Procesory

Wydajność CPU Sandy Bridge - nieoficjalnie

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
35 komentarzy Dyskutuj z nami

Do sieci wyciekły przedpremierowe testy wydajności procesorów Intela z rodziny Sandy Bridge. Trzeba przyznać, że według tych testów przyszłość zapowiada się obiecująco.

  Warto przeczytać:
 

Nieoficjalne testy wydajności procesorów Sandy Bridge zostały wykonane w dwóch popularnych benchmarkach – Super PI oraz wPrime. Nie do końca wiadomo jaki dokładnie model procesora przetestowano - możemy powiedzieć jedynie, że jest to układ 4-rdzeniowy i 8-wątkowy, taktowany zegarem 3 GHz (nie wiadomo czy po uaktywnieniu trybu TURBO, czy też nie). Testowany egzemplarz jest próbką inżynieryjną, a więc wydajność układów, które trafią do sklepów może być nieco inna. Przedstawione wyniki zostały porównane do procesora Intel Core i7-950, który także posiada 8 wątków i 4 rdzenie, a jego taktowanie wynosi 3 GHz.
 

 

Pierwszy test wykonany w Super Pi na próbce 32 MB został wykonany w czasie 10 minut 17 sekund i 43 setnych sekundy. Dla porównania Intel Core-i7 wykonał ten test w czasie o ponad 1 minutę i 48 sekund dłuższym - różnica 20 procent na korzyść tajemniczego układu Sandy Bridge. Wynik ten jest zaskakująco dobry, a pod uwagę należy również wziąć to, że aplikacja podczas testu wykorzystuje tylko jeden wątek procesora.
 

 

Drugi test został wykonany w programie wPrime, który w odróżnieniu od poprzedniego wykorzystuje moc oferowaną przez wszystkie dostępne wątki. Próbka 32 MB została przetworzona w 8,735 sekundy, a 1024 MB w 255,631 sekundy. Dla porównania Intel Core-i7 950 do pierwszej próbki wymagał o 1,2 sekundy więcej czasu, a więc był o 13 procent mniej wydajny. Z drugą próbką poszło już lepiej, ale nadal o prawie 14 sekund dłużej - różnica 5 procent na korzyść układu Sandy Bridge. 

Należy mieć na uwadze, że wyniki są nieoficjalne i mogły zostać zafałszowane - jak to nie raz okazywało się w przypadku nieoficjalnych testów. Jeżeli jednak okazałyby się one wiarygodne, to nowe procesory Intela wydają się być naprawdę okazjonalne – szczególnie biorąc pod uwagę zapowiadaną cenę układów Sandy Bridge.


Źródło:
computerbase.de
 

Polecamy artykuły:    
PlayStation Move - poznaj magiczną różdżkę Sony
Test 16 coolerów - który schłodzi najlepiej?
Premiera: więcej rdzeni i megaherców od AMD

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RomanTyczka
  Ale urwał!
 • avatar
  Szymon331
  Coś duża ta różnica. Albo lipne wyniki albo szykuje się mała rewolucja.

  Mimo wszystko do sandy bridge nastawiony jestem sceptycznie. Nie podoba mi się polityka Intela.
 • avatar
  koloalien
  no nie wiem wyniki nowych procesorów jakoś nie powalają na kolana
 • avatar
  Konto usunięte
  Phenom 945
  32M 13,303sek
  1024M 412,38sek
  cena procka w dniu zakupu 460zł
 • avatar
  Mariosti
  Dopracowanie architektury, podobnie jak Phenom I vs Phenom II. Nie zaskakują te wyniki, ale przynajmniej zachowany jest postęp wydajności.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie zapominajcie ze Sandy Bridge będzie miał nowe jednostki przetwarzania wektorowego prawdopodobnie dzięki nim wynik jest tak dobry.
  piaseq Twoj Phenom 945 dostaje po dupsku blisko o 60% przy probce 1024 na tylko jednym rdzeniu!! Jak to Cię nie martwi ... :)
 • avatar
  Konto usunięte
  mirkovaty ultra pro znawca co to ja nie mam. INTEL FANBOY. pfff unnamed. ja mam athlon II x2 260 bo złapałem za 50zł. więcej może nie którym nie potrzeba i mozesz mi fiknac nawet jakbys mial 8xsandy bridż i 234 GB sramu
 • avatar
  spinal25
  Wyniki są nieoficjalne , więc na razie nie ma co się chełpić - pożyjemy zobaczymy a procesory AMD są tanie ale tylko przy zakupie, po roku użytkowania się to zmienia, obecne konstrukcje tej firmy są strasznie prądożerne zwłaszcza w idle, mają niską wydajność w stosunku do zużycia prądu i kuleje w nich optymalizacja cache.
 • avatar
  Darxis
  Zobaczymy po premierze