Myszki

Logitech UltraX Optical (OEM)

przeczytasz w 2 min.
CHARAKTERYSTYKA
 
technologia
optyczna
komunikacja
przewodowa
tech. komunikacji
-
rozdzielczość
?
próbkowanie
125 Hz
profil
dla prawo- i leworęcznych
ilość przycisków
4
interfejs
USB lub PS/2

UltraX Optical to 'OEM'owy' odpowiednik myszki Logitech Click! Optical Mouse. UltraX nie jest zły, niczym nie zachwyca ani nie zaskakuje, a jego głównym atutem jest o około 30% niższa cena od wersji 'kolorowej' w pudełku.

Obudowa bardzo skromna, ale estetyczna i solidna. Pewną wadą jest jednak fakt, że po lekkim przechyleniu myszy zaczyna stawiać opór i szurać o podkładkę.

Dwa główne przyciski są takie, jak powinny być. Wygodne, z dobrym klikiem. Za to już kółko jest 'takie sobie', trochę zbyt twarde i do tego stawiające ciut za duży opór przy wciskaniu.

Układ optyczny działa względnie sprawnie, ale przy szybszych ruchach głupieje i to dość mocno. Przeciętny użytkownik nawet tego nie zauważy, ale ktoś kto lubi grać w szybkie gry lub po prostu jest komputerowym wyjadaczem będzie niepocieszony.

Cóż, UltraX Optical Mouse to skromna i przeciętna mysz optyczna. Z drugiej strony, jest porządnie wykonana i stosunkowo niedroga. Można ją polecić oszczędnym fanom firmy Logitech, chociaż mi osobiście znacznie bardziej podoba się Logitech Black Label Mouse. I co z tego, że nie ma tego dodatkowego, nieprzydatnego przycisku?

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
1/3
Ergonomia przycisków
2/3
Ergonomia rolki
1/2
Precyzja
3/4
Ogólna ocena :
7/12

Zobacz podsumowanie myszek.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!