Ciekawostki

CEO Yahoo zachęci Apple do zmiany domyślnej wyszukiwarki?

przeczytasz w 1 min.

Marissa Meyer nadal wierzy w Yahoo!.

Yahoo

W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby Marissa Mayer, CEO firmy Yahoo, prowadziła rozmowy z Apple w celu zmiany domyślnej wyszukiwarki.

Na urządzeniach firmy Apple domyślną wyszukiwarką jest aktualnie Google. Użytkownicy mogą zmienić ją w ustawieniach na Bing lub Yahoo. Niewielu się jednak na to decyduje. Tę sytuację chce podobno zmienić Marissa Mayer, która miała rozpocząć rozmowy w celu zmiany wyszukiwarki na Yahoo właśnie.

Nikt nie ma chyba wątpliwości co do tego, że Google jest obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką internetową. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, jak dynamicznie się rozwija i poszerza swoja bazę. W jaki sposób zatem Marissa Mayer chce zachęcić Apple do zmiany? Podobno trwają prace nad specjalną wersją wyszukiwarki Yahoo stworzoną z myślą między innymi o mobilnym systemie iOS.

I w tym miejscu wchodzi druga kwestia. Nie jest bowiem tajemnicą, że Google w rzeczywistości jest jednym z najważniejszych rywali Apple, za sprawą Androida, rzecz jasna. Uniezależnienie się od wyszukiwarki konkurencji mogłoby być ważnym krokiem dla giganta z nadgryzionym jabłkiem w logo.

To nie pierwszy raz gdy CEO Yahoo wykazuje pełną gotowość do walki z Google. Dopiero co pisaliśmy o planach dotyczących stworzenia przez firmę własnego odpowiednika platformy YouTube, który miałby być bardziej przyjazny – przede wszystkim dla twórców treści. Czyżby Marissa Mayer chciała przywrócić Yahoo pozycję poważnego konkurenta Google – jej byłego pracodawcy, przypomnijmy?

Źródło: VR-Zone

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    COD418
    1
    Eh kożystał bym z tego yahoo, ale po prostu ich algorytmy szukania dla mnie są kiepskie.