Telefony

Wzrosła sprzedaż iPhone'ów w Europie

przeczytasz w 1 min.

Koniec kontraktów na wyłączność w oferowaniu Apple iPhone przez kilku europejskich operatorów doprowadził do ogromnego wzrostu sprzedaży tych urządzeń na starym kontynencie.

"Uwolnienie" sprzedaży produktów Apple zaowocowało zwiększeniem udziałów tejże firmy w rynku telefonii komórkowej z 21% w III kwartale do aż 32% w kwartale bieżącym - zgodnie z badaniami rynku przeprowadzonymi przez Bernstein.

Tylko w samej Francji w III kwartale roku 2009 sprzedano 600 tys. sztuk tych urządzeń. To właśnie ten kraj w opinii analityków rynkowych, jest największym rynkiem dla sprzedaży iPhone'a w całej Europie. Francuscy operatorzy telefonii komórkowej stracili wyłączność na sprzedaż iPhone'a w kwietniu tego roku.

Bernstein podaje, że wzrost sprzedaży telefonów iPhone nastąpił kosztem sprzedaży produktu RIM - BlackBerry. Warto wspomnieć, że w Stanach Zjednoczonych w dalszym ciągu monopol na sprzedaż iPhone'ów ma AT&T i umowa o wyłączność nadal obowiązuje.

W zeszłym roku w Polsce sprzedano około 100 tysięcy iPhone'ów.

Źródło: TechRadar

  

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  combo24
  1
  jak byś poczytał to byś wiedział jak używać iphone jako pendrive ;P dotyk działa rewelacyjnie nawet po tych 2 latach posiadania jabłuszka, ja jestem zadowolony i nie wymienię swojego chyba że na nowszą wersję :))
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dzięki mnie sprzedaż na pewno nie będzie wzrastać bo nie zamierzam kupić iPhone.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dzięki mnie sprzedaż na pewno nie będzie wzrastać bo nie zamierzam kupić iPhone.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Oczywiście to rzecz gustu:) Ja natomiast nie widzę w tym urządzeniu nic ciekawego. Zwyczajny gadżet :) Nigdy ten telefon? nie ogrzeje się w mojej kieszonce.. :]
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A dla mnie jest zabawne to ze wiekszosc (i to ta ktora nie miala go w rece) posiadaczy jego podrob n firm, tak psioczy na pierwowzor :)
      Dla mnie jest idealem wygody i telefonu rozrywkowego.
      Zabawa nim, w porownaniu do padak typu omnia, xperia czy inne ultra xxx hd, majacych ekran, ktory najchetniej reaguje przy waleniu mlotem i windows, ktory trzeba reinstalowac co 2mce bo muli, to przyjemnosc :)
      Zeby nie bylo, za firma Japko nie przepadam i nigdy nie kupilbym ich pctow, dumnie zwanych mac/ami/bookami.
      • avatar
       Huntcold99
       0
       iPhone jest bajerem ;P