Internet

YouTube doda napisy do wszystkich filmów

przeczytasz w 1 min.

Pracownicy YouTube postanowili wcielić w życie projekt, dotyczący automatycznego dodawania napisów do każdego filmu zamieszczonego na ich stronie. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu oprogramowaniu do rozpoznania głosu.

 

Pracownicy YouTube postanowili wcielić w życie projekt, dotyczący automatycznego dodawania napisów do każdego filmu zamieszczonego na ich stronie. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu oprogramowaniu do rozpoznania głosu.
 
System ma być najnowocześniejszym rozwiązaniem tego typu, jakie kiedykolwiek zastosowano w Internecie. Jego wdrożenie ma m.in. ułatwić korzystanie z YouTube osobom, które mają problemy ze słuchem.
 
 
 
- Technologia rozpoznawania głosu jest już w użyciu od blisko 50 lat - przypomniał inżynier Google Mike Cohen, mówiąc w wywiadzie dla BBC, że sam od 25 lat zajmuje się właśnie tą dziedziną. - W ostatnich latach osiągnęliśmy bardzo duże postępy, a nasze dzieło będzie ich całkowitym odzwierciedleniem. Musieliśmy pracować nad wieloma problemami, takimi jak rozpoznawanie różnych akcentów, wyłączanie wszelkich zbędnych odgłosów tła oraz różnego rodzaju błędami związanymi tak z wymową jak i samą gramatyką. -
 
Vic Gundotra, jeden z wicedyrektorów Google, dodał na ostatnim spotkaniu developerów, że - nie jest to rozwiązanie ostateczne, będzie jednak ogromnym krokiem w jego stronę. Trudno jest rozpoznać w stu procentach każde słowo, lecz czasami tak naprawdę w tekście może nie mieć ono znaczenia, więc można powiedzieć, że już teraz wszyscy powinniśmy mieć wiele powodów do radości.-
 
Źródło: TechRadar 

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  haha ciekawe jak ten program przetlumaczy "nie weszles jestem hard corem" haha
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Albo "dobri budźiń z afrika" :D
   • avatar
    biuro74
    0
    Łoooszzzz.... a juz myslalem przez ulamek ulamka sekundy, ze You Tube wprowadza jakas nowa usluge You Tube Doda....
    • avatar
     XaRaDaS
     0
     Się naśmiewacie, ale sami to pewnie tak wyraźnie mówicie i ogólnie jesteście ideałami. Coś innowacyjnego wychodzi zamiast się zastanowić co to może dać nam w przyszłości to dla was zbyt duży wysiłek. A i jeszcze to będzie pewnie darmowe, więc już kompletnie debilne są wasze komentarze.
     • avatar
      Darxis
      0
      Pewnie obsłużą tylko angielskie głosy
      • avatar
       Warmonger
       0
       To nie może działać... jest zbyt wiele przypadków, w których napisy są całkowicie zbędne lub też będą bezsensowne.