Internet

YouTube z 2 miliardami zalogowanych widzów

przeczytasz w 1 min.

Dwa miliardy zalogowanych użytkowników w miesiącu to wynik, jakim może pochwalić się YouTube – najpopularniejszy serwis wideo na świecie.

Niespełna dwa tygodnie temu YouTube świętował 14. rocznicę publikacji pierwszego filmu. Teraz właściciele usługi mają kolejny powód do otwierania szampanów – przekroczona została pewna magiczna bariera, informująca o popularności tej platformy wideo.

Ilu użytkowników ma YouTube?

Dowodząca nią Susan Wojcicki ujawniła, że YouTube może pochwalić się już 2 miliardami zalogowanych użytkowników w miesiącu. To wzrost o 200 milionów w porównaniu do ubiegłego roku, co wyraźnie pokazuje, że wciąż rośnie popularność tego serwisu, bez którego przecież już od dłuższego czasu wiele osób nie wyobraża sobie Internetu.

Przedstawiciele usługi zwracają uwagę na to, że przede wszystkim rośnie liczba godzin spędzanych na YouTubie na smartfonach i tabletach oraz telewizorach. Urządzenia mobilne odpowiadają już teraz za 70 proc. czasu spędzanego na korzystaniu z serwisu, a w przypadku Smart TV zanotowany w ciągu ostatniego roku wzrost to 250 milionów godzin dziennie kontra 180 mln. 

Facebook, YouTube i Instagram

Wróćmy jednak do samego wyniku. YouTube staje się bowiem właśnie drugim serwisem z szeroko pojmowanej kategorii „social media”, który przekroczył próg 2 miliardów aktywnych użytkowników w miesiącu. Pierwszym był Facebook (który aktualnie może już pochwalić się poziomem 2,2-2,3 mld). Jaki będzie kolejny serwis? Jeśli nic się nie zmieni, to Instagram, który obecnie znajduje się w połowie tej drogi. Dalej znajdują się zaś QZONE i TikTok (po około 500 mln).

Źródło: CNET, YouTUbe Blog, DataReportal, We Are Social, inf. własna

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Michał 06
    1
    Z czego 90 % (1,8 miliarda) to patologia ,teraz to przemawiająca do rozumu skala :D