| 2011-11-24

Elder Scrolls V: Skyrim: kody do gry

Zobacz więcej w kategorii: gry | RPG

Producenci: Bethesda Softworks

 

Elder Scrolls V: Skyrim zebrał po premierze niemal same rewelacyjne recenzje. Nawet w naszej redakcyjnej ocenie gra wypadła naprawdę dobrze, a podszedł pod nią nie byle jaki fachowiec.

Jak już zapewne zdążyliście się dowiedzieć, lub samemu zaobserwować, jest to gra bardzo rozbudowana i wymagająca. Postanowiliśmy zatem przygotować małą pomoc dla mniej wytrwałych, lub po prostu lubiących drobne modyfikacje graczy. Mamy dla was listę kodów do gry.

Elder scrolls V Skyrim - użyć czy nie użyć
Mam użyć kodu czy męczyć się bez? Oto jest pytanie...

Wystarczy wpisać dowolnie wybrany w okienko ukryte pod [~] i nacisnąć klawisz [ENTER].

tgm

god mode

tcl

brak kolizji

coc x

przenosi do danej lokacji [x nazwa lokacji]

psb

wszystkie czary

player.advlevel

kolejny poziom dla gracza

advancepclevel

awans na kolejny poziom

advancepcskill x y

zwiększa umiejętności [x nazwa  y wartość]

advskill x y

zwiększa umiejętności [x nazwa  y wartość]

tfow

pole widzenia

kill

zabija określonego przeciwnika

resurrect

wskrzesza określonego przeciwnika

unlock

odblokowuje drzwi/zamki

lock x

zablokowuje drzwi, skrzynie, ludzi [x poziom]

removeallitems

usuwa wszystkie przedmioty danej postaci

movetoqt

przenosi do celu danej misji

enableplayercontrols

umożliwia kontrolę w czasie animowanych scen

tdetect

uniemożliwia wykrycie [np. podczas kradzieży]

setownership

zmienia właściciela przedmiotu umożliwiając kradzież

duplicateallitems

powiela przedmioty [wskaż pojemnik albo daną postać i skopiuj RefId]

caqs

wypełnia smocze zadania

tfc

swobodna kamera

saq

wszystkie questy - nie polecamy

qqq

wyjście z gry

tai

zatrzymuje Sztuczną Inteligencję

tmm 1

oznacza wszystkie lokacje na mapie

tg

przełącza trawę

tm

przełącza menusy

setpcfame

sława określonej postaci

setpcinfamy

niesława określonej postaci

player.modav carryweight x

udźwig postaci

player.modav burden x

obciążenie  

player.modav dragonsouls x

dodatkowe Smocze Dusze dla krzyku

player.setav speedmult x

poprawiona o x [%] szybkość postaci

player.setav dtamina x

wytrzymałość

player.setav health x

zdrowie

player.setav magicka x

mana

player.setlevel x

poziom postaci

player.placeatme x

NPC-a do lokacji: X to ID NPC

player.setscale x

wielkość bohatera

player.incpcs x

[x nazwa umiejętności] umiejętność rośnie o 1 punkt

player.additem x

[x dany przedmiot]

player.additem 0000000f x

[x ilość złota, np. 500]

player.additem 0000000a x

[x ilość wytrychów]

help keyword x

wyszukaj słowo kluczowe na liście

help

lista poleceń

A jeśli wciąż wam mało, to kilka innych, niewymienionych tutaj kodów, znajdziecie na jednej ze znalezionych przez nas na samym końcu Internetu stron.
 

Więcej o Skyrim:

Źródło: cheatbook.de

odsłon: 203139

Komentarze

(40)

impulse_101

0 + - 2011-11-24 08:41

Te kody to chyba od morrowind są takie same :P

albi37

1 + - 2011-11-24 11:02

Tak - przynajmniej w większości i działają one jeszcze do Obliviona, Fallouta 3 jak i New Vegas. Tak naprawdę nie ma w tym tajemnicy, bo Bethesda nigdy nie ukrywała, że nie blokuje komend z testów w pełnej wersji gry - ponadto wszystko jest dostępne również w pliku cfg.

Phaphic

15 + - 2011-11-24 09:09

A jest komenda "set zepsujcałąfrajdęzgrania 1" ? Nie ma ? Szkoda

adi760

6 + - 2011-11-24 09:58

Dokładnie, dzisiejsze gry są łatwe, a ktoś jeszcze potrzebuje kodów? Błagam.

impulse_101

-8 + - 2011-11-24 12:29

akurat w TES się przydają bo nie kazdy chce poświecić pół życia żeby ukończyć rozbudowanego RPGa ;)

piotrek8x

1 + - 2011-11-24 10:15

A jest komenda "set każeciurzywaćkodów! 1" ? Nie ma? Szkoda. Jeżeli nie masz zamiaru ich używać to się nie wypowiadaj gdyż nikt Ci nie każe tego robić. Jeśli ktoś chce się po prostu pobawić kodami to jego sprawa.

