Systemy operacyjne

13 porad jak przyspieszyć Windows Vista

przeczytasz w 2 min.

Jesteś początkującym użytkownikiem Windows Vista? Dowiedz się, jak uzyskać wyższą wydajność i jak przyspieszyć czas ładowania się systemu. Podpowiem też, jak pozbyć się ciągle wyskakujących okienek i 


Vista pracująca z domyślnymi ustawieniami jest poniekąd chora, ponieważ nie pracuje na tyle szybko, na ile ją stać. Dlatego przygotowałem odpowiednią receptę, dzięki której można wyleczyć, czyli zoptymalizować ten system. Wykupienie jej nic nie kosztuje, a rezultat kuracji powinien okazać się zadowalający, a w niektórych przypadkach (czyli na stosunkowo wolnych komputerach) - rewelacyjny.


Lekarstwo nr 1: Korzystaj z klasycznego menu Start

Większość użytkowników Visty to osoby, które wykorzystywały wcześniej system Windows XP. Z tego powodu nie są oni zadowoleni z menu Start, które Microsoft w znaczący sposób ulepszył w Viście.Choć zdaniem wielu jest to zmiana na lepsze, to jednak przyzwyczajenie tęskni za dawną wersją tej funkcji. Jeśli chciałbyś powrócić do starszego, sprawdzonego i lubianego przez ciebie menu Start, możesz zrobić to w następujący sposób:

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na menu Start i wybierz Właściwości

2. Zaznacz opcję Klasyczne menu Start

3. Kliknij na Dostosuj i włącz lub wyłącz funkcje, z których chcesz korzystać; na koniec dwukrotnie kliknij OK

Co ważne, możesz pozostać przy menu Start z Visty i spróbować skonfigurować jego działanie. Dla przykładu, jako że niemal wszystkie elementy menu Start otwierają się domyślnie jako linki, nierzadko musisz kliknąć kilka razy dany link, by dostać się do pożądanej aplikacji. Dzięki temu menu Start nie rozrasta się do ogromnych rozmiarów, zasłaniając nierzadko cały pulpit, ale - w niektórych przypadkach okazuje się znacznie wolniejsze od klasycznej wersji. Dlatego dokładnie przejrzyj wszystkie dostępne funkcje, zarówno te dotyczące klasycznego menu Start, jak i te z menu Start Visty. Warto też dodać, że możesz ustawić, ile niedawno używanych programów ma pojawiać się w menu Start - dzięki temu uda ci się zapanować nad jego wielkością.

Konfiguracja menu Start w Windows Vista

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login