Smartfony

Xiaomi rezygnuje (przynajmniej na jakiś czas) ze smartfonów Mi Max oraz Mi Note

przeczytasz w 1 min.

Bardzo często pojawiają się głosy, iż coraz trudniej odnaleźć się w ofercie Xiaomi, która rozrasta się w błyskawicznym tempie. Wygląda na to, że chiński producent nieco zwolni, przynajmniej w kontekście dwóch serii smartfonów.

Co najważniejsze, tym razem nie mówimy o plotkach, ale o oficjalnym stanowisku Xiaomi, które przedstawił Lei Jun, CEO firmy. Wynika z niego, iż obecnie nie ma planów wypuszczenia na rynek nowych smartfonów z serii Mi Max oraz Mi Note. W tym roku nic się w tej kwestii nie zmieni, a można nawet przypuszczać, że będzie to decyzja ostateczna. Można zakładać, że o wszystkim będą decydowały względy finansowe.

Czego zatem spodziewać się po Xiaomi? Chiński producent chce skupić się przede wszystkim na smartfonach z trzech serii - flagowej, a także Mix oraz CC. Ta ostatnia to nowość dedykowana głównie młodszym użytkownikom, która przyniesie między innymi opisywane przez nas ostatnio modele Xiaomi Mi CC9e i Xiaomi CC9 Meitu.

Xiaomi rezygnuje ze smartfonów Mi Max oraz Mi Note

Jak widać, należy dodać do tego smartfony z logo Redmi, za które również odpowiada Xiaomi. Tutaj mowa głównie o propozycjach mających przyciągać bezkonkurencyjnymi cenami.

Uważanie, że porzucenie serii Mi Max oraz Mi Note to dobry pomysł? Używaliście jakiegoś ze smartfonów wchodzących w ich skład?

Źródło: gsmarena, Xiaomi (foto)

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Mi Max 3 jest świetny, mam nadzieję że ceny pozostaną na miejscu.
  • avatar
   dawidex999
   2
   Posiadam Mi Max. Liczyłem że w tym roku wyjdzie 4 i zakupię ale niestety ;/
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ostatnim był Mi Note 3. Lekko ulepszona konstrukcja Mi Note 2 (którego posiadam 1.5 roku). Nie przyjęły się zbytnio przez zaokrąglone rogi jak w Samsungu i toporność. Zaraz wyszły bezramkowce i seria Note przestała mieć sens :)