Na topie

Agitacja Windows 10 także w Internet Explorer

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Przeglądarki WWW Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Microsoft znalazł jeszcze jedno miejsce na zachęcanie do przesiadki na Windows 10.

Internet Explorer

AA

Korzystacie z Internet Explorer? Dokonywaliście ostatnimi czasy aktualizacji? Jeśli na obydwa pytania odpowiedzieć możecie twierdząco, to być może zauważyliście już coś ciekawego.

Chociaż Internet Explorer powoli odchodzić ma w zapomnienie, na ten moment wciąż jest przez producenta rozwijany. Nie tak dawno Microsoft wypuścił łatkę MS16-023, która stanowi zbiór poprawek mających podnosić bezpieczeństwo Internet Explorer.

Wszystko się zgadza. Tyle tylko, że wśród szeregu poprawek znalazło się też miejsce dla tej oznaczonej jako KB3146449. Przyglądając się bliżej krótkiemu opisowi widać, że jedynym jej celem jest wprowadzenie komunikatu mającego zachęcać do przesiadki na nowy system.

„Ta aktualizacja dodaje funkcjonalność, w wyniki której Internet Explorer może na niektórych komputerach pozwalać użytkownikom dowiedzieć się więcej o systemie Windows 10 i uaktualnieniu do niego.”

Na ile ma to związek z bezpieczeństwem? Faktem jest, że niektórzy rzeczywiście stosowne bannery w przeglądarce już mają.

Windows 10 Internet Explorer

Oczywiście powiedzieć można, że promowanie jednego ze swoich produktów w innym nie jest niczym złym. Większość osób przyzna temu rację, problem w tym, że Microsoft zdaniem sporej grupy użytkowników zdecydowanie z promowaniem Windows 10 przesadza.

Źródło: digitaltrends, windows10newscenter

Odsłon: 6799 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij
 1. variel
  Oceń komentarz:

  13    

  Opublikowano: 2016-03-17 17:18

  10 nie jest złym systemem, ale to co robi z nim Micrisoft to jest nie do opisania.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2016-03-24 14:12

   win10 jako system jest bardzo dobry. tyle że to jest ciągle beta z mnóstwem błędów. to się w ogóle w handlu nie powinno pojawić na obecnym etapie prac.

   Skomentuj

 2. KENJI512
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2016-03-17 17:22

  I tak niedługo wszyscy użytkownicy otrzymają przymusową aktualizację z dbałości o ich "bezpieczeństwo" :D

  Skomentuj

  1. Next_Gen_1987
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2016-03-17 17:41

   Szkoda, że zamiast marnować tyle czasu na te wszystkie ''poprawki'' dla W7/W8.1 zachęcające/przymuszające do instalacji W10, mogliby faktycznie połatać tego dziurawca, jakim to ogólnie każdy Windows jest..

   Skomentuj

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-24 14:17

    ja się dziwię microsoftowi. bo win10 powinno być albo w opcji płatnej lub bezpłatnym upgrade jak teraz i mogę powyłączać całą telemetrię i aktualizacje, albo opcja 'królik doświadczalny' gdzie instalujesz bez klucza i używasz bezterminowo, ale zgadzasz się na najświeższe poprawki. jedyne czego system ma pilnować to kompletności i czasu poprawek aby ludzie nie robili uników. wg. mnie to uczciwa oferta.

    a co mamy teraz? całkowicie bezpłatnie się nie da poza zamkniętym obecnie programem 'insider', za to ci co zapłacili za win10 lub win7/8, są królikami doświadczalnymi. i to jest nieuczciwe.

    Skomentuj

 3. Kłaczkov92
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2016-03-17 17:40

  Kurdę ciekawi mnie jedno zjawisko. Jak aktualizuje się Androida z 4 na 5 czy z 5 na 6. To wszystko jest ok. Ba jest to nawet wymagane. Gdy to robi MS to od razu wielka krzywda się dzieje a praktycznie jest to to samo. Zbieranie informacji? Robi to każda firma czy to google, czy ms czy apple. Więc gdzie widzicie problem? Czy chodzi tylko o narzekanie?

  Skomentuj

   1. Snack3rS7X
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-03-17 18:26

    Nie wk...aj mnie d...lu! Dobrze wiesz gdzie leży różnica! A jak nie wiesz to Ci powiem, w Androidzie nikt Cię do zmiany nie zmusza pajacu! Nie każdemu musi np. pasować Material Design, nie trzeba nic instalować czy ściągać, wszystko jest dobrowolne nikt nikogo nie namawia czytaj: zmusza, jeśli doprawdy nie wyczułeś różnicy w samoistnej instalacji pogwałcającej wolę użytkownika to wypada Ci współczuć braku rozumu!!! Sorry ale już nie mogę z takimi pajacami!

    Skomentuj

    1. kitamo
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2016-03-17 20:05

     weź naprawdę już na wstrzymanie bo żyłka pęknie.