Phaphic

19 + - 2011-11-24 11:16

Szanuje Twoje zdanie i mam tylko jedną prośbę - nie mów mi proszę kiedy mam się wypowiadać a kiedy nie.

Sirek

2 + - 2011-11-26 19:47

Frajda z gry psuje sie poprzez kowalstwo i zaklinanie. Mam 36 poziom, 650 pancerza i 210 obrazen z broni 2 ręcznej. Najtrudniejszy poziom trudnosci, ciał nawet nie otwieram(na co mi kasa? Nic lepszego nie kupie,większość przeciwników na 1-2 ciosy schodzi) Przyznaje używam kodów, na teleportacje. Jedynie by z ciekawości ukończyć wątek główny. Smoki są żadnym wymaganiem,wręcz walka z nimi jest nużąca, gra nie stanowi żadnego wyzwania, jestem zażenowany

Wulfisko

2 + - 2011-11-24 09:51

Jezeli kiedykolwiek uzyje kodow w tej grze to bedzie to chyba tylko "player.modav carryweight X" podczas skillowania jakiejs profesji... :P

Touldie

1 + - 2011-11-24 11:05

To trzeba być mega leniwym złamasem, bo:
- w pobliżu zawsze stoją jakieś beczki, kufry, gdzie można coś wsadzić (ziemia od biedy też się nada)
- można poruszać się pomiędzy lokacjami za pomocą mapy.

Ogólnie, to nie mam pojęcia po kiego uja są te kody, skoro bardzo pięknie się gra bez nich. Gram magiem i dopiero na 20 lvlu poszedłem do Akadami, by tam zakupić mocniejsze czary. Teraz czuję MOC i mogę strzelać ;)

Obiektor

9 + - 2011-11-24 10:31

tego jeszcze nie widzialem :D zeby na benchmark byly kody do gier

Shiefo

0 + - 2011-11-24 11:15

O to jeszcze nie raz się zdziwisz. Redakcja dostała "prikaz" by rozszerzać zakres portalu. W efekcie mamy niby podział na sekcje, ale jak dla mnie to groch z kapustą - no właśnie brakuje tylko działu warzyw :-) już widzę te newsy "Dziś w promocji kapusta kiszona z darmową wysyłką ;-)

rasiaknorris

1 + - 2011-11-25 12:15

już jest... reklama komputronika. bo sklep benchmark to jest komputronik nie? fatalna sieć i obsługa

Phaphic

0 + - 2011-11-24 11:20

Też mnie to delikatnie zdziwiło.

xfire25

1 + - 2011-11-24 12:19

po co się wypuszcza kody do gier ? przecie to łatwo w nałóg zamienić bo jak raz użyjesz to nie możesz przestać czyli tylko chodzisz rąbiesz i zabijasz a ja nie widzę w tym żadnego sensu i cieszy mnie fakt że muszę 7 raz save wczytywać aby zabić matkę ogników co i tak w końcu się nie udaje ( czy to magią , łukiem czy inną bronią ) i zostawiam sobie to miejsce na później .
cała grę na kodach przejść można w godzinę :P

Touldie

0 + - 2011-11-24 12:35

No nie wierzę :) Walczyłem dwa razy i ani razu nie zginąłem (gram magiem). Używałem wyłącznie płomieni i leczenia się, czyli podstawowych czarów. Oczywiście walka polegała na wykorzystaniu terenu, ale dałem radę bez większych problemów. Bardzo fajna odskocznia, bo trzeba było kombinować. To samo dotyczy wijów, z którymi walczę wykorzystując w tym celu jakiekolwiek drzewo :)

Jednak odkąd zaopatrzyłem się w "ognisty pocisk" i "kulę ogniową", to walka stała się bardzo prosta.

xfire25

0 + - 2011-11-24 14:04

dodam że nie rozwijam umiejętności ofensywnych i defensywnych a w momencie spotkania miałem wasala i 6 lvl

rasiaknorris

1 + - 2011-11-25 12:21

srutu tutu:D kody nie uzależniają. kto jak gra to jego sprawa. chyba że gra w sieci z innymi i wtedy powinien przestrzegać ogólnych zasad i grać fair.

