Marta Uzarska | 2011-02-02

Crysis 2 - wymagania sprzętowe

Zobacz więcej w kategorii: gry | FPS (strzelanki)

Producenci: Crytek

 

Na facebookowym profilu producenta oraz oficjalnej stronie GeForce podano dokładne wymagania sprzętowe nowej gry CryTeku.

  Warto przeczytać:
 

AC Brotherhood najlepszy na PC

Choć rynek wymusił na firmie CryTek wydanie kolejnych gier również na konsole, to właśnie ta firma od dłuższego czasu jest pionierem w dziedzinie grafiki 3D, a kolejne produkcje wydawane przez Cevata Yerli i spółkę zawsze wykorzystują nasze pecety do maksimum. Efekty są często piorunujące, choć płynność gry związana jest bezpośrednio z posiadaniem naprawdę potężnego sprzętu.

Fani serii Crysis, czekający na informację o tym, czy mają już ruszać do sklepu i modernizować peceta, czy jeszcze nie, mogą dziś zaspokoić swój głód wiedzy. Oto na oficjalnym profilu gry w serwisie Facebook oraz na stronie www.geforce.com pojawiła się informacja o minimalnych wymaganiach sprzętowych Crysisa 2. Oto one:

  • Połączenie z Internetem do instalacji i gry sieciowej
  • Windows XP/Vista/7
  • Intel Core Duo 2GHz, AMD Athlon 64 x2 2GHz lub lepszy
  • 2 GB RAM
  • HDD: 9GB
  • DVD ROM: 8x
  • NVidia 8800GT 512 MB RAM, ATI 3850HD 512MB RAM lub lepsza
  • DirectX 9.0

Zalecane wymagania sprzętowe mają zostać wydane w terminie późniejszym, a my przypominamy tylko, że Crysis 2 wydany zostanie na PC, Xbox360 i PS3 w marcu.

Źródło: www.geforce.com

odsłon: 37789

Komentarze

(187)

kbrbabzbtb

0 + - 2011-02-02 13:50

Tak jak sądziłem. Wymagania przerażają ;)

bison616

0 + - 2011-02-02 13:58

no wymagania raczej średnie

Audumla

0 + - 2011-02-02 13:59

W którym miejscu?
- Procesor 2-rdzeniowy to standard od dawna
- 2GB RAM to standard od dawna
- GeForce8800GT czy RadseonHD3850 to karty 65/55nm nie produkowane od dawna a używane można dostać za 180-220zł

Inna sprawa jak silnik będzie się zachowywał na takim sprzęcie ale jest duża szansa że autorzy wyciągnęli wnioski z pierwszego Crisisa gdzie słaby kod przyćmił sukces produkcji.
Osobiście nie interesuje mnie ta seria ale życzę by sztuka dobrej optymalizacji kodu stała się kodeksem każdego programisty ale to tego trzeba nieco innej polityki procesu wydawania gier

kbrbabzbtb

0 + - 2011-02-02 14:05

Nie zauważyłeś puszczonego oka? ;)

Ej, a tekst o słabym kodzie C1 jest naprawde lamerski. To jeden z najlpeszych enginów jaki powstał. Wydajny i bardzo elastyczny. Wystarczy spojrzeć na ilość plików konfiguracyjnych i możliwości ustawienia parametrów praktycznie dla najmniejszego efektu wizualnego jaki tam występuje.

Jakość grafiki jaką zapewniał to było po prostu za dużo na kompy w tamtych czasach. A brak sukcesu rynkowego to piractwo nie słaby kod. C1 nie miał skomplikowanych zabezpieczeń (ukłon w strone graczy), a crack był szybko dostępny.

Audumla

0 + - 2011-02-02 14:16

Owszem, technologicznie C1 był dużym krokiem do przodu ale to nie zmienia faktu że optymalizacja na PC "leżała i kwiczała". Przed długi czas istniała absurdalna sytuacja w której gracz mógł kupić XBOX360 lub PS3 i cieszyć się płynną rozgrywką w 720p gdzie na PC karty graficzne kosztujące tyle co cała konsola nie dawały rady z C1, konfiguracje PC kosztujące 2 czy 3 razy więcej niż sama konsola nie potrafiły płynnie uciągnąć C1 nawet w 720p...

kbrbabzbtb

0 + - 2011-02-02 14:23

Ok, ale C1 nie wystepuje na konsolach i ma grafikę i fizykę, która nie istnieje na konsolach.

A engine biorąc pod uwagę to co zapewniał na ekranie był bardzo dobry.
Do tego grałem w C1 pare lat z małymi przerwami. Nie uświadczyłem ani jednego zwisu :)

kuniomaster1993

0 + - 2011-02-02 14:24

Ale przecież na konsole nie wyszedł Crysis więc o czym tu gadasz :P

rlistek

0 + - 2011-02-02 14:25

Phi, chyba nie chcesz porównywać graficznie gierek z klocka czy chlebaka do Crysis'a ; d?

teslae

0 + - 2011-02-03 00:18

Ty chyba nie wiesz z czym jest związana optymalizacja.
To właśnie dzięki niej gry na konsole wyglądają gorzej od tych na PC.
Mówię, tu o tej samej grze, a nie porównaniach Crysis vs Killzone.

To dzieki optymalizacji (uproszczeniu) grafiki gry na konsole działają dobrze.
"Tu" gorsze tekstury, "tu" niższa stała rozdzielczość, gorsze cienie, materializacja obiektow przed bohaterem, jeśli trzeba - uproszczenie modeli, inaczej wyglądające "efekty specjalne"... itp...

Wiec przestań gadać, ze Crysis było niezoptymalizowane. Czy na ktoreś z powyższych mogłeś narzekać w grze Crysis gdy została wydana. Ba! Czy nawet teraz możesz narzekać? NIE.

Pare lat po premierze "Kryzysu", weszło "Metro 2033". Wiadomo, od tamtego czasu zostały wprowadzone nowe - wydajniejsze karty graficzne. Wszyscy jojczyli na metro ze ma za wysokie wymagania, tylko zauważ, ze to było pare lat po primerze Crysis.
Pomyśl co by było gdyby weszło w tym samym czasie co "Kryzys".
Metro tak samo by dostało niechlubny tytuł "mega niezoptymalizowanej gry".

