• benchmark.pl
  • Gry
  • Halloween w wirtualnej rzeczywistości na goglach Samsung Gear VR
Halloween w wirtualnej rzeczywistości na goglach Samsung Gear VR
Gry

Halloween w wirtualnej rzeczywistości na goglach Samsung Gear VR

przeczytasz w 3 min.

Jak powinien spędzić Halloween prawdziwy fan technologicznych nowinek? Oczywiście w wirtualnej rzeczywistości.

Horror świetnie się miewa w wirtualnej rzeczywistości. Znajdziemy tam wiele filmów, "doświadczeń" (experience) czy gier nawiązujących do tego gatunku. VR doskonale nadaje się do straszenia, a szczególnie skuteczne w tym przypadku są tzw. jump scares. Cóż to takiego? Jak wyjaśnia nam to Wikipedia...

Jump scare lub jolt scare – popularna technika wykorzystywana w filmach grozy oraz grach wideo, polegająca na nagłym ukazaniu przerażającego zdarzenia, obiektu lub postaci w sposób mający wywołać w odbiorcy strach, często wykorzystując przy tym głośny i przeraźliwy dźwięk bądź muzykę.

Innymi słowy, gdy w słuchawkach usłyszymy wrzask, a przed samą twarzą pojawi nam się potwór, trudno jest się nie wzdrygnąć - nawet jeśli jesteśmy na to przygotowani. Podczas normalnej rozgrywki na monitorze, czy TV, wrażenia nie będą tak silne, jednak w przypadku VR jest inaczej. Halloween to doskonała okazja, by dać się trochę przestraszyć.

Co w Oculus Store straszy?

W tym zestawieniu znajdziecie treści z gatunku horroru przeznaczone na gogle Samsung Gear VR. Jest to jedne z tańszych i ciekawszych rozwiązań VR na rynku wykorzystujące smartfony (które ostatnio wzbogaciły się o dedykowany kontroler), chociaż ostatnio w tym segmencie widać ruch związany z Google Daydream. Gogle Gear VR, podobnie jak Rift pracują pod kontrolą systemu Oculus. W sklepie Oculus często można znaleźć wersje gier zarówno na "duże" gogle Rift, które zwykle są bardziej rozbudowane, jak i uproszczone wersje na Gear VR.

By ułatwić wam wybór, te pozycje, które najbardziej przypadły nam do gustu oznaczyliśmy symbolem halloweenowej dyni (możecie również zobaczyć je na wideo powyżej).

Jeśli używanie gogli VR powoduje u Ciebie dyskomfort, pamiętaj, że w wielu produkcjach można wyłaczyć samodzielne poruszanie się (które najczęściej powoduje zawroty głowy i mdłości) i zastąpić je "przeskakiwaniem" pomiędzy lokacjami.

Affected The Manor 

Klasyczna historia o nawiedzonym domu. Nie mamy tu za dużo do roboty, bowiem głównie idziemy tu naprzód i rozglądamy się na boki. Dodanie wsparcia nowego kontrolera Gear VR zmiania niby niewiele, bowiem kontroler służy nam do poruszeń latarką i ruchu do przodu, ale w praktyce daje to naprawdę świetny efekt.

Dark Corner

Agregator filmów, czy też "doświadczeń" VR. Nie mamy kontroli nad poruszaniem się i możemy jedynie się rozglądać, ale trzeba przyznać, że są one przygotowane naprawdę nieźle (jak choćby Catatonic).

Dark Days

Całkiem ciekawa gra przygodowa, którą można umiejscowić (jak twierdzą deweloperzy) gdzieś pomiędzy Miasteczkiem Twin Peaks, a Archiwum X. Gra wykorzystuje silnik Unreal, ale widać, że ograniczenia mocy smartonów wciąż dają się tu we znaki.

Dead and Buried 

Kapitalny "tryb hordy" z komiksowymi zombie na Dzikim Zachodzie. Proste i przynoszące dużo frajdy - pod warunkiem użycia kontrolera Gear VR. Jest tu również tryb multiplayer, w którym możemy pojedynkować się z innymi graczami. Twórcy zapowiadają, że gra wzbogaci się o kolejne etapy. Czekamy z niecierpliwością.  Nie jest to ta sama jakość co gra na Oculus Rift - ale daje radę!

Death Horizon

Kolejna wariacja strzelania do zombie, tym razem z bardziej realistyczną oprawą graficzną. Sporo różnych giwer i zróżnicowani przeciwnicy. Można postrzelać.

Doors of Silence - The Prologue

Całkiem przyzwoita grafika (jak na platformę mobilną), ale sama rozgrywka jest nieco nużąca. Większość czasu spędzimy szwędając się po pustych korytarzach, nerwowo zerkając za plecy.

Drop Dead 

Niby kolejna strzelanina z zombie w roli głównej, ale trzeba przyznać, że wyjątkowo udana. W połączeniu z nowym kontrolerem Gear VR zabawa jest naprawdę przednia. 

Face You Fears

Czy zmierzysz się ze swoimi lękami? Lękiem wysokości, arachnofobią, czy strachem przed duchami? To wszystko to "doświadczenia", a nie gry i oczywiście wykorzystujące jump-scares, ale naprawdę dobrze wykonane. Część z nich jest darmowa, więc może sprawdzić, czy faktycznie nie boisz się duchów?

Play With Me

To z kolei propozycja dla tych, których przerażają klauni wszelakiej maści. Pusty dom, niby proste zadanie i chętni do "zabawy" klauni czający się w każdym zakamarku.

Sisters - Faye and Elsa Part I

Ciekawa gra przygodowa, w której straszyć będą nas... laleczki. Pamiętacie Chuckiego? Jeśli chcecie poznać przedsmak rozgrywki, można pobrać darmowe intro, czyli Sisters: A Mobile VR Ghost Story. Krótkie, ale ustawi was do pionu.

The Brookhaven Experiment Mobile

Wersja na "małe" gogle Gear VR rozczarowuje. Jest prymitywna, brzydka i mało komfortowa. Naprawdę, szkoda kasy.

They Live To Destroy 

Kapitalne! Gra stylistyką nawiązuje do tandetnych horrorów z lat 70-tych ubiegłego wieku. Kojarzycie - z morza wychodzi facet przebrany w gumowy kostium potwora i demoluje kartonowe miasto. W tle grzmiąca muzyka i donośny głos lektora. MIODZIO! Rozgrywka jest ciekawa, bowiem w grze nie tylko kontrolujemy potwory by wysyłać je z niszczycielskimi  misjami, ale również rozwijamy własne miasto.

Witchblood 

Kolejna wyróżniająca się produkcja, albowiem jest to... platformówka. Są tu wiedźmy i potwory, ale umówmy się - to nie jest specjalnie przerażająca gra. Tym niemniej przynosi sporo frajdy.

To jakie macie plany na Halloween?

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    HomeAudio
    2
    Niestety nie daję rady przy horrorach w VR... do takiej zabawy to zestaw pieluch by się przydał :(