     Skomentuj

    2. adamgr
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2016-03-18 07:02

     Człowieku ty się ogarnij. Mówię ci to kolejny raz.
     Wyzywasz ludzi tylko dlatego że maja inne zdanie od ciebie.

     Skomentuj

     1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-03-18 10:58

      Nie masz pojęcia o czym mówisz, nie wyzywam ludzi, dlatego, że mają inne zdanie, tylko za to że raz po raz nie potrafią nadal czytać, non stop się wyjaśnia w komentarzach pod praktycznie każdym artykułem o Windows 10 na czym ta różnica polega, a oni non stop piszą swoje brednie, no to jak się tu nie wkurzyć, co więcej są święcie przekonani o swojej mądrości mimo że mają pojęcia o czym piszą, zatem to nie jest własne zdanie tylko ignorancja i niewiedza. Możesz mnie wyłącznie krytykować pod kątem, że kogoś wyzywam, ale sorry ja też mam swoją cierpliwość...

      Skomentuj Historia edycji

     2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-03-19 18:03

      a ty masz wszechwiedzę jak widze w kazdym temacie i tylko twoja racja jest najwazniejsza.

      A nie wiesz ze im wiecej glupich na swiecie tym wiekszy popyt na takich madrali jak ty ?

      Skomentuj

     3. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-03-20 15:21

      Wyjaśniłem, dlaczego myślę w taki a nie inny sposób i dlaczego potępiam myślenie a raczej nie myślenie lecz ignorancję i brak zainteresowania tamtego faceta problemem, owszem w dosadny sposób spowodowany nagłym przypływem negatywnych emocji. Ja gdy chcę zrozumieć jakiś problem to najpierw zbieram na ten temat informacje a facet coś bredzi bez pomyślunku mimo, że non stop tłumaczą na forum o co kaman i co do cholery ma wspólnego z czyimś zdaniem? Prawda jest tylko jedna, nie ma wielu prawd, można mieć różne opinie, zdania, ale prawda jest wyłącznie jedna...ba...nawet skrytykowałem siebie, za to, że go obraziłem więc do czego pijesz? Pokutuje to, że mnie poniosło, aczkolwiek mam rację ja, jeśli nie mam to przedstaw na to kontrargumenty...

      Skomentuj Historia edycji

   2. pablo11
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-18 01:31

    Co do nie śledzenia użytkowników na linuxie. To podchodziłbym do sprawy z dozą niepewności. Jak i do informacji nt. jego rzekomej bezpiecznej postaci. Osobiście z miłą chęcią bym zainstalowałbym sobie linuxa i na nim przeglądał neta. Ale potrzebny mi jest również windows. Bo niestety nie wszyscy producenci przygotowują oprogramowanie na linuxa. Niekiedy konieczne jest użycie jakiegoś z tych programów. Niestety jestem w posiadaniu niechcianego UEFI Windows 8. Są dystrybucje które radzą sobie z tym UEFI- Wiem. Najbardziej boli mnie natomiast to, że nie da sie z nich korzystać- Windows 8 w losowej chwili po zainstalowaniu linuxa kasuje boot managera. Tzn. nie kasuje. Dopisuje w plikach systemowych hex ,,dysk jest uszkodzony" i nie da się go już odpalić bez wyrzucenia boot managera linuxa... No cóż wcale windows nie ma nachalnej polityki reklamowej. Wcale a wcale... Komisja Europejska powinna sie nimi zająć, nie google i wstawić im miliardowe kary za to właśnie działanie monopolowe.

    Skomentuj

    1. pablo11
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2016-03-18 01:49

     Wszystkim wolnym od inwigilacji poruszającym się w sieci TOR przypominam, że została ona zaprojektowana przez US Army... Tak więc bardziej ufam HTTP, który pozwala się ukryć pośród miliardów zdjęć kotów i informacji śmieci (bo takimi zapchany jest internet). Istnieją w nim również śmieciowe Vlogi, portale pseudonaukowe. Gdyby było się przed czym ukrywać.

     Wracając do Tematu brak możliwości wyłączenia automatycznych aktualizacji może komuś przeszkadzać. Np. w korzystaniu z sieci z limitem transmisji. Kolega miał taką sytuacje, że wyłączył na chwilkę komputer(miał coś ważnego do zrobienia. A on mu na 8godzin zamarł w instalacji Windowsa8.1 wówczas). Bardzo często zdarza się że użytkownicy ignorują ostrzeżenia, wyłączając komputer, co może prowadzić do konieczności odzyskiwania specjalistycznego/utraty danych/utrudnienia w dostepie do nich przez proces odzyskiwania w razie anulowania aktualizacji. Wiem o możliwości wyboru daty instalacji... Ale na połączenia GSM słabe ma to znaczenie. A co do reszty nie działa wstecz.

     Skomentuj Historia edycji

  1. Snack3rS7X
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-03-17 18:23

   Wybacz, ale ... nic nie trzeba tłumaczyć ... jest na tyle głupi, że nie potrafi przeczytać komentarzy pod praktycznie każdym praktycznie artykułem o Windozie 10, by nie dostrzegać różnicy albo jest głupi bo prowokuje do bezsensownej dyskusji o niczym...