W świecie komputerów, nie ma nic za darmo. Albo dłużej czekasz na wyrenderowanie złożonej sceny, albo kupujesz wydajniejszy sprzęt. NIC ZA DARMO.

aendrju

0 + - 2011-02-21 21:25

optymalizacja=uproszczenie? ciekawe to jest. jeszcze jakieś mądrości?

teslae

0 + - 2011-03-13 02:29

to taki skrót.
Optymalizując np. jakąś siatkę (ang.) polygonów, sprawiasz, że jest mniej złożona, że jest prostsza i można ją szybciej przetworzyć.
Często, optymalizacja, to po prostu usunięcie takiej liczby polygonów z siatki, aby sprzęt był w stanie ją obliczyć w czasie rzeczywistym.
I to jest zabieg optymalizacji -> uproszczenia. - Tak tu rozumiany.
Końcowy efekty dla użytkownika jest taki, że np. głaz jest bardziej kanciasty, jego siatka jest prosta i użytkownik to widzi. Głaz zamiast mieć złożone kształty jest, można by rzec z przekąsem, kwadratowy.

Najwyraźniej, optymalizację pojmujesz li tylko jako, "takie rozwiązanie programistycznego problemu aby przyspieszyć działanie gry/programu".
sorry.

teslae

0 + - 2011-03-13 02:30

poza tym, to ty postawiłeś znak równości, nie ja.

xfire25

0 + - 2011-02-02 17:54

crysis nie ma złego kodu :) po prostu był robiony na niższe rozdzielczości bo nie każdy miał kiedyś nawet 1650 -1050 rozdziałke

Rekuto

0 + - 2011-02-02 14:30

"Zalecane wymagania sprzętowe mają zostać wydane w terminie późniejszym" I na te czekam.

artp44

0 + - 2011-02-02 19:08

to wymagania na których uruchomi się gra, a żeby grać to 4 rdzenie 4GB ram i ati 6850 minimum przy rozdzielczości 1280x1024

Mighn

0 + - 2011-02-02 13:53

Oj, przy takich wymaganiach minimalnych to rewelacji nie będzie... liczyłem na coś więcej :/

Szymon331

0 + - 2011-02-02 14:45

Ja nie liczę na "zarąbiste" wymagania sprzętowe tylko na przepiękną grafikę. No, ale są różnie ludzie...

y0ddh4

0 + - 2011-02-02 13:53

Niskie wymagania! Aż mój komputer pociągnie :D Czekamy na kolejne gameplaye i premierę :)

Treyzrazer

0 + - 2011-02-02 15:06

Minimalne wymagania z reguły wystarczają na uruchomienie i granie na "low" :)

Polski Gracz

0 + - 2011-02-02 13:56

Minimalna grafika 2 razy mocniejsza niż te w konsolach ps3 i xbox 360. To ciekawe jakie tekstury będą na konsoli, poniżej minimalnych?

Szymon331

0 + - 2011-02-02 14:48

To działa w trochę inną stronę. Na konsole łatwiej optymalizować bo wszystkie są takie same.

Na komputery jest to sprawa bardzo trudna bo kart graficznych mamy setki, procesorów tysiące itd. My tracimy pewnie -50% wydajności na sam fakt że gra ma działać na KAŻDYM PC byleby spełniał minimalne wymagania.

CO nie zmienia faktu że to co jest w konsolach jest słabe i gdyby nie optymalizacja to pewnie byłoby z 5FPS...

terkad

0 + - 2011-02-02 15:30

Zwykle wszystko jest łatwe i trudne zarazem.

Trudne w opracowaniu standardu, łatwe, bo całość grafiki załatwia sterownik. Producent gry nie musi się martwić niuansami technicznymi, bo załatwia to jeden producent karty.

I w dość dużym stopniu udaje się to.

Wadą w kartach, może być zbyt duże wyspecjalizowanie grafiki. Tzn. wąski zakres w rzeczach jakie się karta sprawdza. Ostatnio moda jest nie na wydajność w rysowaniu, ale wydajność w określonych efektach.

Na konsoli mamy sprzęt który możemy wykorzystać dowolnie programistycznie. Można zrezygnować z części obliczeń na rzecz bardziej programistom przydatnych.

Gaja1994

0 + - 2011-02-02 13:56

Wyższe, niż w jedynce, a co za tym idzie i grafika będzie o wiele lepsza. Myślę, że na moim gts 450 i phenon x4 3.0 pogram chociaż na średnich. A już się bałem, że na pc będzie tylko marna optymalizacja konsolowej wersji, ale widzę, że Cevatowi można ufać:)

JoHnNy08PL

0 + - 2011-02-02 13:58

Łee, to nawet mi pójdzie...
Ale przeczekam do upgrade złomka na zagranie - max albo nic :P

accerian

0 + - 2011-02-02 14:02

Gdzie one przerażają ? Chyba użytkowników notebooków i ludzi którzy kupują sprzęt z marketu (a nawet na takim pójdzie)
Pod minimalne wymaganie tej gry sprzęt kosztuje max 800zł

chibi90

0 + - 2011-02-02 14:14

nigdzie nie przerazaja.dlaczego takie pytanie? jesli chodzi ci o pierwszy post to tam jest " ;) " czyli przymruzenie oka.
;p

Tomecek

0 + - 2011-02-02 14:11

Wymagania sprzętowe na konsole:

Kasa na zakup.

:D

Lepsza grafika na PC nie jest warta setek a nawet tysięcy złotych pakowanych w sprzęt pc :)

Rekuto

0 + - 2011-02-02 14:29

To sobie graj w półprodukt na dodatek na padzie...

rlistek

0 + - 2011-02-02 14:29

Zależy dla kogo. Nie każdy idzie w budżet i nie dla każdego te "setki czy tysiące złotych" mają taką samą wartość.. Ważne, że jest wybór. Komuś wystarcza okrojona wersja na konsole, to pogra sobie taniej, entuzjaści wybiorą PC :).

Szymon331

0 + - 2011-02-02 14:51

Żal. Ja nie mam kasy na konsolę na której można tylko grać. Szkoda na to pieniędzy. Kupiłem komputer do pracy i zarabiam. Przy okazji Crysis 2 będzie działał więc sobie pogram.

Jakby na to nie patrzeć to komputer do tej gry kosztował mnie 0zł. Nie kupiłem go do gier tylko do pracy, a że mogę grać to jest ta cech która sprawia że bardziej opłaca się mieć komputer niż konsolę.

jan Kowalski

0 + - 2011-02-02 16:22

Jak słyszę "żal", to mi się ręce trzęsą.

d i l

0 + - 2011-02-02 17:21

To kiepsko Ci idzie ta praca jak na konsole nie zarobisz ;)

Szymon331

0 + - 2011-02-02 17:28

Są inne wydatki ;) wiesz ile kosztuje amortyzator przedni FOX40? 6000zł. Konsola przy tym to pikuś ;)

d i l

0 + - 2011-02-02 17:33

To bijesz wszystkich gości maniaków jakich znam, respect :)

krolik_beny

0 + - 2011-02-02 18:54

Nie wiem do czego Ci takie amortyzatory... do turbo odrzutowego statku między planetarnego?? jeśli do auta... to Ci powiem, że do mojego jak zmieniałem amortyzator zużyty to z robocizną 80PLN chyba było :)

d i l

0 + - 2011-02-02 19:39

for bicycle jak domniemam :)

krolik_beny

0 + - 2011-02-02 19:51

Poszukałem w necie i rzeczywiście do bicykla chyba.

Kolega kupił za 100PLN całego bicykla :) A tak na serio to może on 600 anie 6000 kosztuje... ja myślę że może kiedyś w miarę rower kupię ale w miarę to tak 1200PLN za cały :)

Szymon331

0 + - 2011-02-02 20:55

Niestety 6000zł. TO jest Downhill a to drogi sport. Dlatego rower składam sobie już 4 rok.

Gotowy nowy rower do Downhillu to koszt między 16000-25000zł. Dlatego większość tak jak i ja jedzie na używkach.

Szymon331

0 + - 2011-02-02 21:01

A i PS: Za 1200zł to dobrego roweru nie kupisz. Za tyle to niektórzy hamulce kupują ;) Sądzę że jak dołożysz drugie tyle to już będzie wydatek opłacalny. Po co kupować rower który po roku czy dwóch zacznie skrzypieć, drżeć i kto wie co jeszcze...

krolik_beny

0 + - 2011-02-02 21:18

Wiesz... ja wyczynowo nie jeżdżę. raczej tak dla przyjemności albo jakieś sprawy załatwić (nie znoszę samochodów) przez cały rok prawię... z wyjątkiem zimy. Mój obecny kupiony w 1996r. za 650PLN jest w takim stanie, ze jak go ludzie widzą to się pytają czy nowy jest :)

Mnie teaki za 1200PLN by zadowolił. Są tańsze ale to ja nie chcę szrotem jeździć. A ten za 100PLN albo za 50PLN (nie pamiętam) to taka ciekawostka. Sąsiad kupił na rynku składaka po czym wrócił nim do domu (30km) :)

Szymon331

0 + - 2011-02-02 21:39

Rozumiem oczywiście. Jak się sprzęt szanuje to długo żyje. Polecam tylko skoczyć do jakiegoś markowego sklepu w większym mieście i siąść na droższy rower. Zobaczyć za co się więcej płaci, tak z ciekawości. No dobra już nie offtopuję ;)

lem00r

0 + - 2011-02-02 22:24

hahaha dobra beka :D

d i l

0 + - 2011-02-03 00:31

Serio rower za tyle kupujesz O.o, ja wiem, że jak się uprzeć to i batmobil można kupić...

Szymon331

0 + - 2011-02-03 12:13

Ja składam sobie kawałek po kawałku albo z używek albo nowych tańszych części. Już mogę śmigać bardziej wyczynowo na tym co obecnie złożyłem. Wart jest może marne 5K.

Dlatego uśmiecham się sam do siebie gdy czytam że ktoś składa komputer do 5k. Komputer za rok będzie wart już jakieś 3,5K a rower nie straciłby na cenie ;)

R2rrO

0 + - 2011-02-03 13:21

Na jakiej ramie poskładałeś graty?

Szymon331

0 + - 2011-02-03 15:09

W linku poniżej.

krolik_beny

0 + - 2011-02-03 16:34

Zrobię tak jak już zdecyduje się na zakup :)

Treyzrazer

0 + - 2011-02-02 20:39

Jeśli można to zapytam do jakiej ramy doczepiłeś tego Foxa?
Ciekawi mnie to bo jestem trochę w temacie :)

Szymon331

0 + - 2011-02-02 20:58

W tym sęk że jeszcze FoXa nie mam, ale wszystko w swoim czasie. Rama to Giant DH Team. Trochę klocowata i nie najnowsza ale wytrzymała niesamowicie.

Dokładnie ten model
http://www.thaimtb.com/webboard/464/232384-1.jpg

d i l

0 + - 2011-02-03 00:34

To taki model z pi razy drzwi 2000 roku? też miałem kiedyś hopla na tym punkcie ;)

Szymon331

0 + - 2011-02-03 12:15

Z 2002, było blisko ;) Chociaż DH teamy produkowane były bodajże do 2004. Ja swoją ramę sprowadziłem ze Szkocji. Przyjechała tak nowa że nie wiem czy ktoś na niej w ogóle jeździł od czasu produkcji.

d i l

0 + - 2011-02-03 18:02

...a ile cię wyniosła, tak w ogóle to szeroki temat może na forum wrzuć.

Szymon331

0 + - 2011-02-03 19:28

Ciekawe czy wątek na forum miałby wzięcie. Rama wyniosła mnie 1100zł z damperem rock shox, supportem i korbami. Właśnie śmiesznie niska cena dlatego sprowadzałem. Za samo sprowadzenie płaciła osoba trzecia więc tym bardziej mi się opłaciło. A tak jak pisałem wyżej rama była w stanie idealnym.

Treyzrazer

0 + - 2011-02-03 16:00

Te barwy Giant rzeczywiście używał dawno. Ale Giant to Giant ramy dobre. Kiedyś do rowerków DH Giant zakładał Boxxery Rock Shoxa, a teraz na topie są Foxy :) Swego czasu wolałem Marzocchi :)

mielcu3

0 + - 2011-02-24 12:02

Do roweru ? :)

Piotrek_P

0 + - 2011-02-02 14:12

Czyli rewelacji graficznej w stosunku do Crysisa 1 nie będzie, szkoda.

hideo

0 + - 2011-02-02 14:17

nom, do rewelacji graficznej trzeba by gtx480/580 sli albo 6970 cf, ale ja się cieszę z niekosmicznych wymagań :) jak wyszła 1 to miała chore wymagania niedostosowane do ówczesnych komputerów, a 2 jest w sam raz :) choć przypuszczam do FullHD i tak będzie trzeba bardzo mocnej pojedynczej grafy, więc właściciele GTX480/580 i tak będą na maxa katować swoje gpu w wysokiej rozdziałce

Szymon331

0 + - 2011-02-02 14:54

Ja jednak wolałbym by gra zarżnęła wszystkie obecne karty ale żeby grafika wbijała w fotel a nie ładną, zoptymalizowaną i niczym nie wyróżniającą się gierkę...

Wolałbym 12FPS i prawie fotorealizm niż 40FPS i tylko ładną grafikę. Szkoda że nie będzie przełomu jak za Crysisa1

Piotrek_P

0 + - 2011-02-02 14:58

dokładnie ! :) wielka szkoda...

hideo

0 + - 2011-02-02 15:36

z grafą jak z kobietą, jak się ma 20 lat liczy się wygląd, jak się ma 30 to już doświadczenia mówią że jednak nie sam wygląd się liczy ale tak jak to działa hehe a jakby były kosmos wymagania to by nie działało jak trzeba ;) jak miałem 20 czy 22 lata myślałem tak samo jak Wy :] mając 30 już nie gonię tak za grafą, ważniejsze czy gra ma klimat czy dobra czy wciąga i liczy się kasa bo nie chcę wchrzaniać 2k na supergrafę, wolę odpalić C2 na moim piecu lub ps3 choćby z gorszą grafiką (choć raczej kupię C2 na pc), aktualnie gram w Batmana AA i gra mi się bardzo spodobała mimo braku kosmos grafiki :) i czekam na C2 pozytywnie nastawiony bo już widziałem Crysis 2 multiplayer demo na x360 i jest zajedobrze :)

R2rrO

0 + - 2011-02-02 17:05

"z grafą jak z kobietą, jak się ma 20 lat liczy się wygląd, jak się ma 30 to już doświadczenia mówią że jednak nie sam wygląd się liczy ale tak jak to działa hehe a jakby były kosmos wymagania to by nie działało jak trzeba ;) jak miałem 20 czy 22 lata myślałem tak samo jak Wy :] mając 30 już nie gonię tak za grafą, ważniejsze czy gra ma klimat czy dobra czy wciąga i liczy się kasa bo nie chcę wchrzaniać 2k na supergrafę..."

Bardzo ładne porównanie :) Oczywiście zgadzam się w 100% ! Sadze jednak, że do młodszego pokolenia nie trafiają te słowa. Ja wychowałem się na grach, które wyglądały jak animowane klocki lego w ograniczonej palecie barw ;) Grafika w grach nie zachwycała realizmem, a mimo to nie można było się oderwać od monitora :) Dziś gry kuszą przede wszystkim grafika - zupełnie odwrotnie do tego co było kiedyś ;)
Ciesze się, że są jeszcze osoby oczekujące czegoś więcej niż tylko urzekających tekstur :) Ideałem byłoby połączenie obu cech ale takich gier teraz jak na lekarstwo ;)

Szymon331

0 + - 2011-02-02 17:31

A szkoda, przydałyby się gry i ładne i ciekawe. Ostatnie taka w którą grałem to był Harry Potter i komnata tajemnic. To były czasy...

Piotrek_P

0 + - 2011-02-02 14:57

Z jednej strony też się ciesze, że sobie pogram ale z drugiej, to jednak wolałbym te kosmiczne wymagania jak to było w przypadku jedynki. Zawsze to był by większy uśmiech na twarzy jak po wymianie karty graficznej Crysis 2 wreszcie mógłby się uruchomić. ;)

hideo

0 + - 2011-02-02 14:12

to spokojnie sobie popykam :) na pewno nie na fullhd ale mi wystarczy :)

Ostrowin

0 + - 2011-02-02 14:21

Oczywiście wszyscy już widzieliście grę na maksymalnych detalach i wiecie że nie będzie dużo lepsza od Crysis'a jedynki.ŻENADA

hideo

0 + - 2011-02-02 14:25

będzie trochę lepsza, ale jak bardzo to zależy od wymagań zalecanych a nie minimalnych, a póki co podali minimalne

JoHnNy08PL

0 + - 2011-02-02 16:09

Wymagania nic nie mówią...

d i l

0 + - 2011-02-02 17:31

setka na mój koszt ;)

danieloslaw1

0 + - 2011-02-02 14:27

A mały być mniejsze jak do jedynki

Procesor: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz dla Visty), Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz dla Visty), AMD Athlon 2800+ (3200+ dla Visty) lub lepsze
Pamięć RAM: 1GB (1.5GB dla Windowsa Visty) lub więcej
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro dla Visty) lub lepsze
Pamięć vRAM: 256MB pamięci karty graficznej
Wymagane miejsce na dysku: 15GB
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
System Operacyjny: Windows XP z Service Pack 2 lub Windows Vista
DirectX: 9.0c lub 10

Chyba że na maxie

hideo

0 + - 2011-02-02 15:27

te wymagania dla 1 były niegrywalne, Crysis ukończyłem na athlonie64 x2 2ghz 3600+ i 9800gt i ledwo co starczał w 1440x900 na max detalach

slawkow68

0 + - 2011-02-02 15:56

ja przeszedłem jedynke na właśnie a64 3500+ i radku x800xl, grafika nie powala, ale dało się grać (tylko ostatnia walka na statku to był pokaz slajdow chwilami i trzeba było juz faktycznie na minimum skrecic wszystko). fc2 juz mi nie ruszył na tym kompie w ogole:(

gilroid

0 + - 2011-02-02 16:00

u mnie jedynka pekla na C2D@2,2 i 7900GTX w 1440x900, prawie wszystko na max i dalo sie grac w tych 20-30 fps

b1tzz

0 + - 2011-02-02 17:11

Chyba jak patrzyłeś w ziemię... ;o

Ostrowin

0 + - 2011-02-02 17:31

dokładnie, mi na GTX260 na maks przyciny się zdarzały a co dopiero na 7900.Żenada.

krolik_beny

0 + - 2011-02-02 18:44

Odczucia płynności są różne... Na GF 8800GT Crysisa przeszedłem na ustawieniach najwyższych w DX10. Nie było idealnie, zdarzały się przycinki ale w moim odczuciu wystarczająco płynnie. Sprawdzałem na starszym GF 7950GS i w 800x600 na pełnych detalach tyle, ze w DX9 gra nieco wolniej chodziła ale też dało się grać. Więc jak on grał na silniejszym GF 7900GTX z silniejszym procesorem niż mój to jak dla mnie nie ma problemu. Oczywiście w DX9, bo wiadomo seria 7 nie obsługuje wyższego DX.

scoobydoo19911

0 + - 2011-02-02 23:02

mi na gtx260 dobrze chodził na entuzjaście w 1680x1050.

scoobydoo19911

0 + - 2011-02-02 23:18

a pierszy raz crysisa przechodziłem na p4 2.4ghz s478; 1gb ram; gf6600 256 mb wiec crysis optymalizacja aż tak bardzo nie leżał i nie kwiczał

cichy202

0 + - 2011-02-02 23:31

Ja C1 przeszedłem pierwszy raz na ściemniaczu do światła, w prawdzie w rozdzielczości 320x240 ale detale na entuzjasta i AAx32. Gra była super płynna - okolo 5fps, choć czasami były prawie niezauważalne spadki do 0,2fps.

krolik_beny

0 + - 2011-02-03 00:09

Może na rozjaśniaczu ciemności jeszcze...

Jak wyszło demko Crysis (zawiera pierwszą misję) to miałem jeszcze stary komputer i przeszedłem ja na Athlonie XP 2500+, 2GB DDR, GeForce 6800XT 128MB - ustawienia medium/high w DX9, 640x480 lub 800x800 (nie pamiętam teraz ale chyba 640x480 wywołanym z pliku CFG). Około 20 fps było. Może ciut więcej. Tak więc jeśli chodzi o słabe detale to tragedii nie było... Crysis dawał łupnia zwłaszcza na najwyższych w DX10. W DX9 chodził prawie dwa razy płynniej.

b1tzz

0 + - 2011-02-03 13:52

To na pewno fajnie się grało :o Na 7600GT pamiętam, że Crysis był ledwo grywalny -_-

krolik_beny

0 + - 2011-02-03 16:28

Normalnie się grało... ja mam niski próg płynności. Mój stary Pentium MMX 200MHz nauczył mnie że jak jest 20-25 fps to trzeba się cieszyć a nie narzekać i bardzo mu jestem za to wdzięczny, bo póxniej bym narzekał, że ojeju mamuś... Crysis mi nie chodzi w 1920x1080 powyżej 60fps :)

scoobydoo19911

0 + - 2011-02-03 19:45

też maiłem pentium 200mmx z całym 64m ram na pokładzie aż do 2002 roku

Szymon331

0 + - 2011-02-03 23:53

O, to mamy podobne podejście. Mnie wystarczy by FPS nie spadał poniżej 20 klatek. Jak jest 25-30 to jestem zadowolony. Dlatego w większości gier włączam v-sync i mam albo 60 albo 30 :)

Zdarzało mi się na poprzedniej grafice grać w gry w których widziałem średnio 14FPS i też było znośnie ;)

d i l

0 + - 2011-02-04 09:02

To masz małe wymagania, też tak bym chciał ;)

vd1981

0 + - 2011-02-02 21:21

Zupełnie się nie zgodze odnosnie minimalnych wymagan C1. W polowie 2008 r przeszedlem C1 na 8600gt i P4 3.2 z 2gb ramu w rozdzielczosci 1280*1024 i to na medium. Wszystko plynnie na DX 9 tylko pod koniec na statku troche pocinalo ale szlo przezyc. A byl to wtedy sprzet juz mocno leciwy. W 2009 r. na lapie z Amd X2 1.9, 2gb ramu i integrze radeon 3200 ! szlo dobrze pograc w 800*600 LOW. Problemem C1 w 2007 r nie byl brak dobrego sprzetu tylko sterowniki do kart byly do bani i dopiero Ati i nVidia po paru miesiacach wypuscily dobre stery.

Maxver

0 + - 2011-02-02 14:50

pewnie to sa wymagania zeby zobaczyc menu, tak jak w CODzie, grafika ma taka sama temp w menu jak i podczas gry :D

luki44

0 + - 2011-02-02 15:08

a już myślałem że powali mój komp na łopadki.i5 760 starczy mysle.a grafika to se kupie hd 6850 i git.

cyferluu

0 + - 2011-02-02 15:10

gdyby next geny wychodziły w 2012 to minimum było by dx11 i powtorka z C1 jeżeli chodzi o prędkosc działania C2 na obecnych maszynach... lecz to nadal silnik DX9 wiec nie spodziewajcie się super grafiki, bardziej solidnej gry!.

chyba że autorzy w DX11 naprawdę nas zaskoczą i dołożą co nieco co upiększy w znacznym stopniu grafikę :D

hideo

0 + - 2011-02-02 15:29

nie zaskoczą bo niby czym? efekty DX11 to nic przełomowego, niemal wszystko do uzyskania na dx9 i 10, dx9 był przełomowy, ale kolejne wersje już nie

samotny_wilk

0 + - 2011-02-02 15:20

Chciałbym to wciągnąć na max. detalach nosem... Zobaczymy jak będzie w praktyce.

Mixtape

0 + - 2011-02-02 15:29

Czyli wymagania rekomendowane będą walić na kolana :)

SoundsGreat

0 + - 2011-02-02 15:36

Łeee, ja myślałem że będą wymagania kozackie, a mi pójdzie, jak widzę bez problemu :)

Lightning

0 + - 2011-02-02 15:46

Byś może Crysis będzie dobre zoptymalizowany :)

GeForce 8800GT rulez :)

wolan91

0 + - 2011-02-02 15:46

Myślicie że jest szansa żeby wlazł mi na maxa ?
Phenom II x4 4.0 GHz
6 GB RAM DDR3 1600 Mhz
Radeon Gigabyte HD5850
zasilacz 700 Watt OCZ
chłodzenie mam raczej bardzo dobre ;)

wolan91

0 + - 2011-02-02 15:47

aa i Windows 7 64 bity oczywiście

SP1DER987

0 + - 2011-02-02 15:53

A te 6GB RAM-u to masz w tripple channel?

JoHnNy08PL

0 + - 2011-02-02 16:11

Jak 6gb to quad

wolan91

0 + - 2011-02-02 16:20

3 kosci po 2 GB karte mam też podkręconą do 920 mhz i 1200 pamięć

Cygan

0 + - 2011-02-02 17:14

Na takim sprzęcie to może najwyżej menu gry zobaczysz, i to nie wiem czy będziesz w stanie się po nim płynnie poruszać

Cygan

0 + - 2011-02-02 17:14

Na takim sprzęcie to może najwyżej menu gry zobaczysz, i to nie wiem czy będziesz w stanie się po nim płynnie poruszać

Szymon331

0 + - 2011-02-02 17:33

Pewnie nawet menu się nie odtworzy, zatnie się na logo nVidii i Dolby digital ;)

ryan19877

0 + - 2011-02-02 17:46

co najwyżej: ,,sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność'';)

hideo

0 + - 2011-02-02 15:48

oczywiście że tak, tylko zależy w jakiej chcesz rozdziałce, w FullHD to może ale nic pewnego, okaże się już niedługo :)

Gasek

0 + - 2011-02-02 15:53

@zależy jeszcze od rozdzielczości

Jak myślicie, że będziecie komfortowo grać na takim sprzęcie jaki oficjalnie został podany(minimalne) to się przeliczycie

hideo

0 + - 2011-02-02 16:25

obstawiam, że da się w 1280x720 lub 1440x900 w max detalach, a czy z AA to nie wiem

jewgienij

0 + - 2011-02-02 18:50

Nie ma najmniejszej.

Sławek 242

0 + - 2011-02-02 15:50

Zobaczymy jakie będą zalecane.

slawkow68

0 + - 2011-02-02 15:58

tak oczywiscie wg mnie bedzie dzialal na maxa

The_White

0 + - 2011-02-02 16:00

Na średnich może poleci ;D

gilroid

0 + - 2011-02-02 16:01

ciekawe jak poradzi sobie popularny gtx460?

tomajpocketr1

0 + - 2011-02-02 16:11

popularny gtx 460 1 gb ..poradzi sobie najprawdopodobniej na ustawieniach wysokich (ale nie maxymalnych) o 1920x1080 ciezko mowic..gtx 460 nie jest az tak mocna karta.

tomajpocketr1

0 + - 2011-02-02 16:11

popularny gtx 460 1 gb ..poradzi sobie najprawdopodobniej na ustawieniach wysokich (ale nie maxymalnych) o 1920x1080 ciezko mowic..gtx 460 nie jest az tak mocna karta.

Baltazar

0 + - 2011-02-02 16:19

ciekawe jak to wszyscy grali w crysisa na kartach z serii 7xxx na maxa ^^
zostal miesiac, czekamy. spodziewam sie ze totalny max w 1080p/1600p wymaga 4-way SLI z topowych kart jak to mialo miejsce w przypadku jedynki, ale kazdy zagra na min/medium na przecietnym sprzecie.

Paweł Maziarz

0 + - 2011-02-02 17:06

Minimalne... ;]

males

0 + - 2011-02-02 17:08

Oby nie było dużo gorzej niż z pierwszą częścią, myślę, ze na t4300 i gt240m pójdzie na low :)

Eklerek

0 + - 2011-02-02 17:13

Jak pójdzie na minimalnych to będzie dobrze :P

b1tzz

0 + - 2011-02-02 17:14

Trochę to dziwne, że dla Cryteka 88GT jest porównywalny z 3850 512... to dwie różne półki wydajnościowe :o

males

0 + - 2011-02-02 17:22

@Eklerek: spokojnie pograsz na medium

miedzianek

0 + - 2011-02-02 17:23

Minimum na PC spelnione,czekam^^

stefi

0 + - 2011-02-02 17:34

Minimalne to o kant dupy obić, w dzisiejszych czasach interesują Nas graczy tylko i wyłącznie wymaganie zalecane.

Szymon331

0 + - 2011-02-02 17:36

Marka Crysis jednak coś sobą reprezentuje.

Zawsze jak się pojawi choć słowo o tej grze to pod newsem zawsze rośnie "milion" komentarzy.

I nie ważne co napisali o Crysisie to zawsze konsolowcy naskoczą na PCtowców i na odwrót, ludzie ze słabszym sprzętem na tych z mocniejszym i na odwrót. A co trzeci z dobrym sprzętem chwaląc się komputerem zapyta "czy mi pójdzie?"

Eh standard ale i tak miło poczytać.

d i l

0 + - 2011-02-02 17:44

Dobrze, że wspomniałeś oczywistą oczywistość ;)

kulig75

0 + - 2011-02-02 18:05

No to poczekaj jak będzie info o Killzone3 to zaraz banda PC-towców naskoczy na konsolowców z błotem zmiesza tytuł że to szajs i będzie też z milion komentarzy :)

Ciekawe jakich wymagań potrzeba by było do KZ3 na pieca :)

A tak na serio dlaczego Crysis2 musi wyglądać tak sterylnie plastikowo :] KZ3 w szama C2 jednym połknięciem to tylko moje zdanie ;)

scoobydoo19911

0 + - 2011-02-03 01:32

nie zaczynaj bo sam nas podpuszczasz

IntervenseI

0 + - 2011-02-02 17:37

Myślałem że zobaczę:

Procesor pokroju Inter Core i7 980X
Karta graf. pokroju GTX580
Ram: 6GB

:o

Rakoth

0 + - 2011-02-02 18:37

IntervenseI to byłby pogrom!! :)
Trzeba czekać na zalecane wymagania. Ale chyba historia się nie powtórzy i nie trzeba będzie czekać na GTX 780 by zagrać z max detalami,wygładzaniem i fullHD. Ciekawe czy Crysis 2 zastąpi pierwszą część w testach grafiki??

davidoff

0 + - 2011-02-02 18:09

Zastanawia mnie to zdanie:
"Oto na oficjalnym profilu gry w serwisie Facebook oraz na stronie www.geforce.com pojawiła się informacja o minimalnych wymaganiach sprzętowych Crysisa 2"

Czyżby programiści specjalnie promowali karty nVidi? jeżeli tak to możliwe jest iż lepiej będzie chodził na kartach nVidi niż AMD.

krolik_beny

0 + - 2011-02-02 18:34

Zakładając, ze te wymagania papierowe są adekwatne i teraz jest moda na 1920x1080 nawet na low, to powinno hulać na wysokich ustawieniach nawet na moim starym kompie Athlon 64 X2 4400+, 4GB DDR2, GF 8800GT 512MB :)

Chyba że to są takie aby odpalić tylko grę... ale jak patrze na wymagania papierowe innych gier to te minimalne nie miały przełożenia na rzeczywistość, chyba ze zakładano że minimalna rozdzielczość to jakieś 1680x1050 + detale na Low.

krakn

0 + - 2011-02-02 18:39

się rozpisaliście niesamowicie, na razie podali konfiguracje na jakiej można zacząć grać i pograć, ale żeby cieszyć się detalami to sądze ze przy zaleceniach wyskoczą z DX11 i nowymi kartami.

Optymizacja a jakże powinna być, niestety od wielu lat ze względu na taniość sprzętu nikt sobie tym tyłka za bardzo nie zawraca.
mam wrażenie ze tworzy się kod taki by zaśmiecone kawałki nie przekraczały punktu gdy błędy utrudniają prace programu i na tym koniec, chyba czasy rzeźbienia niemożliwego minęły razem z komputerami commodore :))
Zobaczymy :)
Szkoda że nie kopilują wersji 64 bitowej, to by była ciekawostka i przyśpieszenie

krolik_beny

0 + - 2011-02-02 18:47

DX11 ma być docelowo obsługiwany, tak słyszałem. Nie wiem w jakim stopniu ale najwyższe ustawienia dostępne tylko w DX11 mają być.

Boban79

0 + - 2011-02-02 18:42

a ja uważam, że powinno być x8 procesor 4 way sli lub crossfire i onanizm z efektami 3d na monitorach debili...liczą się gry nie tekstury frajerzy....

mimrod

0 + - 2011-02-02 19:01

Przyznam, że nie czytałem wszystkich komentarzy. Ale spójrzcie na nie z dystansem i powiedzcie szczerze, że nie są one żałosne...

Oczywiście mówię o tych głupich "wojnach platformowych".

polishPCfan

0 + - 2011-02-02 19:21

Minimalne, ale nie tak spore jak by się wydawało
Ale zalecanych to ja myślę, że trzeba się bać

Terrorek

0 + - 2011-02-02 19:54

Zenada z tymi wymaganiami.. zauwazyliscie ze takie same sa juz od roku we wszyskich grach ? tzn chodzi mi o zalecane.. W OP Flashpoint 2 tez sa takie same.. Poczekamy na wymagania zalecane i sie dowiemy a nie ;D

tanakov

0 + - 2011-02-02 21:51

Crysis to chyba najbardziej sporny temat...

Konsole vs PC kto wygra....
jeśli ktoś twierdzi że konsole są lepsze niech najpierw zacznie od porównania funkcjonalności... Gry to nie wszystko dziecioki ;)

whitexxx

0 + - 2011-02-02 21:54

Mam nadzieje że jak będzie demo to będzie można przetestować jak gra się zachowuje na danej konfiguracji, bo wydać kasę i czekać kolejny rok lub dwa zanim się pogra na 30fps to mi się nie chce.
I Ciekawe czy gra zyska jakiegoś kopa na 64bitowym systemie z większą ilością ramu.

lem00r

0 + - 2011-02-02 22:28

zaraz sie znajdzie jakiś co na pentium 100 full hd pociągnie

Kwitus

0 + - 2011-02-02 22:48

+1

n1ckMen1

0 + - 2011-02-02 22:34

mówcie co chcecie, na minimalnych w crysis1 można było sobie piękny setup odpalić ;] Tylko :)
wymagania zalecane do crysisa2 będą w granicach X3 minimalnych

Irek-Stalker

0 + - 2011-02-02 23:32

Niech się nie spieszą z wydaniem Crysis 2 i polepszą optymalizacje. Bo jak 8800 jest minimum, to żeby odpalić na maximum to i GTX580 będzie stękał przy 20fps.

shogo23

0 + - 2011-02-02 23:48

nie no brak slow ;) kto mowi ze woli zagrac z gorsza iloscia FPS lub gorsza grafa bo liczy sie klimat BE ZE DURA !!! wszystie wodotryski na maxa minimum 40fps-ow FULL HD i zapopmnieliscie co w polowie jak nie wiecej buduje ten caly klimat i atmosfere, konkretne AUDIO nie jakies pudelka po zapalka walajace sie po biurku. Wtedy jak zagrasz w giere to mozna z wrazenia narobic... bo nawet klimat tego nie odda jak grasz w beznadziejnych detalach lub co chwila przycina nie mowiac juz o dynamicznych scenach, wtedy to juz zenada ;/ zachwycaj sie jak zagrasz na maksa.

Willing.pl

0 + - 2011-02-02 23:57

Ciągle przywoływany przez niektórych Uncharted 2, nie ma tak wydajnego silnika graficznego, jak Cryengine 2 i prawdopodobnie Cryengine 3. W Uncharted sporo elementów jest prerenderowanych i nie są generowane w czasie rzeczywistym. W materiałach o tworzeniu gry twórcy wspominają że uciekali się do różnych sztuczek, aby zaoszczędzić moc obliczeniową. Jeśli się przyjrzeć dokładnie spora część elementów tła, jest statyczna.
Ktokolwiek pracował w edytorze map Sandbox 2 do cryenginu wie jak ogromne możliwości, mapa o rozmiarze 100 km^2 żaden problem, musisz mieć tylko sporo ramu, bo wszystko jest wygenerowane w czasie rzeczywistym, a to wymaga ogromnej mocy obliczeniowej i pamięci. Jednym z założeń przy tworzeniu cryenginu 2 było pozbycie się pewnych ograniczeń jakie z reguły nakładali na siebie programiści. Nie było czegoś takiego, że się nie da tego zrobić. Dlatego użyto przy tworzeniu silnika nowe technologię nie spotykane wcześniej. Jak się okazało przez wielu niedoceniane i ignorowane voxele, mogą być świetnym narzędziem np. przy tworzeniu tuneli i jaskiń. Silnik cryengine 2 można udać za w miarę udany eksperyment.

Macieyerk

0 + - 2011-02-03 00:46

Wystarczy słowo "konsola" i mamy wojnę domową...

Michur

0 + - 2011-02-03 15:45

wystarczy 3 fanatyków którzy robią szum za 50. Osoba świeża w temacie może wywnioskować po komentach z benchmarka że te konsole (zwłaszcza ps3) to jakis magiczna skrzynka bijąca pc pod każdym względem.

marcin_kg

0 + - 2011-02-03 02:29

Jeszcze tu tylko brakuje linuksowych świrów :)

Patrick.

0 + - 2011-02-03 09:23

Ja myślałem, że będą o wiele większe wymagania, ale może to i dobrze.. Oby poprawili optymalizacje, bo tak to na super komputerach będzie się ciął, tak jak to jest z poprzednią częścią..

Eszii

0 + - 2011-02-03 10:50

Wymagania raczej małe, ale tak dla przypomnienia, oto wymagania zalecane pierwszego Crysisa:
CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)
GPU: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub ekwiwalent DX10
RAM: 1.5Gb
HDD: 6GB
Napęd: DVD
Software: DX10 i Windows Vista

W czasie premiery miałem podobną konfigurację i grać się ledwo dało nawet na minimalnych ;)

zygmunt1973

0 + - 2011-02-03 13:41

Panowie wymagania minimalne są wysokie zwłaszcza co do karty graf. Spójrzcie,że zalecane będą przynajmniej dwa razy większe a rzeczywiste do grania w wysokiej rozdziałce i wysokich ustawieniach to już nie wspomnę.Podejrzewam,że karty będą ograniczeniami w framerate przez najbliższe parę lat.

Gasek

0 + - 2011-02-03 13:52

Te wymagania nie są prawdziwe!
http://www.gram.pl//news_8QPhG,C8_Crysis_2_minimalne_wymagania_moga_ulec_zmianie.html

shogo23

0 + - 2011-02-04 13:19

jestem za tym aby nic nie optymalizowac sprzety wychodza coraz nowsze, mega moce i w niesamowicie szybkim tempie a taka gierka wychodzi raz na kilka lat, tak wiec wartaloby troche pocieszyc oko od czasu do czasua nie doszukiwac sie optymalizacji, jak by nie patrzyl optymalizujesz gre pod swoj konfig w ustawieniach. Czy to slabszy czy mocniejszy sprzet ale da sie pograc ;)

Maxx72

0 + - 2011-02-05 14:44

Jak tylko wychodzą nowe gry to ja natychmiast biegnę do sklepu kupić nowego kompa. Wydaję na to średnio 8 tys zł rocznie, taka drobna sumka a ile radości podczas grania w najnowsze tytuły w hd :) Ostatnio mało gier wychodzi więc się strasznie nudzę i tęsknię za wycieczką do komputerowego. Nie ma to jak pogoń za fps-ami.

wildthink

0 + - 2011-02-07 21:57

No to bez modernizacji zagram

zerosouL

0 + - 2011-02-08 00:36

Nie macie zielonego pojecia czym jest optymalizacja. Akurat pogarszania tekstur itp w celu powiekszenia realnego FPSu nie mozna nazwac optymalizowaniem kodu gry...nie chodzi o jakosc efektow ale o optymalizacje samej struktury kodu gry co przy obecnej zlozonosci silnikow graficznych jest bardzo trudne i czasochlonne. Idealnym przykladem moze byc gra SNAJPER, ktora zrobiona zostala na silniku pierwszego Unreala...miala taka extra optymalizacje kodu, ze wygladala o wiele gorzej od samego Unreala przy czym wymagania byly znacznie wieksze niz gry z ktorej silnik zapozyczono czyli Unreala. Jak ktos nie ma pojecia o optymalizacji to potem wychodzi na rynek taki Gothic 3, ktorego po premierze nie byl w stanie plynnie obsluzyc zaden kombuter z uwagi na bledy w kodzie. (i akurat detale graficzne nie mialy na to zadnego wplywu bo gra tak samo mulila przy ustawieniach minimalnych jak i maxymalnych)

zerosouL

0 + - 2011-02-08 01:00

Jak ktos mogl plynnie pograc w Crysisa to pogra tez w druga czesc...gra robiona byla z mysla o konsolach i dx9 wiec rewolucji niestety nie bedzie. Najprawdopodobniej bedzie to port wersji konsolowej z teksturami w znacznie lepszej rozdzialce i kilkoma bajerami aby mogli pochwalic sie, ze gra na PC obsluguje dx11. Roznicy w grafice i wymaganiach miedzy gra robiona pod dx9 z efektami dx10/11, a gra robiona od podstaw pod dx10/11 tlumaczyc chyba nie trzeba ;)

PS1: mam ps3 w domu i Uncharted 2 na pierwszy rzut oka wyglada slicznie, ale gra bez wypasionej fizyki i pozbawiona nowinek dx10/11 to juz nie to samo (jesli mowa o grafice bo o to sie tu ludzie spierali)

yakusa

0 + - 2011-02-14 23:17

Ja C1 przeszedłem bez najmniejszych problemów na lapku w LOW 800x600 (na lotniskowcu było jedynie cienko w walce z bossem) oraz na A64 X2 4000 z 8600GT na MEDIUM w 1024x768 :]
Obecnie sądzę że PCD@3,6GHz, 4GB i 5770 da radę :]
Ale i tak dopiero za 2 lata będę w stanie pograć sobie z detalami HIGH/VERY HIGH tak jak teraz śmigam w C1

mutissj

0 + - 2011-02-16 15:24

to będzie hit

EricssonGamingV2

0 + - 2013-03-01 18:15

Witam.Mam problem, ponieważ jak uruchomilem gre to jest dzwięk, myszka z gry ale obrazu niema, a komp mam taki:
Karta Graficzna:NVIDIA GeForce 9500GT 1GB
RAM:3GB
Procesor:Intel Core Duo 2.60GHz
Więc niewiem dlaczego mi sie tak dzieje.
Prosze o szybką odpowiedz

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa