| 2012-03-29

Gainward GTX 680 Phantom: karta graficzna z efektownym i wydajnym chłodzeniem

Zobacz więcej w kategorii: karty graficzne

Producenci: Gainward

 

Gainward pracuje nad autorską wersją karty graficznej GeForce GTX 680, która zostanie wyposażona w wydajne i efektowne chłodzenie Phantom.

Tajwańska firma Gainward jest jedną z bardziej znanych na naszym rynku, a zajmuje się ona produkcją kart graficznych z układami Nvidii. Co prawda głównie kojarzy się ona z budżetowymi konstrukcjami, ale w jej ofercie można również znaleźć karty z wyższej półki. Niewątpliwie właśnie takim modelem będzie nadchodzący, niereferencyjny GeForce GTX 680.

Gainward GeForce GTX 680 Phantom karta graficzna zdjęcie

Gainward GeForce GTX 680 Phantom najprawdopodobniej będzie działać z podwyższonymi zegarami, ale obecnie nie są znane jego szczegółowe dane techniczne. Na standardowym laminacie zainstalowano procesor graficzny GK104 z 1536 rdzeniami CUDA oraz 2 GB pamięci GDDR5 o 256-bitowej magistrali.

Gainward GeForce GTX 680 Phantom karta graficzna zdjęcie bok

Na uwagę zasługuje autorskie chłodzenie Phantom, którego zbliżone odmiany mogliśmy już znaleźć w kartach GeForcce GTX 570 i 560 Ti. Składa się ono z aluminiowego radiatora, pięciu niklowanych ciepłowodów oraz dwóch wentylatorów. Warto jednak zaznaczyć, że obydwa wentylatory zostały umieszczone pod radiatorem.

Gainward GeForce GTX 680 Phantom karta graficzna chłodzenie zdjęcie

Na śledziu znalazł się fabryczny zestaw wyjść wideo, a więc dwa DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort.

Gainward GeForce GTX 680 Phantom karta graficzna złącza zdjęcie 
 

Więcej o kartach graficznych Nvidia GeForce:

Źródło: TweakTown

odsłon: 11784

Komentarze

(42)

ADR15

3 + - 2012-03-29 16:49

Ciekawe i czy z tym Phanotom'em nie będzie kłopotów jak to było na 580. Gainward to kiedyś była niezła firma teraz nic ciekawego. Ale ceny kart ma ciut niższe nisz konkurencja. Pamiętam 4850 GS od tej firmy bardzo dobrze się sprawowała, aż do awarii. Lecz ja sam bym teraz po Gainward'a nie sięgnął.

Malcolm Feth

-5 + - 2012-03-29 17:01

gainward = galaxy = ka2 czy jakos tak ;)

Paweł Maziarz

7 + - 2012-03-29 17:11

nie, nie
Palit = Gainward = Maxsun
Galaxy = KFA2

ADR15

1 + - 2012-03-29 17:16

Tak, racja. A Palit jeszcze gorszy jak dla mnie. Brzydkie mają karty i ta żaba!

R2rrO

4 + - 2012-03-29 17:43

A to karat musi być łada? :o

Malcolm Feth

0 + - 2012-03-29 23:46

noo, mowilem ze jakos tak ;)

ryhard

-1 + - 2012-03-29 17:17

lol Gainward to teraz nic ciekawego ha ha ha GTX 570 GLH bije na głowę wszystkie inne karty serii 570 i sporą część serii 580! temp. w stresie 65-67 stopni więc o czym mówimy??? karta kręci się jak żadna inna wiec..

Lightning

-5 + - 2012-03-29 18:01

Z ciekawości zerknąłem na ceny

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-570-1-2gb-ddr5-pci-e-box-84-439642.html?utm_content=439642&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Faktycznie - Gainward GTX 570 jest ok. 150 zł. tańszy od np. kart Gigabyte, ale pamiętaj - Palit i Gainward stosują w swoich produktach tańsze komponenty niż są używane w referencyjnych konstrukcjach, a to oznacza m. in. to, że karty słabo sie podkręcają i pewnie żywotność jest krótsza (no ale jak wiadomo wszystko się może zepsuć).

wujashek

1 + - 2012-03-31 11:04

a czytales chociaz jakas recenzje phantomow, jak to sie podkreca?

ICE1979

1 + - 2012-03-30 19:55

ja mialem GF 8600gts od geinward karta kosztowala 350zl a jako jedyna 8600 doganiala gtx8800 za 800zl, niesamowita byla. Oczywiscie nigdy zadnych problemow,wiem ze nadal dziala bez klopotow. Zawsze duzo zalezy od egzemplarza jaki sie otrzyma.

Michur

0 + - 2012-03-29 21:28

Również posiadałem 4850 GS była cicha, wydajna i bezawaryjna.
Serie Phanotom uważam za jedną z wizualnie ładniejszych grafik, jeżeli ktoś kupuje oczami nie przejdzie obok takiej karty obojętnie , dodatkowo gdy połączą to z przyzwoitą, cicha pracą mamy kartę idealna.

kima2

0 + - 2012-03-29 17:32

Czuję moc, ale czy chłodzenie Phantom nie ma 3 wentyli?

kima2

0 + - 2012-03-29 17:46

http://www.gainward.com/main/edm/GTX570_Phantom/gw_edm_GTX570_Phantom.html potwierdzone....to chłodzenie ma 3 wentylatory chyba, że na GTX 680 jest inaczej.

Paweł Maziarz

1 + - 2012-03-29 17:48

To jest Phantom II z dwoma wentylami

kima2

0 + - 2012-03-29 18:03

Ok, dzięki za informacje :)

ciasteczkowy potwór

3 + - 2012-03-29 17:39

EVGA i MSI tylko :)

Power_Gear

1 + - 2012-03-29 23:41

GIGABYTE też ma bardzo dobre podzespoły ;) jak miałbym kupować to wziąłbym właśnie GIGABYTE ;)

devilmaycry20

2 + - 2012-03-30 19:55

Gigabyte to robi dobre ale plyty glowne nie karty graficzne

gregotsw

0 + - 2012-03-29 17:39

Chłodzenie wygląda ładnie, ale czy jest równie wydajne? Na pewno znajdą się sporo wydajniejsze konstrukcje...

Power_Gear

0 + - 2012-03-29 23:42

jeszcze jakieś wentylki i byłoby git ;)

Lightning

0 + - 2012-03-29 17:58

Cały czas poszczególni producenci poszerzają swoje oferty o karty GTX 680, fajnie, ale kiedy pojawią się tańsze karty? W najwydajniejsze konstrukcje jak na razie nie ma się co pakować, bo w żadnej grze moc takich kart nie zostanie wykorzystana chyba, że ktoś gra w 2560x1600.

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_graficzne/geforce_gtx_670_i_geforce_gtx_670_ti_zadebiutuja_w_maju

bolth

0 + - 2012-03-29 18:11


GAINWARD to była potęga solidna marka cena GF 4titanium była wyjeb.na ale wiedziałeś za co płacisz i fabryczny O/C
teraz to zwykła firma wciągnięta przez Palit jak ktoś pisał tańsze komponenty ale nabywcy będą póki bedzie na rynku
osobiscie wszystkie GF miałem z Gainwarda GF 4ti 4200, GF-7600GS i
8800GT nie miałem nigdy problemów z kartami
pozdro

Marked

2 + - 2012-03-29 18:30

Teraz co drugi news na benchmarku to gtx680,nuda ;p

Lightning

0 + - 2012-03-29 18:35

Kiedyś jak było wiele newsów m. in. o kartach HD 7970 to już nie było nudy, tak? :)

fakeeus

4 + - 2012-03-29 19:25

Takie masz już klapki na oczach? Nie jestem fanboyem, ale z 7970 było dużo mniej newsów.
To samo dzieje się na labie. News? O kolejnym referencie GTX 680 innej firmy i teraz jest tak cały czas.

Wejdzie na rynek kilka autorskich konstrukcji i wyluzują z tematem.

Czekam na newsy, co z 660, 670, 670 Ti, które są bardziej osiągalne dla Kowalskiego.

devilmaycry20

1 + - 2012-03-30 20:00

hmm moze malo niereferencyjnych firm chce sie wziac za karty AMD

Marked

1 + - 2012-03-29 20:15

Nie jestem żadnym fanbojem a tak to chyba odebrałeś,ot odniosłem tylko takie wrażenie.Może dlatego,że niedawno padła mi karta i teraz częściej zaglądam na benchmarka :)

R2rrO

1 + - 2012-03-29 22:39

Ty nie jesteś - tylko on jest :) Dlatego się przyczepił.