   Skomentuj

  2. Snake73
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2016-03-17 18:43

   Widzę problem w tym że oprogramowanie w mojej firmie specjalnie napisane pod win 7 (i które dużo kosztowało) na win10 nie chce chodzić. Nie widać problemu? Chodzi tylko o narzekanie? Kurdę...

   Skomentuj

   1. baca130
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2016-03-17 19:51

    To jakoś kiepsko napisane, że Tak szybko straciło zgodność.

    Skomentuj

    1. kitamo
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2016-03-17 20:07

     często programy specjalnie pod jakąs firmę pisane są w dość egzotyczny sposób, i później jest faktycznie problem żeby cos odpalić. Sam tego doświadczyłem jak przesiadaliśmy się z winxp na win7 w firmie

     Skomentuj

    2. pablo11
     Oceń komentarz:

     -1    

     Opublikowano: 2016-03-18 01:37

     Nie kompromituj się. Zagraj na Windowsie 8 w Gothic 4 Arcania, WRC 4 itp. bez instalacji dodatkowych patchów(gamebook) . Nie mówię już o starszych tytułach do których patchów nie ma(to są gry kompatybilne z windows 7).

     Skomentuj

     1. baca130
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-03-22 22:03

      To nie zmienia faktu, że nie dałoby się napisać lepiej.

      Skomentuj

  3. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2016-03-17 18:50

   Kiepski troll...

   Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy możliwością, a nachalnym nagabywaniem na każdym kroku przy użyciu chamskich wyskakujących reklam, które w przypadku innych programów klasyfikuje się do "malware", to nie mamy o czym w ogóle rozmawiać.

   Skomentuj

  4. pablo11
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-03-18 01:42

   Ja osobiście wyłączam automatyczne aktualizację, na androidzie również, częściowo blokuje google play- by nie ściągał aplikacji śmieci(mam ich na firmware sony już i tak zbyt dużo). Androida nie aktualizuje. Bo niby po co ?? Mój bez ,,ulepszeń" google działa lepiej niż windozgroza na szybszym sprzęcie.

   Skomentuj

  5. adamgr
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-03-18 07:03

   Jak powiedziałeś prawdę to zaraz Cię minusują :)

   Skomentuj

  6. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-03-24 14:19

   akurat tu nie ma nic dziwnego. google nie łata starszych androidów, przez co jedyną drogą pozbycia się błędów jest aktualizacja całego systemu. tyle że ta aktualizacja jest tak spartolona że urządzenie 2 letnie już jest nieaktualizowalne. możemy "podziękować" za to google.

   nawet nie wiadomo jak to będzie z android N, czy będzie można go sobie przeinstalowywać do formy czystej w taki sposób, aby producent słuchawki nie mógł mieć o to pretensji tak jak jest to na PC.

   Skomentuj

 4. Snack3rS7X
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-03-17 19:14

  Jednak Hindus na pozycji szefa firmy to nie jest dobry pomysł

  Skomentuj

 5. BluePandoraBox
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-03-18 02:35

  zaczynam rozumieć czemu M$ ostatnio wspominał że pingwin to realna konkurencja dla windy :E
  po takich cyrkach (a przecież jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa) Linux faktycznie może zacząć zyskiwać z braku alternatywy

  Skomentuj

  1. Snack3rS7X
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-03-18 11:00

   A skończy się tak, że w końcu Windows będzie miał jądro Linuxa :D

   Skomentuj Historia edycji

 6. kola01
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2016-03-18 08:59

  Po testowałem Win10 przez pół roku w zaciszu domowym i wracam do Win7. Te durnowate wyskakujące okienka z dziwnymi komunikatami w stylu "aplikacja przywróciła ustawienia" gdzie nie wiadomo jaka aplikacja, jakie ustawienia i dlaczego to zrobiła, doprowadzają mnie już do szału. Ten system żyje swoim życiem, co chwile instaluje jakieś aktualizacje szpiegujące atakuje reklamami itp. Zmuszony zostałem do czytania for i portali pozwalających mi zorientować się jakie aktualizacje powinienem zainstalować a jakie są szkodliwe czy szpiegujące. Do Win7 są proste skrypty do szybkiego usuwania szkodliwych aktualizacji a w ogóle sam problem jest tu dużo mniejszy.
  Ostatnio w Win10 tego pojawiły się problemy z brakiem dźwięku na youtube itp., których na drugim kompie z Win7 nie mam. Sam interfejs Win10 ma dość toporny i nieestetyczny. Jedyny plus to, że trochę szybciej Win10 wstaje i że ma DX12 na którego i tak nie ma i długo nie będzie sensownych gier czy aplikacji. Oczywiście trzeba do kompletu mieć też drogą kartę graf. z DX12. I niech ktoś mnie teraz przekona do Win10.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!