Oprogramowanie

70% rynku Androida w USA płaci Microsoftowi

z dnia 2012-01-16
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

A to dzięki umowom patentowym

Najnowsze porozumienie podpisane przez LG Electronics i Microsoft, zwiększa liczbę urządzeń obecnych na rynku amerykańskim, które wykorzystują rozwiązania do których prawa patentowe ma gigant z Seattle.

O tym że Microsoft zarabia bardzo dużo na umowach licencyjnych z producentami smartfonów z Androidem, pisaliśmy na techbyte niejednokrotnie. Microsoft podpisał umowy na podstawie których „haracz” płacony jest przez HTC, Wistron, Onkyo, Velocity Micro Inc., General Dynamics Itronix, Acer, Vievsonic, Samsung, Quanta Computer and Compal Electronics. Jednym z ostatnich gigantów  rynku mobilnego, który opierał się przed podpisaniem umowy z Microsoftem było LG.

Android LG

Firma opierała się długo, ale w końcu uległa i podpisała z Microsoftem umowę, na mocy której płacone są tantiemy za wykorzystywanie rozwiązań do których prawa patentowe ma Microsoft. Dotyczy to smartfonów, tabletów i wszelkich innych urządzeń bazujących na platformie Android lub Chrome OS. Oznacza to, że także na lodówce, która ma wbudowany system Android, Microsoft zarobi swoje.

Uwzględniając ostatnią umowę, Microsoft pobiera opłaty od sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych ponad 70% urządzeń z Androidem. Microsoft nie kończy swoich patentowych batalii na LG. Na rynku pozostało jeszcze kilka znaczących firm jak Barnes & Noble (produkuje tablet Nook) oraz Motorola Mobility.

Źródło: bizjournals.com

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

techbyte

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Microsoft to potrafi zarabiać pieniądze, ich system czy nie: kasa wpływa. Miałem nadzieję, że może kiedyś obudzimy się w świecie bez monopolu MS, a tu masz: oni są wszędzie.
  Zaloguj się
 • avatar
  O jakie patenty dokladnie chodzi ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Myślę, że MS mimo swojej "potęgi" nie jest w stanie ruszyć motoroli, która ze swoim DynaTACiem wymyśliła telefon komórkowy. W szczególności teraz gdy przechodzi do googla który skupuje patenty gdzie tylko może. Dodatkowo korzyść jest nie wielka, motorola ma zaplecz a nie sprzedaje jakiejś wielkiej liczby telefonów
 • avatar
  Oczywiście, że Moto nie ruszą, tak jak Lenovo (gwarancje patentowe IBM), HP i paru innych "starych graczy", którzy są na rynku USA od dawna i zdążyli na początku nachapać się patentów. Zauważcie, że są na tej liście same "świerzynki"...
  Zaloguj się