zająć się poprawianiem błędów.

Myślicie, że Windows 10 ukaże się wcześniej niż do tej pory przewidywaliśmy?

Źródło: neowin

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Anavrin990
  14
  No... jak już system operacyjny jest w pośpiechu robiony to nie wróż nic dobrego.Oby jednak wszystko poszło gładko bo liczę na tą wersje okien.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Przy takiej ilości testerów i gromadzonych informacji mają dużo większy wgląd w produkt i ilość baboli jaka by wyszła po premierze teraz może być załatana i naprawiona dużo wcześniej. A zabieg dobry: Kup komputer/tablet z Windows 10 + do tego Office i sprzedaż się nakręca. Schodzą 3 produkty + akcesoria do nich i dodatkowe usługi jak przedłużenie gwarancji/ubezpieczenie czy oprogramowanie (przy zakupie z.... dany program x% taniej - np., antywirus itp).
   • avatar
    Palmoster
    0
    Jak chcą to potrafią. Miła niespodzianka. Na ogół są opóźnienia, a tutaj proszę :-) niech GTA V bierze przykład!
    • avatar
     Palmoster
     0
     Jak chcą to potrafią. Miła niespodzianka. Na ogół są opóźnienia, a tutaj proszę :-) niech GTA V bierze przykład!
     • avatar
      Tabalan
      0
      To, że M$ może przyspieszyć wydanie kolejnej dużej aktualizacji do Windows 8 jest aż tak dużym zaskoczeniem?
      • avatar
       Author
       0
       Zdanie ma bład logiczny

       "czy nie pospieszyć się i cofnąć proces o około dwa miesiące."

       Pospieszyć się i cofnąć to oksymoron, jak można cofnąć proces i równocześnie go pośpieszyć no zeby nie został z tego tylko moron
       • avatar
        Kropeczka
        0
        Dziękuje postoję - 7 mi wystarczy....
        System to nie Fifa żeby co rok nowy numerek...

        A jak się wkurzę, prywatnie przejdę na pingwinka. OOOO !!!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         nie podoba się co niektóry w10 prosta sprawa nie instaluj
         kolejna sprawa rozwiązana
         • avatar
          jeomax.co.uk
          -1
          Calkiem mozliwe, bo M$ juz przebiera nozkami za Windowsem 365.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Zainstalowałem na VirtualBox-ie, niestety stery od grafiki win8 nie działały, poczekam, może NV coś wypuści jeszcze dla Consumer Preview.