Pamięć flash

Co ciekawego w Pendrive'ach? Test 5 flaszek marki Kingston

przeczytasz w 1 min.

Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać podobne, ale po bliższym przyjrzeniu się można stwierdzić, że każda została stworzona z myślą o innych zadaniach. W tekście znajdziecie wyniki wydajności poszczeg

Od ostatniego testu „flaszek” minęło już trochę czasu. Nośniki o pojemnościach 256 MB i mniej odeszły do historii. W ciągu ostatnich miesięcy ceny znowu poszybowały w dół i nikomu nie jest już straszny zakup pendrive'a o pojemności 2 GB. Dlatego tym razem przedstawiamy Wam 2 i 4 GB klucze z oferty firmy Kingston.

Na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać podobne, ale po bliższym przyjrzeniu się im stwierdzamy, że każda z nich została stworzona z myślą o innych zadaniach. W tekście znajdziecie wyniki wydajności poszczególnych modeli ale nie będą tu one najważniejszym wskaźnikiem możliwości danego modelu.

Wśród testowanych pendrive'ów są modele z dodatkowymi możliwościami zabezpieczania danych, ze wsparciem dla Windows ReadyBoost, a nawet ze zintegrowanym czytnikiem kart microSD.

 

W przeglądzie wzięły udział następujące modele:
 

  • Kingston DataTraveler 400 2GB (DT400/2GB)
  • Kingston DataTraveler Secure Privacy Edition 4GB (DTSP/4GB)
  • Kingston DataTraveler Secure 4GB (DTS/4GB)
  • Kingston DataTraveler MicroReader 2GB (DTCRC/2GB)
  • Kingston DataTraveler HyperX 2GB (DTHX/2GB)

Test wydajności kluczy przeprowadziliśmy na laptopie Hewlett-Packard Pavilion dv6000, działającego pod kontrolą 32-bitowej wersji Windows Vista Premium. Wykorzystane przez nas programy testujące wydajność to ATTO Disk Benchmark 2.4.1, HDTach 3.0.4.0 oraz SiSoft Sandra.