Firma Inno3D zapowiedziała, że jeszcze w tym roku zaprezentuje karty graficzne GeForce GTX 970 i GTX 980 z nowym chłodzeniem Accelero Hybrid S.
Nowe chłodzenie zostanie wyprodukowana przez firmę Arctic i – podobnie jak w przypadku zwykłego systemu Accelero Hybrid - będzie należeć do hybrydowych konstrukcji – o odpowiednie temperatury procesora graficznego zadba kompaktowy system chłodzenia cieczą, natomiast pamięć wideo i sekcję zasilania będzie schładzać radiator z wentylatorem. Na ujawnionej grafice widać również zmiany we wzornictwie chłodzenia - według nas na plus, ale są to subiektywne odczucia.
Producent chwali się, że nowe rozwiązanie jest 2-krotnie wydajniejsze od referencyjnego coolera Nvidii. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już w grudniu, bowiem właśnie wtedy mają zadebiutować karty iChill GeForce GTX 970 i GTX 980 Accelero Hybrid S Black.
Źródło: profil Inno3D na portalu Facebook