Obudowy

Tak, warto! SilentumPC Gladius GD-600

przeczytasz w 7 min.

SilentiumPC Gladius 600 jest obecnie obudową, którą najczęściej poleca się na naszym forum. Czy zasłużyła sobie ona na miano najlepszej obudowy, do niemalże każdego zestawu? Czy cena 219zł to cena uczciwa? Co dostaniemy za te pieniądze od producenta? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w poniższym tekście. Zapraszam do lektury.

Po odpakowaniu dobrze zabezpieczonej styropianem i ofoliowanej obudowy w oczy od razu rzuca się zewnętrzna estetyka wykonania i...stosunkowo niewielka waga (ok. 6 kg), co mogłoby sugerować (i definitywnie na to wskazuje), że do jej wykonania nie użyto monstrualnej grubości blachy (nie więcej niż 0.6 mm). Czy jednak krytykowanie każdej skrzynki ze stosunkowo cienką blachą jest uzasadnione? W przypadku recenzowanego produktu na pewno nie. O tym jednak nieco później.


Dane techniczne:

Wymiary obudowy: 438 x 480 x 200 mm (wys.x dł. x szer.)
Standard: mATX/ATX
Waga netto: 6 KG
Ilość zatok:

 • Zewnętrzne:
 • 4 x 5,25”
 • 1 x 3,5”
 • Wewnętrzne:
 • 5 x 3,5”

Miejsca na karty rozszerzeń: 7
Maksymalna długość karty graficznej: 285 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 161mm (159 mm dla wersji z oknem)
System chłodzenia (jeden wentylator w komplecie):

 • Przód: 1 x wentylator 120mm (opcja)
 • Tył: 1 x wentylator 120mm (1100 obr./min. ~13,6 dB/A)
 • Lewy bok: 2 x wentylator 120mm (opcja)
 • Góra: 2x wentylator 120mm (opcja)

Porty na panelu przednim:

 • 2 x USB 2.0
 • 1 x Słuchawki (HD audio)
 • 1 x Mikrofon (HD audio)
 • 1 x E-SATA


Pierwszy plus obudowa zgarnia za bardzo elegancki design. Przedni panel zrobiony został z perforowanej stali. Tak przyciski funkcyjne (power, reset), jak i porty USB, e-SATA oraz wyjście audio i wejście na mikrofon umieszczono w środkowej części panelu. Nic przesadnie nie świeci, nic nie mryga, jest po prostu bardzo elegancko. Jedynym elementem, który nieco tylko odstaje kolorystycznie od reszty jest niewielkie logo producenta pod panelem funkcyjnym. Prócz niego u góry i dołu ulokowano po jednej niebieskiej diodce, która szczerze mówiąc nie razi pięknem. Myślę jednak, że nawet esteci nie będą mogli przyczepić się do ogólnego wyglądu produktu od SilentiumPC.

Gdy zdejmiemy boczny panel obudowy, w oczy rzucą nam się na nim 2 miejsca na wentylatory 120 mm. W środku ukaże się też położone na półeczce pudełko, w którym znajdziemy wszystko, co do szczęścia będzie nam potrzebne przy montowaniu podzespołów wewnątrz naszego Gladiusa.

Będzie to multum śrubek w kolorach czarnych i srebrnych, podkładki pod płytę główną, masa pasków zaciskowych, zestaw do montowania beznarzędziowego dysków w kieszeniach oraz beeper, czyli głośniczek, który powinniśmy podpiąć do płyty głównej. Gwoli ścisłości: nie wszystko znalazło się na obrazku, gdyż część śrubek była już wewnątrz. :)

Uwagę naszą przykuje głęboka czerń, czyli kolor, na jaki pomalowano wnętrze obudowy. Farba sprawia wrażenie bardzo trwałej, jest odporna na "palcowanie", przy tym ciężko ją zarysować. Powierzchnia jest gładka, przy czym wydaje się, że nie powinno być problemów z przemalowaniem niektórych powierzchni, na wypadek, gdyby ktoś zapragnął stworzyć autorski design w różowe ciapki. ;)

Na tylnej ściance znajdziemy zamontowany już przez producenta, popularny wentylator SilentiumPC Zephyr 120mm. Jest to obecnie jedno z częściej wybieranych rozwiązań, ze względu na stosunek jego jakości do ceny. Prezentuje się on bardzo estetycznie. Oto jego krótka specyfikacja:

 • Wymiary (mm): 120x120x25
 • Ilość obr./min.: 1100
 • Głośność (dB/A): 13,6
 • Przepływ powietrza: 39,6 CFM (67,2 m3h)
 • Łożysko: FDB (Fluid Dynamic Bearing)
 • Napięcie: 12V
 • Natężenie: 0,18A
 • Wtyczka: 3 pin, kabel w oplocie
 • Żywotność: 50000 godz.
 • Dodatki: śrubki + silikonowe podkładki

Można nieco pomarudzić i zadać sobie pytanie dlaczego tylko jeden, skoro zapłaciliśmy całe 219zł. Nie traktowałbym tego jednak jako minus, gdyż kupiliśmy przede wszystkim obudowę, więc o utrzymanie w niej niskich temperatur powinniśmy zadbać sami. Najważniejsze, że Zephyr pracuje niezmiernie cicho i jest wydajny.

W tylnej części Gladiusa 600 zauważymy 7 zaślepek PCI, które wykonano z perforowanego metalu. Jest to rozwiązanie, które na pewno obniży, choćby w sposób minimalny temperaturę wewnątrz obudowy, a dzięki niewielkim oczkom w owej siatce nie pozwoli na dostawanie się kurzu do wnętrza skrzynki.

Kontynuując podróż wgłąb wnętrza obudowy od razu zauważymy, że prócz dysków bezśrubkowo zamontujemy wszelkiego rodzaju napędu optyczne, kontrolery obrotów, czy też inne urządzenia montowane do zatok 5.25". Do tego celu producent oddał w nasze ręce bardzo estetyczne, szarego koloru klucze, które po włożeniu w odpowiednie dziurki napędu i przekręceniu ich do odpowiedniej pozycji zablokują nasze urządzenia w zatokach. Dyski twarde montowane są poprzecznie (5 szyn), co pozwala zaoszczędzić nieco miejsca wewnątrz obudowy. Producent oddał także do naszej dyspozycji 2 zatoki 3.5”, w które możemy wsadzić na przykład dysk SSD (czy też napęd FDD, o ile obecnie jeszcze ktoś z takowego korzysta).

Powiedzmy sobie wprost: obudowa nie jest kolosalna, zresztą wystarczy spojrzeć na jej wymiary. Moje obawy, co do tego, czy zmieszczą się w niej także karty graficzne większych rozmiarów były więc uzsadnione. Dość sporym było moje zdziwienie, gdy bez problemu mieściły się kolejno Radeon HD 5850, GeForce GTX 285, czy nawet HD 4870x2. Wprawdzie zostawało wtedy bardzo niewiele miejsca od końca karty do kieszeni, co nie zmienia jednak faktu, że problemu z ich zamontowaniem żadnego nie miałem. Odległość dzieląca zaślepki PCI od koszyków na dyski twarde wynosi około 28,5 centymetra, co skutecznie przeszkodzi w montażu kart pokroju Radeona 5890.

Wewnątrz: OCZ ModXStream, płyta MSI DKA790GX Platinium oraz Gigabyte GTX 285

Zasilacz w Gladiusie 600 montowany jest u dołu obudowy. Można go włożyć zarówno wentylatorem do dołu (specjalne podwyższenie na zasilacz, na gumie wytłumiającej ewentualne drgania oraz zamontowany filtr przeciwkurzowy), jak i do góry - w zależności od upodobań własnych, kultury pracy zasilacza, tudzież konstrukcji samej płyty głównej, która znajdzie się w pobliżu źródła zasilania.

Gladius daje nam możliwość dość dobrego poprowadzenia całego okablowania pod tacką na płytę główną. Niestety OCZ ModXStream miał za krótkie kable, abym z tego dobrodziejstwa mógł skorzystać. Wszelkie otwory wydają się być jednak odpowiednio rozlokowane. Osoby, które zapragną zastosować chłodzenie wodne do obniżenia temperatury swoich podzespołów również powinny być zadowolone, albowiem dano im taką możliwość, poprzez umieszczenie na tylnej ściance 2 otworów doprowadzających rurki do chłodnicy montowanej na zewnątrz. Wewnątrz także nawiercono kilka otworów w kluczowych miejscach.

Samą tackę wyposażono w 13 otworów na kołki dystansowe, co pozwoli na włożenie do Gladiusa płyty w standardzie ATX, bądź m-ATX. Montaż płyty głównej jest bezproblemowy i przebiega jak najbardziej standardowo i zgodnie z wszelkimi prawidłami. Tacka na płytę pozwala nam zamontować samo chłodzenie na procesor już po jej włożeniu, co jest niekwestionowanym udogodnieniem dla potencjalnych nabywców.


Wewnątrz obudowy nie znalazłem żadnych elementów, które byłyby na tyle ostre, aby można się było o nie skaleczyć, także Gladius znowu punktuje.

Jedynym dostrzegalnym przeze mnie mankamentem testowanego produktu, jest jego szerokość. Niestety nie pozwoli ona na włożenie do niej największych coolerów, gdyż od procesora do ścianki bocznej jest 161 milimetrów odległości, także na przykład Scythe II Mugen styka się niemalże z otworami na panelu, pod warunkiem oczywiście, że nie zdecydujemy się na założenie 2 dodatkowych wentylatorów. W wersji z oknem, ze względu na grubość pleksi z coolera tego musielibyśmy niestety zrezygnować.

Wielu osobom pewnego rodzaju może sprawić trudność demontaż przedniego panelu. Otóż zdejmiemy go, gdy przyciągniemy do siebie jego dolną część, po czym delikatnie uniesiemy ją do góry. Przyda się to w momencie montowania urządzeń w zatokach 5.25", takich jak napęd optyczny.

Pod panelem poprowadzono okablowanie od diod. Widzimy, że twórcy postarali się, żeby ich mocowanie wyglądało jak najbardziej nieestetycznie. ;) Ale czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal - panel przecież i tak to zasłania, więc co za różnica, prawda? :)

 Drugą zagwozdką może być dojście do tego jak włożyć chłodzenie na przód obudowy i czyścić filtr.

Wystarczy nacisnąć na prawą stronę jednej z płytek perforowanego metalu, po czym delikatnie wyjąć cały kwadratowy element z obudowy. Nieco trudności sprawić może jego ponowne włożenie, ale jest to czynność analogicznie odwrotna, do wykonanej wcześniej.

I voila: oto cel naszych poszukiwań:

 Wypada rozwinąć odpowiedź na pytanie zadane na samym początku tekstu: czy blacha grubości nie przekraczającej 0.6 mm spowoduje, że osobie użytkującej komputer odpadną uszy ze zmęczenia a wibracje na nią przeniesione spowodują ból zębów? Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną i nawet gdybym zmierzył poziom hałasu i podał wartości w decybelach jedni powiedzieli by, że wartość X jest duża, inni, że stosunkowo niewielka. Postanowiłem więc podzielić się subiektywną opinią, którą ośmielę się nazwać absolutnie obiektywną zarazem: nie usłyszymy niczego, a drgania odczujemy w stopniu minimalnym. Oczywiście nie mówię o sytuacji, w której chłodzenie BOXowe osiągnie 3000 obrotów na minutę i będzie chciało wylecieć nie tylko poza obudowę, ale i daleko do cieplejszych krajów, to jednak kwestia samego coolera, nie zaś niedoskonałości obudowy.

Do mini testu ustawiłem wszystkie wentylatory wewnątrz obudowy na 100%. Był to SilentiumPC Zephyr 120 mm, osiągający 1300 RPM, wentylator chłodzący radiator od procesora - Cooler Master 92 mm przy 2500 RPM, oraz wentylator na karcie GTX 285 ustawiony również na maksymalną wartość obrotową, a który emituje poziom hałasu porównywalny z tym, na imprezie w akademiku.

Wyniki testu były jednoznaczne: obudowa mimo dość cienkiej blachy bardzo dobrze radzi sobie z redukcją drgań i nie słyszymy dodatkowego hałasu, ponad ten generowany przez chłodzenie, który zaraz jest nawet nieco tłumiony przez blachę Gladiusa.

Na koniec przygotowałem króciótki film, na którym możecie zobaczyć, prócz strasznej pikselozy, recenzowaną obudowę (niestety nagranie przeprowadzone kiepskim aparatem). Zapraszam do oglądania.

Podsumowanie

 Po kilkunastu dniach obcowania z Gladiusem jestem na 101% pewny, że jest jak najbardziej wart swojej ceny. Jest porządnie wykonaną obudową, z odpowiednią ilościa miejsca na większość aktualnie dostępnych na rynku podzespołów. Jeśli potencjalny nabywca nie jest maniakiem ogromnych ilości przestrzeni wewnątrz, bądź użytkownikiem najdłuższych dostępnych obecnie na rynku kart graficznych, to na pewno będzie oczarowany produktem od SilentiumPC. Obudowa nie ma tak naprawdę znaczących minusów, co staje się jej największą zaletą.

mimo cienkiej blachy nie przenosi drgań

czarne wnętrze

porządne wykończenie (za jednym drobnym wyjątkiem, wspominanym w tekście)

stosunkowo atrakcyjna cena (219zł)

dołączony popularny wentylator SilentiumPC Zephyr 120 mm

filtry przeciwpyłowe

beznarzędziowy montaż urządzeń

sporo miejsca na karty graficzne

przewiewność

otwory na chłodzenie wodne

otwory na poprowadzenie okablowania pod tacką na płytę główną

brak istotnych wad

Wady:

w obudowie nie zmieszczą się największe dostępne obecnie na rynku karty (powyżej 28,5 cm)

dla wybrednych: cienka blacha (około 0,6 mm)

dla części osób wadą może być fakt dołączenia jedynie jednego wentylatora

161 mm na chłodzenie CPU, 159 mm w wersji z oknem

Ocena końcowa: SilentiumPC Gladius 600

Wygląd:

Jakość wykonania:

Miejsce wewnątrz:

Montaż podzespołów:

Dodatki:

Ocena ogólna: 

Za użyczenie obudowy do testów dziękuję redakcji Benchmark.pl! Was natomiast zachęcam do komentowania i oceniania. Obudowa ma szansę zostać u mnie przy odpowiedniej średniej głosów i liczbie wyświetleń. :)

Komentarze

56
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jak dla mnie extra ! Jest wszystko co potrzebne (zdjęcia, film, opis wszystkich części) 5 ode mnie :)
  • avatar
   Eklerek
   0
   Świetna recka, leci 5-teczka :D
   • avatar
    gigabyte
    0
    Sam tekst jak najbardziej OK, rozpisałeś się o budzie wystarczająco, jednak:
    - słabe zdjęcia (tu akurat tylko mały minus bo przecież nie każdy ma dobry sprzęt w domu)
    - minusy, plusy i tabelka (a konkretniej ich niezbyt ciekawy wygląd) - też mały minus
    - wciskanie małych zdjęć w tekst, każde o innych wymiarach, nieco pogarsza (w moim przekonaniu) wygląd recki.

    Dam 5 bo trochę pracy w reckę włożyłes jednak przede wszystkim dlatego że może zostanie ona u ciebie ;) (tak dałbym 4)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Bardzo dobra recka, nie ma się do czego przyczepić zasłużone 5.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Hmmmm... Merytorycznie 5, wizualnie 4. Czyli jakby nie liczyć 4,5. Oceny nie wystawie bo 5 byłoby troszkę na wyrost a 4 krzywdzące. Nie ogarniam Twoich zdjęć. Na ogół jest tak, że zdjęcia są albo dobre albo złe. A tutaj naprzemiennie. Tak jakby zdjęcia robiły dwie osoby. Podoba mi się podejście do pomiarów hałasu. Wykonanie takich pomiarów jest dość trudne i czasochłonne. No i parę razy napisałeś 0.6 zamiast 0,6. Nie zmienia to faktu, że życzę Ci aby obudowa została u Ciebie. Mam jeszcze takie pytanie, czy obudowa jest hydrofobowa?
      • avatar
       Diana Socha
       0
       Hookie... jestem rozczarowana :(
       twoje recki były zazwyczaj na wysokim poziomie - fajne układy graficzne, niezłe fotki i do tego dobry tekst...
       a teraz ?
       foty koszmarne, grafika ci się coś rypnęła, tekst fajny ale tak podziurawiony zdjęciami że nie idzie go przeczytać...

       bude dostałeś do testów piękną, ale recka znacznie mniej piękna :/

       i oczywiście jako osoba z redakcji - w ramach protestu przeciwko systemowi ocen - dostajesz ode mnie 1 :]

       a tak serio - daje 4... bo 5 ty byś chciał, recka na 3 więc średnią po krakosku wyciągam :P
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mnie się podobało, ale zrobiłbyś porządek w budzie ;P
        • avatar
         juggler
         0
         A gdzie testy temperatur?
         Niektóre zdjęcia są marnej jakości.
         Graficznie wyszło takie "pomieszane".

         Obudowa mogła trafić do mnie, nie udało się, więc niech zostanie u Ciebie. 5=
         • avatar
          Dante
          0
          http://www.benchmark.pl/uploads/image/e%282%29.jpg - czy te zdjęcie jest nie wyraźne czy jak ?!?

          http://www.benchmark.pl/uploads/image/3%28125%29.jpg - ta czerń u góry

          "że osobie użytkującej komputer odpadną uszy ze zmęczenia a wibracje na nią przeniesione spowodują ból zębów?" - spróbuj przeczytać to na jednym oddechu (przecinek "zmęczenia, a wibracje")

          " Wypada "- od spacji zaczynasz ?!?

          " Po kilkunastu " - spacja

          Dobra więc tak tekst mi się podobał, trochę racji ma dianek, że zdjęcia dziurawią tą reckę. Z jednej strony dobrze, że nie ma nadmiaru tekstu ciągiem, a z drugiej chyba lepszym rozwiązaniem była by galeria, brakuje mi kilka zdjęć.

          Jak masz tekst i to co opisujesz jest na zdjęciu to jakoś ujdzie, ale jak masz tekst i jakieś zdjęcie z księżyca wzięte to już dziwnie wygląda.

          +/- lepiej wyglądają niż w Avatarze, ale dla mnie za duże są odległości między nimi.
          Tabelka z oceną końcową jest dziwna, może za bardzo się przyzwyczaiłem do tych benowych.
          Ja daje 5 mnie się podobało, ale chyba już czas podnieść poprzeczkę wyżej. Nie oceniam estetyki bo nie wiem jak to powinno wyglądać, mnie pasuje. Na pewno brakuje galerii 9 - 12 zdjęć z każdej możliwej strony.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Mam tą obudowę od stycznia i podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami. W mojej obudowie do koszyków z dyskami jest troszkę ponad 29 cm, jednak gdy kartę wsadzamy w pierwszy slot to mamy do dyspozycji 30,5 cm bo tyle jest do zatok na 3,5 cala, więc lepsze radki z reguły też wejdą. Obudowa przy działającym dvd lekko przenosi drgania, zresztą niemożliwe jest żeby tak cienka blacha nie przenosiła drgań, nie dostrzegłeś bo za krótko testujesz. Nie wiem co producent chciał osiągnąć wkładając jakieś nipy z tyłu obudowy w miejscu w którym przykręcamy karty graficzne, ale owe nipy uniemożliwiają w niektórych pozycjach montaż kart dwu slotowych, żeby zainstalować u mnie kartę graficzną musiałem kombinerkami je wyrwać. Nipy na twoich zdjęciach są słabo widoczne, ale na zdjęciu na którym pokazałeś całe wnętrze swojej obudowy, nad pierwszą śrubą śledzia jednego widać. Można się jeszcze przyczepić do ilości miejsca na kable z tyłu obudowy, którego to jest za mało. Kłopotliwe jest również czyszczenie filtra spod zasilacza. A tak poza tym wszystko co napisałeś się zgadza. 4 dla ciebie.
           • avatar
            Dante
            0
            Dodam jeszcze, że to rozwiązanie było by chyba lepsze.
            http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Asus_UL80Jt_-_dobra_wydajnosc_i_12_godzin_pracy.-2735.html
            Zdjęcia po prawej i większe, oraz od czasu jakieś na środku.
            • avatar
             Bakak
             0
             Bardzo dobry tekst z niewielkimi błędami, gdyby nie to że posiadam już bardzo dobra obudowę to po przeczytaniu tego tekstu na pewno mocno bym się zastanawiał nad kupnem tej :)

             ode mnie 5 :)

             pozdro
             • avatar
              sido107
              0
              Trochę chaosu wprowadziłeś poprzez zdjęcia, chodzi mi w głównej mierze o rozkład. Jednak fajnie się czytało więc 5. Niech buda będzie twoja.
              • avatar
               mICh@eL
               0
               Trochę mało fot, recka budy głównie na tym się opiera (nie wspominając już o ich jakości ;P).

               Jednak estetyka i ogólny wygląd recki nieco kuleje, ode mnie 4.
               • avatar
                manioor
                0
                zasłużona 5 !

                chodź + i - mogłyby być ładniej przedstawione.
                • avatar
                 0
                 Dziękuję za wszystkie uwagi - wezmę je do serca. Indywidualnie odpowiem na komentarze w dzień - dopiero wróciłem do domu i padam ze zmęczenia :)
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  "zauważymy 7 zaślepek PCI, które wykonano z perforowanego metalu. Jest to rozwiązanie, które na pewno obniży, choćby w sposób minimalny temperaturę"

                  Niewiem czy obniży, ale na pewno będzie wciągać masę kurzu z tyłu komputera.
                  • avatar
                   0
                   BArdzo fajna recka, podobało mi się.
                   Zaskoczyło mnie tylko jedno... cena. Jest na taki produkt bardzo mała...
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Podobało mi się i fajnie się czyta, a to ważne. Zasłużona piąteczka ode mnie !
                    • avatar
                     Igoruss
                     0
                     Recenzja może nie rewelacyjna, troszkę bałaganu ze zdjęciami, no i ich słaba jakość ale i tak daje 5 i trzymam kciuki aby buda została u Ciebie :D
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      jak dla mnie zupełnie ok :)
                      5.
                      • avatar
                       henry230
                       0
                       jeszcze miesiąc może 2 i wyląduje umnie buda aerocool:)tylko nie wiem co wybrac tak do 200zł z nich ,podoba mi sie .

                       http://allegro.pl/item999672396_obudowa_aerocool_pgs_vx_e_czarna_sklep.html to nr 1 na mojej liscie

                       http://allegro.pl/item1000491188_hardpc_aerocool_vx_9_black.html nr 2

                       http://allegro.pl/item999672630_obudowa_aerocool_pgs_vx_r_czarna_sklep.html nr 3

                       no i nr 4 na który mi szkoda wydać tyle kasy

                       http://allegro.pl/item998533108_aerocool_pgs_vx_e_pro_limitowana_edycja_tanio.html

                       no i nie wiem która wybrać tylko ta firma wchodzi w rachubę żadna inna
                       • avatar
                        henry230
                        0
                        Co do tej obudowy z recki fajna ,elegancka,zgrabna,nawet długa.A co do recki dla mnie 5
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         0
                         Recka ok tak jak buda. 5
                         • avatar
                          Konto usunięte
                          0
                          Ciekawa recenzja, jak i obudowa. Miło się czytało 5 ;)
                          • avatar
                           Damian Szymański
                           0
                           Ok Hookie masz 5. Niech ta obudowa zostanie u Ciebie.

                           Pozdro.
                           • avatar
                            _nick_
                            0
                            Coś mi się wydaje, że ta buda zostanie u niego :)

                            Głosujcie - mało mu już brakuje ;)
                            • avatar
                             _nick_
                             0
                             Gratulacje! Buda już jest twoja ;)
                             • avatar
                              0
                              Dziękuję pięknie wszystkim za pomoc! :) Nawet wy, beznadziejni i złośliwi jedynkowicze pomogliście ^^
                              • avatar
                               Konto usunięte
                               0
                               Daję 5;) Zdjęcia nie są takie złe. Pomysł z wideo b.fajny- znaczy więcej niż 1000słów. Dla mnie najważniejszy jest sam tekst, a jest krótko, zwięźle i na temat. Recenzja zachęca do kupna;)
                               Sama obudowa jak najbardziej ok, chociaż wolę swojego antec-a;) A jak z tym beznarzędziowym montażem? Z tego co wiem to i tak w takich obudowach ludzie najczęściej przykręcają na śrubki, bo po prostu jest pewniej i wygodniej.
                               • avatar
                                torture
                                0
                                A ja jestem zazdrosny, że dostaniesz tę budę i daję 1. A co :P
                                • avatar
                                 krzyh1222
                                 0
                                 całkiem niezła obudowa, gdybym nie kupił wcześniej chiefteca to miałbym dylemat hehe

                                 recenzja super, dobrze się czyta.
                                 • avatar
                                  pkomar94
                                  0
                                  Mi się recka b. podoba. Tym bardziej, że planuję kupić obudowę i ten model rozważałem. Wszystkie kwestie rozważone, ciekawie się czyta. 5
                                  • avatar
                                   3k0m1Ny
                                   0
                                   Dobra recka ale to zdjęcie z tymi kablami na wierzchu jest zniechęcające.. Ja mam Gladiusa 600 i wszystkie kable mam świetnie pochowane.

                                   Też mam ModXstreama 600w i niemam problemów z poprowadzeniem kabli za tacką..

                                   Dyski twarde mam zamontowane odwrotnie - kable też za tacką.

                                   • avatar
                                    Konto usunięte
                                    0
                                    A zmieści się do niej "SILENTIUM PC FORTIS HE1225" ???
                                    • avatar
                                     renholder1987
                                     0
                                     SilentiumPC ogólnie genialny producent :) Chłodzenie dobre i tanie a obudowom chwała za bezśrubkowość :D