Samsung Level On Pro - wysoka jakość bez przewodu
Akcesoria mobilne

Samsung Level On Pro - wysoka jakość bez przewodu

przeczytasz w 4 min.

Samsung Level On Pro to słuchawki bezprzewodowe z łącznością Bluetooth, aktywną redukcją szumów, składaną konstrukcją oraz panelem dotykowym.

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

łączność bezprzewodowa Bluetooth; szybkie i łatwe parowanie ze smartfonem przez NFC; opcjonalna łączność przez przewód 3,5 mm; wysoka jakość dźwięku przez Bluetooth i kabel; skuteczna aktywna redukcja szumów; dobra izolacja; sterowanie za pomocą panelu dotykowego; bardzo dobra jakość wykonania; dość dobry czas pracy na baterii;

Minusy

poduszki mogą męczyć uszy w czasie dłuższego słuchania;

Zestaw słuchawkowy to jedno z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów do smartfona. Wypełnia nudne podróże ulubioną muzyką, a w międzyczasie służyć może do prowadzenia rozmów telefonicznych. Osoby które często używają słuchawek poza domem wiedzą jednak doskonale, że rozwiązania przewodowe nie zawsze spisują się idealnie. Niekiedy kabel wyrywa słuchawki z uszu, a w kieszeni zmienia się w węzeł gordyjski.

Dlatego właśnie powstały słuchawki bezprzewodowe. Mają one wbudowaną baterię i łączność Bluetooth, więc zapewniają o wiele większą swobodę ruchów, czyli pośrednio również komfort słuchania. Taka konstrukcja jest bardzo uniwersalna - sprawdzi się zarówno w domu, jak i poza nim, a jakość dźwięku zadowoli zdecydowaną większość słuchaczy.

Samsung Level On Pro - test

Samsung Level On Pro - jakość bez przewodu

A co z osobami, które mają bardziej wyczulony słuch? Czy muszą rezygnować z Bluetootha i pozostać skazanymi na plączący się kabel? Na szczęście nie!

Dobrym przykładem są słuchawki Samsung Level On Pro. Używam ich od dwóch tygodni i zdążyłem już poznać ich najmocniejsze i najsłabsze strony. Jak się okazuje te pierwsze zdecydowanie górują nad drugimi.

Słuchawki są lekkie, mają składaną konstrukcję, dotykowy panel sterowania, łączność bezprzewodową Bluetooth z szybkim i łatwym parowaniem przez NFC oraz zapewniają zaskakująco wysoką jakość dźwięku. Mi szczególnie zaimponowała ta ostatnia cecha.

Dotychczas byłem dość sceptycznie nastawiony do większości słuchawek BT, gdyż od funkcjonalności i stylistyki zdecydowanie bardziej cenię sobie jakość dźwięku. Level On Pro sprawiły jednak, że musiałem zrewidować swoje poglądy w tej kwestii. Wszystko to dzięki technologii UHQA (Ultra High Quality Audio).

Samsung level On Pro - ze smartfonem

Składany pałąk

Słuchawki zaprojektowane zostały tak, by możliwie jak najlepiej spisywały się w czasie podróży. Mają składany pałąk dzięki któremu zajmują niewielką ilość miejsca w bagażu. Konstrukcja jest na tyle kompaktowa, że w razie potrzeby zmieści się nawet do kieszeni w spodniach lub kurtce. Słuchawki są też bardzo lekkie. Samsung deklaruje wagę na poziomie 236 g (moja waga wskazywała 234 g).

Samsung Level On Pro - składane słuchawki

Nauszne, zamknięte

Samsung Level On Pro to słuchawki nauszne, o konstrukcji zamkniętej. W praktyce oznacza to, że poduszki spoczywają bezpośrednio na małżowinie usznej. Ucho nie mieści się całe we wnętrzu, lecz jest poduszkami przykryte.

Ma to swoje zalety i wady. Słuchawki nauszne zazwyczaj są znacznie lżejsze i mniejsze od modeli wokółusznych, więc lepiej nadają się do przenoszenia. Wadą jest jednak to, że bardziej obciążają małżowinę i mogą powodować większe zmęczenie uszu po dłuższym czasie nieprzerwanego używania.

Samsung Level On Pro - poduszka

Bardzo lekkie

Samsung przyłożył jednak do kwestii komfortu dużą wagę. Poduszki są skórzane i bardzo miękkie. Świetnie przylegają do uszu i dzięki temu dobrze izolują od hałasów zewnętrznych. Nacisk na ucho został ograniczony do minimum.

W czasie testów wielokrotnie zdarzało się, że spędziłem z tym słuchawkami na uszach 4-5 godzin niemal bez przerwy. Obniżenie komfortu odczuwalne było w moim przypadku po około 2,5-3 godzinach używania. Poduszki wszystkich słuchawek nausznych siłą rzeczy będą powodowały pewne zmęczenie małżowiny usznej, ale w tym modelu i tak sytuacja wygląda dobrze.

Level On Pro to jedne z najbardziej ergonomicznych i dopracowanych słuchawek bezprzewodowych jakie miałem okazję kiedykolwiek używać.

 • Wysokość poduszek (zewnętrzna): 83 mm
 • Szerokość poduszek (zewnętrzna): 72 mm
 • Wysokość poduszek (wewnętrzna): 40 mm
 • Szerokość poduszek (wewnętrzna): 35 mm
 • Głębokość: 15 mm

Pałąk jest dość giętki i dociska poduszki tylko na tyle, na ile jest to konieczne. Jego wewnętrzna konstrukcja jest metalowa. Na zewnątrz jest plastikowy (matowy), a miejsce kontaktu z głową obłożone zostało szeroką, miękką i bardzo wygodną poduszką. Kilkaset małych otworów zapewnia dobra wentylację.

Samsung Level On Pro - wnętrze pałąka

Zewnętrzna część muszli słuchawkowych wykonana jest z takiego samego materiału co pałąk, czyli czarnego, matowego plastiku. Tworzywo jest twarde, ale cechuje się dość wysoką odpornością na typowe zarysowania.

Dotykowy panel sterowania

Na pierwszy rzut oka oba panele boczne wyglądają niepozornie. Jak się jednak okazuje Samsung w obu wbudował bardzo istotne elementy sterowania i łączności.

Po prawej stronie znajduje się touchpad, którym przełączymy utwory (puch palcem w poziomie), wyregulujemy głośność (ruch palcem w pionie) i włączymy pauzę lub wznowimy odtwarzanie (szybkie, podwójne dotknięcie).

Samsung Level On Pro - słuchawki

Po lewej stronie z kolei znajduje się antena łączności zbliżeniowej NFC. Po włączeniu słuchawek możemy zbliżyć do zewnętrznej części lewej słuchawki smartfona (z aktywnym NFC). Wyświetli się pytanie o parowanie ze słuchawkami przez Bluetooth. W ten sposób możemy rozpocząć korzystanie ze słuchawek bez jakiejkolwiek, ręcznej konfiguracji.

Samsung Level On Pro - nfc

Redukcja szumów

Samsung Level On Pro oferują zarówno pasywną, jak i aktywną redukcję szumów (ANC). Pierwsza gwarantowana jest przez skórzane, ściśle przylegające poduszki, a druga przez zaawansowany system elektroniczny połączony z mikrofonami.

Jak to działa? ANC czyli Active Noise Cancelling za pomocą mikrofonów przechwytuje dźwięki z otoczenia słuchacza. Sygnał ten następnie trafia do procesora, który przetwarza go i dodaje do ruchu membrany tak, aby amplituda była zbliżona, ale faza przeciwna.

Brzmi jak „rocket science”, bo system jest naprawdę zaawansowany, ale efekt jego działania jest bajecznie prosty. Skuteczność i jakość działania ANC sprawdzałem siedząc 2 metry od otwartego okna, w pomieszczeniu przy ruchliwej ulicy. Po włączeniu szumy generowane przez samochody (głównie opony i silniki) zostały zredukowane w około 75%. Stały się znacznie cichsze, a najniższe wibracje zostały niemal całkowicie wyeliminowane. Przy okazji słuchawki usunęły też szum wentylatorów komputera, który stał w pomieszczeniu.

Samsung Level On Pro - złożone

Nawet z zupełnie wyłączoną muzyką efekt był imponujący. Po włączeniu odtwarzania szumów zewnętrznych nie dało się odróżnić wcale. Funkcja aktywnej redukcji szumów jest najbardziej przydatna w czasie podróży pociągiem, autokarem i samolotem, ale pomaga nawet, gdy jedziemy komunikacją miejską lub siedzimy w gwarnym biurze lub miejscu publicznym. ANC zdecydowanie pomaga cieszyć się ulubioną muzyką wszędzie, a szczególnie poza domem.

Przekazywanie odgłosów zewnętrznych do słuchawek

Okej, ale co zrobić w chwili, gdy nie chcemy izolować się od odgłosów zewnętrznych, w obawie przed tym, że nie usłyszymy np. nadjeżdżającego samochodu w czasie przechodzenia przez jezdnię? Samsung znalazł radę i na to.

Po przytrzymaniu palca na panelu dotykowym (zewnętrzna część prawej słuchawki) aktywuje się tryb przekierowania zewnętrznych dźwięków do uszu użytkownika. W tym przypadku zamiast redukować hałasy słuchawki je wzmacniają. Opcję tę radzę włączać tylko na chwilę, w sytuacji, gdy faktycznie poruszamy się gęstym ruchu miejskim. Na co dzień jest ona zbędna.

Samsung Level On Pro - ze smartfonem

W obudowie prawej słuchawki widoczne są dwa suwaki - jednym włączymy słuchawki i aktywujemy parowanie Bluetooth, a drugim włączymy lub wyłączymy aktywną redukcję szumów. Widoczna jest też mała dioda, port micro USB służący do ładowania baterii oraz mikrofony.

Samsung Level On Pro - przełączniki i port micro USB

Do obudowy lewej słuchawki wpiąć można dołączony kabel z końcówkami mini jack 3,5 mm (3-polowa do słuchawek, 4-polowa do smartfona). W przewodzie wbudowano kontroler z przyciskami do regulacji głośności dźwięku, pauzowania/odtwarzania utworów oraz odbierania/kończenia połączeń telefonicznych. Ma on też wbudowany mikrofon.

Samsung Level On Pro - kabel

Samsung Level On Pro - pilot w kablu

Podstawowa specyfikacja

 • Konstrukcja: nauszna, zamknięta, ze składanym pałąkiem
 • Typ przetworników: dynamiczne, membrana dwuwarstwowa
 • Rozmiar przetworników: 40 mm
 • Impedancja: 41 Ohm
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 4.1 (A2DP, AVRCP, HSP, HFP), parowanie przez NFC
 • Łączność przewodowa: kabel o długości 1,2 m z wtykami 3,5 mm, odłączany
 • Redukcja szumów: TAK (aktywna i pasywna)
 • Deklarowany czas pracy: 20 godzin (ANC wyłączone), 10 godzin (ANC włączone), 200 godzin (czuwanie)
 • Ładowanie baterii: port micro USB
 • Waga: 236 g
 • Inne cechy: wsparcie dla UHQA (Ultra High Quality Audio)

Przejdź na kolejną stronę by dowiedzieć się, jaka jest jakość dźwięku w słuchawkach Samsung Level On Pro.