Kontrolery do gier

Xbox 360: futurystyczna, bezprzewodowa kierownica

przeczytasz w 1 min.

Jedną z najpopularniejszych platform do grania jest konsola Xbox 360, a jej pad uważany jest za jeden z najlepiej skonstruowanych w historii. Już wkrótce do sklepów trafi nowe urządzenie sterujące – oficjalna, bezprzewodowa kierownica.

Nowa oficjalna kierownica do Xboksa 360 pod względem wyglądu znacznie różni się zarówno od swojej poprzedniczki, jak i od jakiegokolwiek innego urządzenia tego typu. Nie mamy tu bowiem do czynienia z klasycznym kołem, lecz czymś zupełnie nowym w tej kwestii, nieco futurystycznym. Na utrzymanej w czarnych i szarych kolorach kierownicy znajdują się dwa spusty, służące, z racji braku pedałów, za gaz i hamulec oraz standardowe przyciski i D-pad, dobrze znane z oficjalnego pada.
 

Xbox 360 Steering Wheel

Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie z dzisiejszą modą w technologii, a więc w stylu minimalistycznym. Kierownica jest więc stosunkowo niewielka, nie ma żadnych niepotrzebnych urozmaiceń, ani nawet pedałów, a fakt, że jest to urządzenie bezprzewodowe oznacza, że nie będziemy musieli „męczyć się” z przewodami. Choć z jednej strony wydaje się to dobrym rozwiązaniem, to już brak podstawki pod kierownicę może być niemałym problemem, bowiem trzymanie kierownicy w powietrzu i wykonywanie ruchów może być dość męczące niezależnie od jej wagi.

Xbox 360 Steering Wheel

Oficjalna premiera nowej kierownicy Microsoft planowana jest na tegoroczny październik, natomiast cena wynosi 60 $ (około 160 zł bez VAT i narzutów dystrybutorów), a więc całkiem przystępnie.
 

Więcej o konsoli Xbox 360:

Źródło: Kotaku 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To raczej powinno sie nazywac ,,wolant'' niz kierownica . Zamiast kombinowac z wynalazkami ala Wii ,wznowiliby z ulepszeniami stara dobra kierownice ( jakis drazek mniany biegow by dodali etc.) A nie jak do tej pory jest z tego typu urzadzeniami ( a w sumie jego brakiem pod XBOX360 ) Microcon mc2 itp . Chcac nabyc jedyna dobra kierownice ( oficialna MS) musisz wydac 100 funtow :/
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jedyny krok do przodu to brak kabli.
   Cała reszta to lata świetlne wstecz do obecnych rozwiązań.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    No to gracze xboxa przypakują naramienne:)
    • avatar
     Lightning
     0
     Gdyby przypominała kierownicę z F1 to jeszcze zainteresowanie mogłoby być spore, ale takie coś?
     • avatar
      miedzianek
      0
      Zrzynka na maksa z Wii,teraz kazdy kontroler bedzie klonem kontrolera z Wii