Greg-M6

1 + - 2012-03-29 19:18

Czy z wydajnym chlodzeniem to nie wiem, trzeba by przetestować, ale napewno nie efektownym.

eryk1310

-1 + - 2012-03-29 19:35

zotac Msi i EVGA "najepesze a i jeszcze vertex3D osatio ładnie
saphire i tak wymiatają :D

karolek1076

0 + - 2012-03-29 21:02

ryhard - święte słowa :D. Sam mam 2 GTX 570 GLH i jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej nie mogę się przestać śmiać jak napisali że Gainward robi TEŻ karty budżetowe :P

matt105

-1 + - 2012-03-29 21:52

Piszecie głupoty o jakości ich kart akurat z tym problemu nie ma szczególnie z GTX580 Phantom 3GB.
Mam nadzieję że dadzą wersję Phantom3 z chłodzeniem 3 wiatrakowym ogółem są to karty nie dla hardcor'ów kręcenia tylko dla osób kochających ciszę ogółem wszystkie ich "Pasywy" były bardzo dobre ogółem samo chłodzenie Phantom 3 z GTX580 jest B.Ciche nawet bardziej niż konkurencja Windforce x3 , DC II , Twin Frozz.
I ogółem to co najlepsze oni potrafią robić chyba najlepsze karty z podwojoną wielkością pamięci o ile chłodzenie będzie się spisywało jak w GTX 580 i jak "dorobię" się kasy to kupię takiego GTX680 Phantom 4GB Vram.

jackussa

0 + - 2012-03-29 23:12

Uważam że to jest właśnie dobry kierunek i krok w stronę pewnej części użytkowników która prócz dość dobrej grafiki(czyt. relatywnie dobrej, a nie jakiś 300W potwór) bardzo ceni sobie ciszę. Wolę wsłuchać się w jakieś szmery w głośnikach niż w buczenie komputera

Saurian X

0 + - 2012-03-29 23:18

Wygląda trochę jak chłodnica od auta :D

saddam

2 + - 2012-03-30 01:19

Od malucha.

Mariousz1

1 + - 2012-03-30 09:07

Co do słabej jakości podzespołów od Gainwarda to bym się nie zgodził. Przynajmniej bazując na mojej GF8800GTS512. Kupując tą kartę za czasów jej świetności w standardzie dostałem 10 lat gwarancji. To chyba o czymś świadczy. Karta pracuje już 5 lat i jeszcze mnie nigdy nie zawiodła, choć lekkiego życia nie ma :)

xyzi5

0 + - 2012-03-30 09:18

karta wypas mój gust przynajmniej kurz wydmucha :D , czy się mylę :> ? i ciekawe czy będzie cicho :)

Player1

2 + - 2012-03-30 10:37

Podłącze się do chóru w obronie tanich i rzekomo gorszej jakości kart firmy Gainward: tak, są robione z chińskiej tandety w szopie na Tajwanie, ale to samo można powiedzieć o większości producentów podzespołów. Od ponad 2 lat mam GTX 260 tej firmy i działa bez zarzutu, owszem ma okrojoną sekcję zasilania (o 2 fazy mniej chyba), ale OC ma podobne do kart większości pozostałych producentów, chłodzenie jest w miarę kulturalne a karta była faktycznie nieco tańsza od konkurencji. Czego chcieć więcej?

Puni3k

0 + - 2012-03-31 01:55

Phantom zawsze z wyglądu bardzo mi się podobał, z tym nie jest inaczej. Niby słaba jakość podzespołów ? Nie miałem nigdy nic tej firmy, ale wydaje mi się że w dzisiejszych czasach, firma która robiła by buble nie utrzymałaby się na rynku,a Gainward ma się dobrze :)

smicha

0 + - 2012-03-31 10:38

Od 6 miesięcy mam 2 x GTX580 3GB gainwarda - zmieniłem chłodzenie na bloki wodne EK. Temp w spoczynku ok 27C, w stresie ok. 45C dla jednej karty, 2 karty - max 60C po kilku godzinach renderu. Pobór prądu ok 180W na każdą kartę pod pełnym obciążeniem. Do dzisiaj nie ma lepszych kart na rynku do renderu. Karta jest znacznie bardziej wydajna od Quadro czy Tesli, które mają 6GB ramu (to jedna rzecz która by mi się przydała do pracy). I właśnie obawiam się, że GTX 680 chociaż mają ponad 1500 rdzeni CUDA niestety słabo wypadają jako karty do renderingu. Muszę jeszcze poczekać na ostateczne testy (VRAY, Octane Render).

dragoniczny

0 + - 2012-03-31 21:50

Pierwsze co moje oko uchwyciło to: kurna, gdzie są wentylatory?! Aż doczytałem do końca i się dowiedziałem ;-) Swoją drogą gainward'a już nigdy nie kupie, po starej gtx 260 za wyjące chłodzenie i że pożyła tylko rok dłużej niż trwała gwarancja.

don_balon

1 + - 2012-04-01 16:28

Karta olbrzymia i obrzydliwa. Aż się łezka kręci w oku na wspomnienie pięknych, wydajnych i należących do górnej półki kart spod znaku Gainwarda. Dzisiaj, niestety, Gainward jest mniej-więcej na poziomie Palita, przynajmniej dla mnie.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie