Procesory

Wydajność CPU Sandy Bridge - nieoficjalnie

przeczytasz w 2 min.

Do sieci wyciekły przedpremierowe testy wydajności procesorów Intela z rodziny Sandy Bridge. Trzeba przyznać, że według tych testów przyszłość zapowiada się obiecująco.

 Warto przeczytać:
 

Nieoficjalne testy wydajności procesorów Sandy Bridge zostały wykonane w dwóch popularnych benchmarkach – Super PI oraz wPrime. Nie do końca wiadomo jaki dokładnie model procesora przetestowano - możemy powiedzieć jedynie, że jest to układ 4-rdzeniowy i 8-wątkowy, taktowany zegarem 3 GHz (nie wiadomo czy po uaktywnieniu trybu TURBO, czy też nie). Testowany egzemplarz jest próbką inżynieryjną, a więc wydajność układów, które trafią do sklepów może być nieco inna. Przedstawione wyniki zostały porównane do procesora Intel Core i7-950, który także posiada 8 wątków i 4 rdzenie, a jego taktowanie wynosi 3 GHz.
 

Pierwszy test wykonany w Super Pi na próbce 32 MB został wykonany w czasie 10 minut 17 sekund i 43 setnych sekundy. Dla porównania Intel Core-i7 wykonał ten test w czasie o ponad 1 minutę i 48 sekund dłuższym - różnica 20 procent na korzyść tajemniczego układu Sandy Bridge. Wynik ten jest zaskakująco dobry, a pod uwagę należy również wziąć to, że aplikacja podczas testu wykorzystuje tylko jeden wątek procesora.
 

Drugi test został wykonany w programie wPrime, który w odróżnieniu od poprzedniego wykorzystuje moc oferowaną przez wszystkie dostępne wątki. Próbka 32 MB została przetworzona w 8,735 sekundy, a 1024 MB w 255,631 sekundy. Dla porównania Intel Core-i7 950 do pierwszej próbki wymagał o 1,2 sekundy więcej czasu, a więc był o 13 procent mniej wydajny. Z drugą próbką poszło już lepiej, ale nadal o prawie 14 sekund dłużej - różnica 5 procent na korzyść układu Sandy Bridge. 

Należy mieć na uwadze, że wyniki są nieoficjalne i mogły zostać zafałszowane - jak to nie raz okazywało się w przypadku nieoficjalnych testów. Jeżeli jednak okazałyby się one wiarygodne, to nowe procesory Intela wydają się być naprawdę okazjonalne – szczególnie biorąc pod uwagę zapowiadaną cenę układów Sandy Bridge.


Źródło:
computerbase.de
 

Polecamy artykuły:  
PlayStation Move - poznaj magiczną różdżkę Sony
Test 16 coolerów - który schłodzi najlepiej?
Premiera: więcej rdzeni i megaherców od AMD

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RomanTyczka
  0
  Ale urwał!
  • avatar
   Szymon331
   0
   Coś duża ta różnica. Albo lipne wyniki albo szykuje się mała rewolucja.

   Mimo wszystko do sandy bridge nastawiony jestem sceptycznie. Nie podoba mi się polityka Intela.
   • avatar
    koloalien
    0
    no nie wiem wyniki nowych procesorów jakoś nie powalają na kolana
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Phenom 945
     32M 13,303sek
     1024M 412,38sek
     cena procka w dniu zakupu 460zł
     • avatar
      Mariosti
      0
      Dopracowanie architektury, podobnie jak Phenom I vs Phenom II. Nie zaskakują te wyniki, ale przynajmniej zachowany jest postęp wydajności.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie zapominajcie ze Sandy Bridge będzie miał nowe jednostki przetwarzania wektorowego prawdopodobnie dzięki nim wynik jest tak dobry.
       piaseq Twoj Phenom 945 dostaje po dupsku blisko o 60% przy probce 1024 na tylko jednym rdzeniu!! Jak to Cię nie martwi ... :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        mirkovaty ultra pro znawca co to ja nie mam. INTEL FANBOY. pfff unnamed. ja mam athlon II x2 260 bo złapałem za 50zł. więcej może nie którym nie potrzeba i mozesz mi fiknac nawet jakbys mial 8xsandy bridż i 234 GB sramu
        • avatar
         spinal25
         0
         Wyniki są nieoficjalne , więc na razie nie ma co się chełpić - pożyjemy zobaczymy a procesory AMD są tanie ale tylko przy zakupie, po roku użytkowania się to zmienia, obecne konstrukcje tej firmy są strasznie prądożerne zwłaszcza w idle, mają niską wydajność w stosunku do zużycia prądu i kuleje w nich optymalizacja cache.
         • avatar
          Darxis
          0
          Zobaczymy po premierze