• benchmark.pl
 • Gry
 • Akcje CD Projekt mocno w dół. Zapewne domyślacie się, z jakiego powodu
Gry

Akcje CD Projekt mocno w dół. Zapewne domyślacie się, z jakiego powodu

z dnia 2020-01-17
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Opóźnienie premiery gry Cyberpunk 2077 nie wywołało uśmiechów na twarzach graczy. Decyzja spółki CD Projekt jest jednak bardzo ważna nie tylko dla nich.

Ceny akcji CD Projekt spadają

Na informację o opóźnieniu premiery Cyberpunk 2077 błyskawicznie zareagowała giełda. Dzisiejsze otwarcie przyniosło zauważalny spadek cen akcji spółki CD Projekt. O godzinie 10:00 kurs wynosił już tylko 248 złotych.

Tylko, ponieważ oznacza to spadek o około 13% względem notowań, z którymi mieliśmy do czynienia w chwili zamknięcia wczorajszych notowań (282 złote). O godzinie 11:00 kurs sięgnął 253 złotych, ale to wciąż ponad 10% mniej niż kilkadziesiąt godzin wcześniej.

Akcje CD Projekt

Daleko do paniki, chociaż na Cyberpunk 2077 poczekamy jeszcze ponad pół roku

Komunikat mówiący o opóźnieniu premiery Cyberpunk 2077 zdawał się uspokajać nie tylko graczy, ale również inwestorów. Zawarto w nim bowiem wzmianki, iż gra jest już kompletna, grywalna od początku do końca, a dodatkowy czas potrzebny jest jedynie na nadanie jej ostatecznego szlifu.

Spadek cen akcji spółki CD Projekt nie wydaje się w tej sytuacji powodem do większego niepokoju. Obserwatorzy przypominają, że od pewnego czasu osiągały one rekordowe wartości. Pod względem kapitalizacji spółka CD Projekt jeszcze w grudniu zeszłego roku wyprzedziła (osiągając wartość 26,7 mld zł) Bank Pekao SA.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: gpw

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przecież to idealny układ. Ogłosić opóźnienie, kto ma kupić akcje to kupuje, po wydaniu gry, albo już za tydzień wróci wszystko do normalnego kursu. Profit
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  17. września? Mało przyjemną datę sobie wybrali na premierę. :P
 • avatar
  Oj tam od razu "mocno w dół". W styczniu 2018 cena 100zł, teraz spadły zaledwie do 259zł.
 • avatar
  Po prostu jakiś znajomek znajomego nie załapał się na wcześniejsze tańsze akcje i trzeba było troszku zamieszać.Kto nie wierzy , że będzie tu 1000złotych za akcję musi po prostu poczekać nawet nie kilkadziesiąt miesięcy.Na niektórych stornach macie piękny wysyp jak można wziąć kredyt i mieć szczęście na dobry strzał:).Nie którzy pooddawali za 70złotych jak jeszcze tyle kosztowało a brali za 7złotych.Też ładnie zarobili , ale w życiu trzeba mieć trochę farta.
 • avatar
  Wszyscy na całym świecie wypuszczają niedopracowany produkt ale o czasie ...a CDP chciał zagrać uczciwie i oficjalnie przełożyli premierę...i zostali za to ukarani.
  Mimo wszystko jestem dumny z CDP i ich gier !
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Ja nie wiem, dlaczego oni od razu nie powiedzą z mety, że zrobienie gry zajmie im z 15 lat, a potem po 8 latach obwieszczą światu, że są tak dobrzy, że już jest gotowa do wyjścia? I nie byłoby żadnych spadków na giełdzie :D
  Zaloguj się
  -7
 • avatar
  Prezes CD Projektu STRZELIŁ sobie śmiertelnie w stopę! Przekładając premierę gry Cyberpunk 2077. To tylko doprowadzi do upadłości. Trzeba go zabić!