a kody w gta3 na czołg i masową rozwałkę dają nieraz więcej frajdy niż sama gra

xfire25

0 + - 2011-11-25 14:22

gta to inna bajka :D

rrodie

0 + - 2011-11-24 12:50

Kody...zapomniałem, że jeszcze coś takiego istnieje ;>

jarekzon

0 + - 2011-11-24 13:26

Fajne klimaty.

git444

0 + - 2011-11-24 14:11

Zapomniałem kiedy ostatni raz używałem kodów do gier. Ale trzeba przyznać, ze rozgrywka bez kodów jest przyjemniejsza i prawie zawsze mam ochote przejsc gre w 100%, a kiedys gdy na poczatku gry mialem juz wszystko... to bywalo z tym roznie:)

Szymon331

-1 + - 2011-11-25 16:56

Ja ze dwa miesiące temu intensywnie używałem kodu na motor crosowy w GTA iV.

Dla mnie ta gra to w zasadzie tylko dzikie skakanie ze wszystkiego z czego się skoczyć da na motorze ;)

A że motor ten jest praktycznie niedostępny... ;)

Wazon1

-1 + - 2011-11-24 14:15

Odkryłem jeszcze jeden - podczas gry wciśnij razem alt i f4.

Szymon331

-2 + - 2011-11-25 16:57

A ja jeszcze lepszy, CTRL + Alt + Delete...

Serio, myślisz że się ktoś na to nabierze?

Parlan

0 + - 2011-11-28 10:59

Alez oczywiście ...
A naciskając na tej strtonie Ctrl+w przechodzisz do strony Komputronika z pokaźnymi rabatami.

Gładziu

0 + - 2011-11-24 15:13

W falloucie 3 akurat mi się przydało - wyskoczyłem z budynku, gdzie dopiero dialog otwierał drzwi i pchał akcję do przodu - i dupa, nic nie można było zrobić z głównym wątkiem. Kodem otworzyłem drzwi, wróciłem pogadać z dj-em i poszło dalej.

edekzkrainykredek

0 + - 2011-11-24 15:51

Kody sie nie przydadza bo gra za fajna zeby ich uzywac. Wkurza troche ze kon ktorego zakupilem za 1000 szekli dal gdzies dyla. Zamiast uzywac kodow mozna np w sklepach zakaldac wszystkim kosze na lby i krasc co popadnie. Mozliwe ze tutaj to gdzies widzialem, slaba pamiec.

Wookie1991

0 + - 2011-11-25 07:57

Kody są tylko dla jakichś dzieci co nie potrafią grać i uważają, że gra jest nie do przejscia...

exiProx

0 + - 2011-11-25 08:15

A może dla tych którzy chcą po prostu pokazać grę kumplowi albo na innym save się rozerwać przez 30 min. Lub sprawdzić możliwości gry a pózniej wrócić do gry bez kodów.

Tak jak w GTA, są kody, ale nikt nie karze ich używać.
Ja sam w gta np. lubiłem czasami wpisać kod na nieśmiertelność i rozwalać policje..

Szymon331

1 + - 2011-11-25 17:00

Kiedyś kodów używałem do sprawdzenia mechaniki gry. Włączyłem możliwość lewitacji i przenikania przez ściany w Harrym Potterze 1. Powiem szczerze że to co było za ścianami wprawiło mnie w zdumienie.

Znalazło się tam np pomieszczenie w którym stały obok siebie dosłownie wszystkie postacie z gry. Albo pomieszczenia pojawiające się tylko w pokazówkach. Naprawdę było to dzikie ;)

jurcys

5 + - 2011-11-25 12:07

szkoda, że nie ma kodów do bankomatów :(

Tassador

-2 + - 2011-11-25 14:42

buahahaha w 10

milker

1 + - 2011-11-25 18:47

Nie ma to jak grać bez kodów ;)

allejaja16

1 + - 2011-11-25 20:54

heh w dzisiejszych czasach kody tylko chyba dla szpanu przed kolegami

Bizoop

-1 + - 2011-11-25 22:18

jeden z tych kodów jest w grze niestety niezbędny -resurrect i klik na Lydie :/

wojtekk944

1 + - 2011-11-26 00:04

Niewiadomo po co są te kody przeciesz mamy 2011r. i juz chyba nikt sie w takie cos nie bawi.Kto w tych czasach używa kodów??Tylko jakies lamusy..

moho_pl

0 + - 2011-11-28 01:56

Lamus to przecieSZ Ty.

Obiektor

-1 + - 2012-01-14 17:47

potrzebuje koda zeby rozwinac na maksa zlodziejstwo zna ktos sposoba? bo ja nie kumam tych kodow ni w zab :D

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa