Marcin Sieradzki | 2010-07-23

Dotykowy smartfon na dwie karty SIM

Zobacz więcej w kategorii: smartfony, telefony

Producenci: Samsung

 

Samsung wprowadza na polski rynek pierwszy telefon komórkowy z serii DUOZ 3G. Oprócz dwóch kart SIM umożliwi korzystanie z szybkich sieci 3G oraz obsługę funkcji multimedialnych.

Samsung DUOZ B7722 to dotykowy telefon działający w sieci 3G, który obsługuje dwie karty SIM jednocześnie. Model wyposażono w wiele funkcji biznesowych. Aby pobrać potrzebne w danym momencie materiały, wystarczyć ma połączenie z firmowym serwerem przez HSDPA lub Wi-Fi, zaś klient poczty push e-mail (ActiveSync) zapewnić ma stały dostęp do służbowej i prywatnej skrzynki. Ponadto Samsung B7722 pozwala przeglądać dokumenty zapisane w formatach MS Office. 

Zaletą modelu ma być łatwy sposób przełączania kart SIM. Można będzie to robić ręcznie - poprzez wybór karty na dotykowym ekranie - lub automatycznie wg ustawionego harmonogramu. Użytkownik będzie mógł ustawić o określonej godzinie automatyczną zmianę z jednej karty na drugą.

Ponadto telefon wyposażono w moduł Wi-Fi, ekran o przekątnej 3,2", aparat 5 MPix z autofokusem oraz lampą błyskową w technologii Power LED, czytnik kart microSD o maksymalnej pojemności 16GB.

Samsung B7722 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce na przełomie lipca i sierpnia w cenie około 1299 zł.

Specyfikacja modelu:

Źródło: Samsung

Polecamy artykuły:    
Najlepszebezpłatne gry do pobrania TestGPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI Evergreen Chłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

odsłon: 7219

Komentarze

(19)

KuliG

0 + - 2010-07-23 13:37

Znając życie posiada 32mb ramu :/

wormadam

0 + - 2010-07-23 13:58

"pamięć wewnętrzna 270MB" ;o)

R2rrO

0 + - 2010-07-23 14:10

ale ile z tego to ram ? :P

Private_92

0 + - 2010-07-23 14:14

ALbo jesteście .... albo udajecie

19arek93

0 + - 2010-07-23 22:05

Chyba jednak..

R2rrO

0 + - 2010-07-23 14:10

Mój Ci on :D A raczej być może będzie :P Widząc nazwę newsa, nim otworzyłem stronę założyłem się z samym sobą, że pewnie chodzi o jakiegoś Samsunga :D Nom i się nie myliłem :)

Dual-Sim powinno już dawno być standardem... Niestety niewiele nowych telefonów może się pochwalić tym dobrodziejstwem... :/ Szkoda tez że tak bardzo sobie cenią nowe tel. z funkcja dual-sim mimo że prezentowany tel. ma wiele niedociągnięć... Jakby był upośledzony na siłę :( Dlaczego nie mogą zrobić takiego Wave'a właśnie z możliwością obsługi dwóch kart sim? Może to nawet kosztować 2.5k zł a i tak chętnie kupiłbym taki tel. bo byłby to najlepszy tel na rynku...
Nokia ląduje w śmietniku, pora wybrać przyszłościowe rozwiązania ;)

januszek

0 + - 2010-07-23 14:19

"telefon działający w sieci 3G, który obsługuje dwie karty SIM jednocześnie"
vs
"Zaletą modelu ma być łatwy sposób przełączania kart SIM"

No to *jednocześnie* czy też *na_zmianę*?

sober

0 + - 2010-07-24 15:30

Dokładnie. Dla mnie bez rewelacji. Równie dobrze można sobie przekładać karty sim, a za telefon bez funkcji dual-sim zapłacić mniej.

Długo czekam na to rozwiązanie, bo noszenie dwóch telefonów mnie już męczy, ale zdecyduję się na coś takiego dopiero wtedy, kiedy obsług dwóch kart sim rzeczywiście będzie "jednoczesna", bez żadnego przełączania się pomiędzy kartami...

aello

0 + - 2010-07-23 14:52

To jest zwykły telefon z dotykowym ekranem a nie smartphone

R2rrO

0 + - 2010-07-23 14:54

Tak ? A dlaczego tak uważasz ?

RadekMDR

0 + - 2010-07-23 15:07

Zwykły telefon posiada zamknięty system operacyjny o ograniczonych możliwościach pisany przez producenta pod konkretną serię a nawet model telefonu. Aplikacje na taki telefon korzystają jedynie z fragmentu tego systemu np obsługi Javy. Takim telefonem jest własnie Samsung DUOZ B7722. Spartphone posiada pełny a przede wszystkim otwarty dla programistów system operacyjny. Instalowane na spartphonie aplikacje wą w pełni zintegrowane z systemem operacyjnym (Android, Symbian, itd).

R2rrO

0 + - 2010-07-23 16:40

Rozumiem. Ale wydaje mi się, że ten telefon ma wszystkie potrzebne rzeczy. To że system pozostaje otwarty nie wnosi nic więcej, bo poza kilkoma użytecznymi aplikacjami jest masa niepotrzebnego syfu :( Przynajmniej tak jest z Symbianem. Ja mam telefon z otwartym systemem i szczerze nie ma nic ciekawego, co mogłoby mi się przydać w pracy. Sam producent (Nokia) niewiele ma do zaoferowania. Na wszystko wymagane są licencje. A ten juz w standardzie ma to co najpotrzebniejsze ;)
No ale rozwścieczy, w takim wypadku nie można mylić tych pojęć, skoro system jest "zamknięty" :)

Zelot

0 + - 2010-07-23 16:49

Też jestem nieszczęśliwym posiadaczem telefonu z Symbianem, ale gwarantuję Ci, że choćby złamanie takiego symbiana daje spore możliwości względem tego co wyjmujemy z pudełka. Porównywać go z takim Androidem czy iOS nawet nie zamierzam, bo to nie ta liga.

Lord Ponur

0 + - 2010-07-24 16:31

Ta, ale wskaż mi drugiego takiego producenta telefonów z własnym systemem operacyjnym który tak wspiera programistów. Co jak co, ale nokia ze swoim QT i symbianem bardzo ułatwia tworzenie aplikacji. Dobrze zrobiona dokumentacja, dobrze napisany podręcznik, masa przykładów, samouczków. Zresztą samo QT działa nie tylko na symbianie ale też na linuksie i windowsie, przerobienie jakiegoś programu z jednego systemu na drugi to tak na prawdę kwestia kompilacji programu...

germo

0 + - 2010-07-23 17:22

Przecież to normalny dumbphone, a nie żaden smartfon. To nie ma żadnego systemu operacyjnego. Nie można na tym instalować żadnych natywnych aplikacji. Lepiej zmieńcie ten tytuł bo to jest żenująca wpadka dla portalu zajmującego się nowymi technologiami. Gdyby to było Bravo Girl to jeszcze można by przymknąć oko, ale tutaj... Porażka!

kulbi

0 + - 2010-07-23 17:50

to nie jest prawdziwy dual sim, żeby zadzwonić z drugiej karty to potrzeba około 50 sekund na samo przełączanie

dym80

0 + - 2010-07-23 17:59

Mam Samsunga d780 duoz i jestem baaardzo zadowolony. Funkcja dwóch karta sprawdza się znakomicie. Odbierając połączenia widzę z której karty przychodzi połączenie. Do każdej karty można sobie przypisać inny dzwonek. Dzwoniąc do kogoś bocznym przyciskiem wybieram sobie z której karty ma wykonać połączenie.
Nie wyobrażam sobie teraz nosić dwóch telefonów...

19arek93

0 + - 2010-07-23 22:07

Smartphone bez systemu to zwykła komórka i tyle.

SebeekS

0 + - 2010-07-24 10:49

Hmm mała rozdzielczość, brak systemu, słabe dane techniczne. Ja podziękuje :)
Wolę windows mobile z htc sense 2.5 :P

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie