Tunery TV

Testy tunerów TV: Hauppauge WinTV-HVR-1100

przeczytasz w 1 min.

Do naszej redakcji trafił kolejny tuner hybrydowy, potrafiący obsługiwać zarówno analogowy, jak i cyfrowy sygnał telewizyjny. Niestety, ten ostatni w naszym kraju póki co raczkuje. Jego dostępność, na

Specyfikacja Hauppauge WinTV-HVR-1100

głowicaPhilips FMD1216ME
Chipset TV- Conexant CX22702-25 DVB-T
- Conexant CX23882-39
Funkcje tunera- cyfrowy magnetowid (scheduling),
- podgląd programów (channel surf),
- telegazeta
- radio
standardy stereostereo
nagrywanieMPEG1, MPEG2
wyjścia/wejścia- antena TV,
- antena FM,
- S-Video, Composite Video,
- Line IN (audio)
- IR (port podczerwieni)
wyposażenie- pilot zdalnego sterowania + czujnik podczerwieni
- antena FM
- płyta CD z oprogramowaniem oraz sterownikami
- papierowa ulotka z instrukcją instalacji oraz podstawowej obsługi
- 2 baterie do pilota (AAA)

Do naszej redakcji trafił kolejny tuner hybrydowy, potrafiący obsługiwać zarówno analogowy, jak i cyfrowy sygnał telewizyjny. Niestety, ten ostatni w naszym kraju póki co raczkuje. Jego dostępność,  nadal znikoma (tylko kilka miast),  powoduje, że większość osób zamieszkujących Polskę najprawdopodobniej nie ma możliwości odbioru DVB-T. Skupiliśmy się zatem na innych cechach tego tunera.

Widać, że karta została wykonana solidnie, ale obudowana głowica z naklejką "The best TV for your PC" (Najlepsza TV dla twojego PeCeta) może i robi wrażenie, ale samymi hasłami reklamowymi, wysokiej jakości odbioru firma sobie nie zapewniła.

Na śledziu znajdują się wszystkie standardowe złącza - nie ma potrzeby stosować dodatkowych przejściówek. Oprócz karty i podstawowego wyposażenia, producent nie dołączył żadnych dodatkowych 'atrakcji' do kompletu.

Czujnik podczerwieni pilota podłącza się  bezpośrednio do karty. Jest on jednak umieszczony na dość krótkim przewodzie (1.5m)  i jeśli komputer jest ustawiony głębiej pod biurkiem, mogą być problemy z wyprowadzeniem czujnika tak, aby był 'widziany' przez pilota.

Pilot jest konstrukcją dobrze przemyślaną. Spełnia obecne standardy wzornictwa oraz sensownego rozmieszczenia przycisków. Dzięki różnym kształtom przycisków w krótkim czasie możemy zapamiętać ich funkcje oraz  miejsce pod kciukiem.

Ale niektóre przyciski, szczególnie 'podwójne' - głośność i zmiana kanałów - sprawiają wrażenie jakby mogły w każdej chwili wypaść. Możliwość regulacji głośności całego systemu przez pilota uważamy za dobry pomysł.