Karty graficzne

Zobacz projekt PCB dla GeForce GTS 450

przeczytasz w 1 min.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje o planowanej pod koniec sierpnia premierze budżetowych kart NVIDIA opartych na układzie GF106. Jednym z pierwszych modeli ma być GTS 450.

Do tych informacji możemy dodać kolejną – prawdopodobny wygląd płytki drukowanej dla wzmiankowanej karty NVIDIA, który został ujawniony na forum PCinlife. Według pierwszych informacji, GeForce GTS 450 miał być wyposażony w 1 GB pamięci GDDR5. Zaprezentowany projekt wskazuje jednak, że karta będzie wyposażona najprawdopodobniej w 768 MB lub 1536 MB pamięci. Co do interfejsu pamięci, to można tu spekulować – 6 miejsc na kostki pamięci sugeruje możliwość zastosowania 192-bitowego interfejsu, ale przy obsadzeniu tylko ich części będziemy mieli 128-bitowy interfejs.

 

 

 

Pierwsze informacje sprzed dwóch dni sugerowały brak referencyjnego PCB – każdy z producentów musiałby samodzielnie zaprojektować kartę. Na podstawie zaprezentowanego projektu PCB można podejrzewać, że albo NVIDIA planuje referencyjną płytkę lub nie jest to akurat GTS 450. Ale równie dobrze może to być model referencyjny, który nie wejdzie do sprzedaży.

Pozostałe informacje, które można wyczytać z rysunków wskazują na zastosowanie sekcji zasilania 3+1 faz. Zasilanie pobierane będzie z pojedynczego 6-pinowego złącza zasilania PCI-E. Karta będzie mogła pracować w trybie SLI oraz mieć dwa porty DVI, a także złącze mini-HDMI.

Źródło: techPowerUp

 

Polecamy artykuły:  
Najlepsze bezpłatne gry do pobraniaTest GPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI EvergreenChłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rszuba
  0
  Schemat to chyba złe określenie powyższych obrazków.
  • avatar
   Gasek
   0
   Czyli będzie następca GTS 250, ale nie z rodziny Fermi bo podobno 460 GTX był ostatni.
   Oby cena była znośna.
   • avatar
    SoundsGreat
    0
    G92 w niższym procesie? Czy nawet mocniejsze od G92? To może być hit, pod warunkiem że za 300-450zł. Jak by się opłacało to sam bym 9800GT na to coś wymienił, dla niższego poboru prądu.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawe czy po tym GTS 450 przekonamy się że cena GTX 460 była pomyłką czy raczej Nvidia zaczęła dostrzegać zależność między wydajnością/ceną do przyjęcia a nie jak do tej pory wydajność/cena najwyższa jaką da się narzucić...