Na topie

Alexa i Cortana zostaną przyjaciółkami

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma Tematyka: Lifestyle i biznes Producenci: Amazon Microsoft

Użytkownicy będą mogli poprosić Alexę o przywołanie Cortany (i w drugą stronę). Microsoft i Amazon zapowiadają współpracę asystentek głosowych.

Alexa i Cortana zostaną przyjaciółkami

A A

Rzadko zdarza się, by rywale chcieli ze sobą współpracować. Firmy Microsoft i Amazon postanowiły jednak do pewnego stopnia połączyć siły – asystentki głosowe Cortana i Alexa będą grać w jednej drużynie dla poprawy komfortu użytkowników. Nawet jeśli nas w Polsce nie bardzo to dotyczy, to o takim partnerstwie warto wspomnieć.

Jeszcze w tym roku użytkownicy będą mogli poprosić Alexę o przywołanie Cortany i Cortanę o przywołanie Alexy. Ich producenci nie zdradzą sobie nawzajem sekretów swoich technologii, ale pozwolą użytkownikom czerpać korzyści ze swoich i konkurencyjnych rozwiązań.

Z pewnymi zadaniami lepiej radzi sobie bowiem Alexa, z innymi Cortana. – „Ich mocne strony będą się uzupełniać, dzięki czemu klienci będą mogli czerpać z nich jeszcze więcej” – powiedział Jeff Bezos, dyrektor generalny firmy Amazon, producenta głośnika Echo, którego użytkownicy będą mogli wkrótce korzystać z pomocy Cortany.

Wśród funkcji Cortany znajdują się na przykład: rezerwacja terminów spotkań, przypomnienia o zadaniach do zrobienia poza domem czy czytanie wiadomości e-mail. Alexa z kolei pozwala na wygodne kontrolowanie urządzeń w domu czy też kupowanie przedmiotów przez Internet.

Z jednej strony taka współpraca może zaskakiwać, z drugiej jednak trzeba wiedzieć, że Microsoft i Amazon nie mają właściwie wiele do stracenia. Asystentka głosowa tego pierwszego jest bowiem kierowana głównie do użytkowników biznesowych, a druga ma zastosowanie w domu. W rzeczywistości więc taka integracja może im tylko pomóc. A przy okazji to coś dobrego dla użytkowników.

Źródło: TechCrunch. Foto: Amazon

Odsłon: 2681 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. franiux
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-08-30 15:35

  Cortana może zdradzić i nasłać na was olbrzymie roboty także uważajcie. Nie zaprzyjaźniajcie się z nią.

  Skomentuj

  1. AlexBe
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-08-31 07:28

   No ale Alexa naśle na Ciebie drony - niby z paczkami ale kto wie...

   Skomentuj

 2. Kiciulek
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-08-31 00:05

  Dobra tylko kiedy Corata będzie wreszcie dostępna w polskojęzycznym Windowsie... nawet po angielsku... Jaki sens w ogóle to ograniczać?

  Skomentuj

 3. Snack3rS7PL
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-31 01:14

  Wolę chyba czytać o wersji beta Half-Life'a 2 : ) i o tym co zostało pozmieniane w stosunku do wersji finalnej i o tym dlaczego Valve nie robi HL3 - boi się powtórki z rozrywki przy HL2. Wszystkie takie wiadomości wywołują u mnie znacznie większą ilość endorfin spowodowanych ciekawością niżeli ten artykuł, teraz jest na tapecie Most Wanted. Jak wiele się w tej grze zmieniło to nawet nie macie pojęcia...niektóre rzeczy na niekorzyść.

  Skomentuj Historia edycji

  1. AlexBe
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-08-31 07:32

   Pisząc o becie masz na myśli tę wersje , która wyciekła ?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!