Dell Inspiron 5537 - test uniwersalnego laptopa
Laptopy

Dell Inspiron 5537 - test uniwersalnego laptopa

przeczytasz w 2 min.

Dedykowana karta graficzna, wytrzymała bateria i dobry stosunek ceny do możliwości.

Ocena benchmark.pl
  • 4,1/5
Plusy

długi czas pracy na baterii; wydajna karta graficzna; dobra jakość wykonania; dobry stosunek ceny do możliwości; duża liczba portów; wydajny układ chłodzenia

Minusy

błyszczący ekran; wąskie kąty widzenia; głośna praca wentylatora

W ostatnim czasie przez naszą redakcję przewinęło się mnóstwo ultrabooków i laptopów z górnej półki. Wśród nich były takie perełki jak flagowy model Asus Zenbook UX301LA, Fujitsu LifeBook S904, czy Samsung Ativ Book 9 Plus. Tym razem postanowiliśmy przetestować laptopa z bardziej przystępnej cenie. Świetną okazją do tego, było pojawienie się odświeżonej wersji Dell Inspiron.

Dostępny jest on na rynku w wielu konfiguracjach różniących się rzecz procesorem, ilością pamięci RAM, czy wielkością dysku twardego. Do testów wybraliśmy model, który naszym zdaniem cechuje się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co nowy Dell ma do zaoferowania.

Dane techniczne:

ModelDell Inspiron
Cena2699 zł
Gwarancja2 lata w serwisie zewnętrznym
System operacyjnyWindows 8.1
Klawiaturawyspowa, klawisze zaokrąglone
Touchpadmatowy, gładki
Ekran» 15,6", 1366x768
» LCD, błyszczący
» maksymalny kąt odchylenia ekranu - 135 stopni
Procesor» Intel Core i5 4200U
» 2 rdzenie/4 wątki
» 1,6 GHz, Turbo 2,6 GHz, 3MB cache
» technologia 22 nm, TDP 15W
Pamięć» RAM: 8 GB, DDR3, 1600 MHz
» maksymalne rozszerzenie: 16 GB
Karta graficzna» AMD Radeon HD 8850M
» zintegrowana karta graficzna: Intel HD 4400
Dysk twardy» 1000 GB
model: WDC WD10JPVX-75JC3T0 - 8MB cache
» wymiana: klapka serwisowa od spodu
Napęd optycznyDVD+/-RW
Bateria5605 mAh
Wymiary38 x 25 x 2,5 cm
Waga2,32 kg
Materiały pokrycia obudowy» pokrywa - matowa, aluminium
» ramka ekranu - matowa, tworzywo sztuczne
» panel roboczy - matowy, aluminium
» spód i boki - matowe, tworzywo sztuczne
Komunikacja bezprzewodowa» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
» Bluetooth 4.0
Złącza» 2x USB 3.0
» 2x USB 2.0
» HDMI
» czytnik kart pamięci
» RJ45
» gniazdo audio
Dodatkowe funkcje i oprogramowanie» kamerka internetowa
» złącze blokady Kensington
» oprogramowanie: Microsoft Office 365 Premium (30 dniowa wersja próbna), Cyberlink: Power2Go, PowerDVD 10, Labelprinter, Power Director + oprogramowanie Dell: Backup and Recovery, Digital Delivery, Update, My Dell, PC Checkup

Wygląd i jakość wykonania

Stylistyka obudowy jest bardzo zbliżona do poprzedniego modelu. Jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń. Górna pokrywa obudowy oraz panel roboczy wykonane zostały ze szczotkowanego aluminium. Z kolei ramka ekranu oraz spód obudowy to matowe tworzywo sztuczne. Poszczególne elementy są dobrze ze sobą spasowane, co dobrze świadczy o jakości zastosowanych materiałów.

Dell Inspiron 5537

Matowa powierzchnia laptopa jest łatwa do utrzymania w czystości, a odciski palców nie są bardzo widoczne. Jedynie przestrzeń wokół klawiszy budzi pewne zastrzeżenia. Jest bowiem wykonana z błyszczącego tworzywa , na którym widać zarówno odciski palców jak i drobinki kurzu.

Dell Inspiron 5537

Ekran umieszczony został na dwóch solidnych zawiasach. Działają one bardzo płynnie, a zarazem zapewniają odpowiednią stabilność wyświetlacza. Nie zmienia on pozycji nawet kiedy laptop przenoszony jest z miejsca na miejsce. Nie ma również problemu z chybotaniem się ekranu tuż po otwarciu laptopa, które po prostu jest bardzo znikome. Górna pokrywa nieco ugina się pod naciskiem, co objawia się lekkimi zniekształceniami wyświetlanego obrazu.

Złącza

Laptop został wyposażony w sporą liczbę portów. Ich rozmieszczenie nie jest jednak optymalne. Większość z nich znajduje się bowiem po lewej stronie obudowy, co może uniemożliwiać jednoczesne podłączenie kilku urządzeń. Obok siebie znajdują się 3 porty USB, HDMI, RJ-45 i gniazdo audio.

Dell Inspiron 5537

Na prawej krawędzi znalazło sie miejsce na kolejny port USB oraz napęd optyczny. Czytnik kart umieszczono natomiast na przedniej krawędzi laptopa.

Klawiatura i touchpad

Laptop wyposażony jest w klawiaturę wyspową. Klawisze są rozmieszczone w odpowiedniej odległości od siebie, a opisy są czytelne. Skok klawiszy jest średnio-głęboki, ale wystarczająco dobrze wyczuwalny. Ich praca jest cicha. Klawiatura jest wystarczająco stabilna i sztywna, chociaż zauważyliśmy lekką tendencję do jej uginania się pod naciskiem w środkowej jej części. Plusem jest także obecność panelu numerycznego. Nieco brakuje natomiast podświetlenia, ale nie jest ono standardem w tej klasie urządzeń. Także klawisze strzałek mogłyby być większe, gdyż korzystanie z nich nie należy do najwygodniejszych.

Dell Inspiron 5537 klawiatura

Touchpad robi bardzo pozytywne wrażenie. Płytka sensoryczna jest umieszczona nieco na lewo od osi laptopa. Jej powierzchnia jest matowa i gładka i dobrze odczytuje ruch palca. Płytka obsługuje wielopunktowy dotyk. Przyciski touchpada są wyodrębnione od płytki. Ich klik jest wyraźny i stosunkowo głośny.

Dell Inspiron 5537 touchpad

Aplikacje

Pod względem zainstalowanego oprogramowania testowany Dell nie wyróżnia się niczym szczególnym. Znajdziemy tu m.in. pakiet biurowy Microsoft Office w wersji próbnej oraz oprogramowanie Cyberlink umożliwiające nagrywanie płyt czy edycję filmów.