Smartfony

Xiaomi Mi Mix bardzo kiepsko znosi upadki

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Sprawdzają się niestety obawy o to, jak wyglądać może wytrzymałość smartfona z ekranem bez ramek.

Pod koniec zeszłego miesiąca zaprezentowany został Xiaomi Mi Mix, który bez wątpienia robi bardzo duże wrażenie. Szybko zaczęły pojawiać się jednak pytania odnośnie tego, jak wyglądać może wytrzymałość takiej konstrukcji. Pierwsze odpowiedzi nie nastrajają optymistycznie.

Przypomnijmy, iż mówimy tutaj o smartfonie wyposażonym w ekran pozbawiony ranek - nie tylko tych z boku, ale również górnej. Ekran zajmuje dzięki temu aż 91,3% przedniego panelu, co prezentuje się miło dla oka, ale gorzej już w kwestii wytrzymałości.

Jeden z posiadaczy Xiaomi Mi Mix opublikował w sieci zdjęcie smartfona po tym, jak zaliczył on bliskie spotkanie z podłogą. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Xiaomi Mi Mix upadek

Bliższych szczegółów niestety brakuje, nie wiemy chociażby tego, z jakiej wysokości smartfon upadł. Trudno jednak oczekiwać od Xiaomi Mi Mix dużej wytrzymałości. Wciąż nie jest też jasne, jakie dokładnie rozwiązania zastosował tutaj producent. Potwierdzono natomiast, że nie skorzystał  z Corning Gorilla Glass.

Źródło: phonearena

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ChrisDeFirenze
  Oj, benchmark, słabo, bardzo słabo...
  Nic nie wiadomo, nie ma żadnych informacji, ale artykuł walniemy, hm? Jeszcze taki tytuł na pewniaka, tak onetowo, brrrrr.
  22
 • avatar
  patol1984
  To było wiadome, że wytrzymałość nie będzie atutem tego telefonu. Ale prezentuje się ładnie.

  Szkoda, że tylko jedno zdjecie i to słabej jakości.
  9
 • avatar
  sebos80
  Dziwne jest to że telefon wygląda jakby spadł na coś twardego, a mimo to reszta ekranu wygląda na nie tkniętą, zero rys. Jakby ktoś umyślnie telefonem stuknął, zapewne w ramach testu, czyli mógł go walnąć nawet młotkiem, albo przywalić rogiem w ścianę. A tak poza tym telefon nie wiadomo czy będzie w europie, jak będzie dostępny to i testy wytrzymałości ktoś zrobi.
  7
 • avatar
  drcocaina
  Z igły widły. Jak można wysłać kogoś takiego po jajka lub po flaszkę skoro telefonu za kilkaset $ w ręku nie może utrzymać. Nie wspomnę o potrzymaniu dziecka na rękach.
  7
 • avatar
  Konto usunięte
  Ale odkrycie , że upadający telefon doznaje uszkodzenia, szok. Nagrodę Nobla za to odkrycie.
  Ja bez etui Nie ruszam telefonu. To oczywista oczywistość , że telefon zawsze wcześniej czy później upadnie i zostanie uszkodzony.
  7
 • avatar
  sabaru
  A zwykłe telefony z ramkami to nie doznają uszkodzeń. Mi ostatnio wyleciał telefon z kieszeni i to nie dużej wysokości i poszła szyba. Ameryki to redaktor nie odkrył.
  5
 • avatar
  musslik
  Coś za coś...
  2
 • avatar
  shamoth
  Ranki na ekranie można zawsze dodać ;)
  2
 • avatar
  Preston2009
  To nie jest pierwszy. Widziałem wczoraj filmik w którym ktoś inny wyjaśniał jak spadł mu z wysokości 20cm na blat i ukruszył się narożnik oraz pękł ekran po skosie w stronę przycisków głośności. Lipne te ekrany z 3D edge.
  https://www.youtube.com/watch?v=XJZd15bZMP8
  ps Mi4 górą :)
  -2
 • avatar
  patalajka22
  w realu nie wygląda już tak dobrze, ramki może i są cienkie ale nie tak jak na screenie powyżej.
  -3
 • avatar
  Anavrin990
  Cienka ramka jedynie dobrze wygląda po za tym jest strasznie uciążliwa.Łatwo jest poprzestawiać sobie ikony przez przypadkowe przytrzymanie.Dosyć irytujące.
  -4
 • avatar
  przemusss1990r
  Pęknięcia pęknięciami, jednak zapewne samo odklejanie się panelów również będzie mieć miejsce...