Konsole do gier

Konsola Xbox One nie jest przystosowana do pozycji pionowej

przeczytasz w 1 min.

Microsoft poinformował właśnie o tym, jak powinniśmy ustawiać konsolę Xbox One. Jak się okazuje –nie jest ona przystosowana do pozycji pionowej.

Xbox One konsola poziomo

Im bliżej jesteśmy premiery nowej generacji konsol, tym więcej szczegółów dowiadujemy się na jej temat. Microsoft poinformował właśnie o tym, jak powinniśmy ustawiać konsolę Xbox One. Otóż jak się okazuje – najnowsze urządzenie giganta z Redmond nie jest przystosowane do pozycji pionowej. Oznacza to, że konsola została stworzona z myślą wyłącznie o pozycji poziomej.

„Nie zapewniamy wsparcia dla orientacji pionowej – robicie to na własną odpowiedzialność” – powiedział Albert Penello. – „Nie chodzi tu o problem z chłodzeniem. Po prostu nie zaprojektowaliśmy napędu przystosowanego do pracy w pionie. Mamy napęd szczelinowy i najzwyczajniej nie obsługuje on obu pozycji”.

Warto wspomnieć, że Xbox 360 może być stawiany zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Podobnie zresztą wygląda sytuacja w przypadku konsoli PlayStation 3. Konsola Sony nowej generacji również będzie obsługiwać obie pozycje. 

A Wy jak ustawiacie swoją konsolę? Zachęcamy do udziału w sondzie.

Źródło: Neowin

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  71
  mam wrażenie że Xbox One nie jest w ogóle do niczego przystosowany, porażka technologiczna, jedynie stare pudło które ma nagrywać nasze życie.

  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Pionowo? Buntownicy!
   • avatar
    Arved
    7
    Kolejny punkt (moze nie tak istotny z punktu widzenia użytkowania) przemawiający na rzecz PS4.
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Dzięki tej konsoli gry będą gorsze, ponieważ dla nawet o 50% szybszej PlayStation 4 będą musiały zostać zoptymalizowane graficznie i fizycznie pod kątem wydajności Xbox One. Porażka. Dziękuję, do widzenia.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Niektóre rzeczy prezentują się lepiej w pionie niż w poziomie...
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Microsoft jest strasznie doświadczony przez RMA związane z 360, idealnym dowodem jest wielkość radiatora i samej obudowy XO, wszystko celem jak najlepszego przepływu powietrza.

       Oczywiście niemożność postawienia konsoli w pionie to wada, bo u mnie inaczej nie ma na nią miejsca - ale jestem w stanie zrozumieć taką zachowawczość.

       Znając życie pojawi się zaraz szereg wszelakich akcesoriów, umożliwiających postawienie XO w pozycji pionowej ale to już działanie osób 3-cich a nie samego MS.
       • avatar
        marcszcz
        1
        Jak widać konsola jest projektowana tak, by była jak najmniej awaryjna, również po gwarancji. Cóż, niektórym to przeszkadza.
        • avatar
         Lord_NeReVaR
         1
         Co ja mam kompleksy że muszę wszystko pionowo stawiać ?
         • avatar
          d i l
          1
          Od kiedy napęd szczelinowy nie obsługuje pozycji pionowej? Wszystkie PS3 miały szczelinowy i problemu nie było.
          • avatar
           StartX_pl
           0
           A mnie zastanawia jedna rzecz, bo żeby xbox mógł zareagować na komendę głosową typu "włącz" musi być co najmniej w trybie "standby". A coś mi się obiło o uszy, że jest parę krajów, które zakazały sprzedaży tego typu urządzeń, ze względu na to, że z paru watów na krzyż w skali kraju to są ciężkie mega/gigawaty. Więc jak mają zamiar to ominąć?
           • avatar
            mikagosz
            0
            śmieszne.... PS3 też ma szczelinówkę a może pracować w pozycjach poziomych i pionowych... microsoft coraz bardziej mnie zniechęca....